Zobacz temat - [R416] Ile litrów ma rezerwa paliwa ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Ile litrów ma rezerwa paliwa ?

gustaw - Pią Paź 19, 2007 17:58
Temat postu: [R416] Ile litrów ma rezerwa paliwa ?
mam pytanie ile litrów ma rezerwa w 416 si
Adrian355 - Pią Paź 19, 2007 20:34

10 litrów
Ale mogę sie mylić :neutral:

wolarz - Sob Paź 20, 2007 00:14

lepiej nie sprawdzać :twisted:
gustaw - Sob Paź 20, 2007 08:22
Temat postu: [R416Si 96]
Jeżeli rezerwa wynosi 10 litrów to oznaczało by to że mój rowerek zaczol palić 10 na setkę w lato palił około 8.5 +-0.3l fakt że jest zimno i trochę rozgrzewam auto po czym jadę do pracy ok.6 kilometrów i gaszę potem spowrotem więc robię ok.10-12 km.dziennie. Chciałbym jednak zapytać czy nie odbiega od normy?
benio_bicos - Sob Paź 20, 2007 08:37

Witaj gustaw!
Dopisz za nawiasami temat :wink:

pol72 - Sob Paź 20, 2007 15:32

rezerwa paliwa to ok 8 litrów tak wyczytałem w instrukcji mojego Rver-a 416 si `97
Evil3k - Sob Paź 20, 2007 16:48

Witam. A ile jest rezerwy w R214i 1.4 od momentu kiedy wskazówka wejdzie na czerwone pole? :)
Adrian355 - Sob Paź 20, 2007 16:54

W moim jest to 10 litrów :shock:
krzych1 - Sob Paź 20, 2007 17:00

Witam.
gustaw napisał/a:
jadę do pracy ok.6 kilometrów i gaszę potem spowrotem więc robię ok.10-12 km.dziennie. Chciałbym jednak zapytać czy nie odbiega od normy?

Przy takiej jeździe 10l/100 km nie odbiega za bardzo od normy. Po prostu jeździsz krótkie trasy i prawdopodobnie silnik nie rozgrzewa się nawet do optymalnej temperatury. Chyba, że grzejesz go mocniej niż "trochę", jak piszesz.
Poza tym rezerwa nie ma aż 10 l, najwyżej jakieś 8, ale nie radzę próbować :mrgreen: Kiedyś spotkała mnie przykra niespodzianka i musiałem przez 2 godziny odpowietrzać auto, a nie należy to do najprzyjemniejszych czynności. Od tej pory, jak tylko "zamruga" mi rezerwa, to natychmiast tankuję.
Ps. Nie wspomnę o tym, że przy prawie pustym zbiorniku bardzo łatwo spalić pompkę.

String - Sob Paź 20, 2007 20:57

Żeby Was nie spotkała taka sytuacja jak mnie :smile:
Jechałem autostradą z Poznania do Nowego Tomyśla - myślałem że starczy mi ropki, bo mimo że wkazówka dostykała dolnej granicy, to rezerwa nie świeciła. Udało mi się zjechać z autostrady - ale 2 km od Wolsztyna zabrakło mi paliwa :smile: oczywiście - lampka rezerwy nie świeci do dzisiaj (nie mam czasu na ustalenie co sie stało - i dlatego tankuje jak tylko wskazówka zbliża sie do rezerwy - natychmiast wycieczka na stację. Czekam na przypływ wolnego czasu żeby tą denerwującą dolegliwość (brak kontrolki rezerwy) usunąć. :razz:

Wazzabii - Sob Paź 20, 2007 23:51

obstawiam ze spalila sie po prostu zaroweczka odpowiedzialna za podswietlanei kontrolki ;)
wymien od razu na diode zeby Cie juz taka niespodzianka nie spotkala

pozdrawiam posiadacza Rovera 420SDI koloru British Racing ;)

String - Nie Paź 21, 2007 11:54

Jesli chodzi o żaróweczkę - to na tyle czasu miałem, żeby zdjąć deskę (praktyka i wprawa nabyta podczas instalacji aluramek na zegarach :razz: ) i sprawdziłem żarówkę. Żarówka to na pewno nie jest, bo była sprawdzana w sklepie na testerze - świeci :neutral:
Koleś podpowiedział mi że czasami czujnik w zbiorniku szwankuje - ale nie chce mi się zdejmować całego zbiornika (przynajmniej na razie - chroniczny brak czasu), więc czekam na jakiś urlop w przyszłym roku :grin:

przemo285 - Nie Paź 21, 2007 12:08

Od dołu przy zbiorniku paliwa jest plastykowa osłona odkręć ją i tam jest dojście do kostki/przewodów od czujnika między innymi ,zmasuj przewód od rezerwy i zobacz czy świeci kontrolka (sprawdż przejście przewodu od zbiornika do zegarów)
String - Nie Paź 21, 2007 12:11

:???: dzięki - na pewno to zrobię :grin: Jeśli nie jest konieczny demontaż zbiornika - to zrobię to przy najbliższej wizycie na kanale (po wypłacie wymiana oleju i filtrów) i zobaczymy co w trawie piszczy :grin: Raz jeszcze dziękuję :wink: