Zobacz temat - [R400] Problem z parowaniem przedniej szyby
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Problem z parowaniem przedniej szyby

macenty27 - Pią Paź 19, 2007 21:24
Temat postu: [R400] Problem z parowaniem przedniej szyby
Witam
Moj problem moze wydawac sie prozaiczny ale mnie doprowadza juz do szewskiej pasji.A mianowicie,w czaie deszczu okropnie paruja mi szyby.A najgozej przednia.Nawiew pracuje ale mam wrazenie ze nie w 100% .N desce rozdzielczej pod szyba sa otwory wentylatora,i po przełączeniu na nawiew szyby powietrze pompowane jest tylko przez otwory na srodku deski.Nie czuje sie powietrza z tych małych po bokach.Czy spotkaliście sie już może z takim przypadkiem??? Próbowałem juz róznych ustawien nawiewu.tzn na maxa ciepło,na maxa zimno,oraz na maxa pół na pół.Nawt z uchylonymi szybami,oraz z obiegiem wewnetrznym.Pomocy;)

przemo285 - Pią Paź 19, 2007 21:38

Sprawdz filtr kabinowy
macenty27 - Pią Paź 19, 2007 22:02

Tylko jak sie zabrać do tego??? Chyba trzeba zdemontować schowek,tak?? poprosze o wskazówki,od kogos kto sie juz za to zabierał;)
DEBEC - Pią Paź 19, 2007 22:07

A myślałem, że nigdy tego nie napiszę. Lenistwo, lenistwo i jeszcze raz lenistwo. Wystarczyło w "szukajce" wpisać np. filtr kabinowy.
Ale proszę
http://www.filtron.com.pl...ukcje/1087k.pdf

macenty27 - Pią Paź 19, 2007 22:11

OJ kolego kolego,po co te złośliwości? Od nie dawna jestem w tym gronie i nie bardzo umiem sie poruszac .....Ale dzikuje za pomoc;)
wolarz - Sob Paź 20, 2007 00:13

Witam
Z tym parowaniem to jest trochę zabawy. Ja używam klimatyzacji lub nawiewu szyba/nogi :mrgreen:
Pomaga, byle nie przedobrzyć z grzaniem

macenty27 - Sob Paź 20, 2007 00:19

Klimatyzacja tez juz była grana....ale nie wydaje mi sie zeby do odparowania szyby to był jedyny rozsany sposob....Jak ustawiacie pokrętło nawiewu w celu odparowania szyby? czy na maxa zimno? czy pół na pół ? czy z obiegiem wewnętrznym??? Uchylonymi szybami??? Kazda rada jest na wagę złota;)
wolarz - Sob Paź 20, 2007 00:22

nawiew szyba przednia/nogi (dół), grzanie tak w połowie i dmuchawa 1 lub 2
u mnie działa :mrgreen:

macenty27 - Sob Paź 20, 2007 00:25

Zastanawiam sie tylko dlaczego tak strasznie mi parują szyby w czasie deszczu......I wtedy jest to najbardziej uciązliwe......
wolarz - Sob Paź 20, 2007 00:28

macenty27 napisał/a:
Zastanawiam sie tylko dlaczego tak strasznie mi parują szyby w czasie deszczu

no niestety chyba te Roverki tak mają :sad:

[ Dodano: Sob Paź 20, 2007 00:28 ]
zresztą nie tylko Roverki :evil:

DEBEC - Sob Paź 20, 2007 00:31

Jeżeli zaparowanie to taki problem to:
- dmuchawa na 3
- temperatura prawie max.
- nawiew na szybę i nogi
- szyby zamknięte
- obieg wewnętrzny nie zamknięty
- włączona klima
U mnie działa błyskawicznie, jeżeli u ciebie nie to pozostaje sprawdzenie filtra kabinowego, pod wykładziną nie ma wilgoci oraz czystość szyb (ma naprawdę duże znaczenie).
Zaparowanie to problem roverków ale przy sprawnej klimie do pokonania. Raczej u większości szybko zaparowują nie tylko u ciebie.

macenty27 - Sob Paź 20, 2007 00:32

Myślisz ze może miec to jakiś związek z filtrem kabinowym??? Czy u ciebie jak włączasz nawiew podszybia to idzie powietrze tymi otworami wzdłuż szyby oraz tymi bocznymi,czy tylko tym srodkowym/górnym????
R-200 - Sob Paź 20, 2007 00:33

Najskuteczniejszym sposobem na parowanie jest włączenie klimy z nadmuchem na szybę. Pomaga skutecznie obniżyć punkt rosy czyli parowania szyb.
wolarz - Sob Paź 20, 2007 00:36

Cytat:
Czy u ciebie jak włączasz nawiew podszybia to idzie powietrze tymi otworami wzdłuż szyby oraz tymi bocznymi,czy tylko tym srodkowym/górnym????

jak włącze na podszybie to ani środkiem ani bokami powietrze nie leci
macenty27 napisał/a:
Myślisz ze może miec to jakiś związek z filtrem kabinowym

może

macenty27 - Sob Paź 20, 2007 00:36

Kupiłem nawet taki preparat dzięki któremu szyby maja przestac parowac ale okazał sie....dziadostwem....Dokładnie tak samo jak z tym preparatem"Niewidzialna wycieraczka" maskara.Nie polecam
DEBEC - Sob Paź 20, 2007 00:36

Filtr ma znaczenie. Szczerze mówiąc nie pamiętam, którymi otworami wali powietrze ale istotne jest aby nawiew główny na szybę był właśnie na nią ustawiony - pokrętło chyba do góry.
Chali - Sob Paź 20, 2007 03:55

wolarz napisał/a:
macenty27 napisał/a:
Zastanawiam sie tylko dlaczego tak strasznie mi parują szyby w czasie deszczu

no niestety chyba te Roverki tak mają :sad:

[ Dodano: Sob Paź 20, 2007 00:28 ]
zresztą nie tylko Roverki :evil:

Chyba koledzy nie jezdzili omega, tam to dopiero jest cyrk jak pada deszcz.
Pozdrawiam

JohnnyB - Sob Paź 20, 2007 07:42

DEBEC napisał/a:
- nawiew na szybę i nogi


a jaki jest sens ustawiania tak nawiewu zamiast tylko na szybe???

[ Dodano: Sob Paź 20, 2007 07:48 ]
i jeszcze przy okazji czy filtr kabinowy jest montowany tylko w samochodach z klimatyzacja, czy tez bez klimy?

przemo285 - Sob Paź 20, 2007 08:26

Filtr kabinowy jest zywsze z klima i bez klimy w Roverze 400
sTERYD - Sob Paź 20, 2007 08:56

Cytat:
Chyba koledzy nie jezdzili omega, tam to dopiero jest cyrk jak pada deszcz.

w ogóle w oplach to jest super pod tym względem :ok2:
przemo285 napisał/a:
Filtr kabinowy jest zywsze z klima i bez klimy w Roverze 400

niestety nie :( znam co najmniej jeden przypadek, gdzie nie było klimy i nie było puszki na filtr, był to 416 Si sedan z '97 :???:

DEBEC - Sob Paź 20, 2007 08:58

Ja ustawiam i tai i tak, ale skoro działa tak jak napisałem to podaję koledze, któremu chodzi o modelowe ustawienie. W instrukcji obsługi jest tak podane, myślę, że chodzi też oto aby zmniejszyć wilgoć znajdującą się w powietrzu.
macenty27 - Sob Paź 20, 2007 12:59

Dziś rano po wejściu do auta zauważyłem niepokojącą sytuacje.Po dotknięciu kierownicy,okazało sie że jest wilgotna.Tak jak by para sie na niej osadzała.Wy tez tak czasami macie,czy tylko u mnie to występuje??? Przyznam ze troszke sie zmartwiłem.....
DEBEC - Sob Paź 20, 2007 13:43

To nie jest normalna sytuacja. Masz zawilgocone wnętrze auta. Poodsuwaj wykładziny i sprawdź jak to wygląda. Ktoś na forum radził, żeby porozkładać gazety w aucie. Myślę, że to dobry sposób bo one chłoną wilgoć.
JohnnyB - Sob Paź 20, 2007 14:44

DEBEC napisał/a:
żeby porozkładać gazety w aucie.

tylko nie drukowane na papierze kredowym
najlepiej do tego nadaje sie Wyborcza bo mam dobry papier i jest jej sporo :D

DEBEC - Sob Paź 20, 2007 18:10

Tylko nie "Gazeta Wyborcza" :beczy:
przemo285 - Sob Paź 20, 2007 18:21

Nie możliwości nawet zakupu takiej części bez miejsca na filtr p.pyłkowy.Nie spotkałem się z takim czymś
JohnnyB - Sob Paź 20, 2007 18:51

DEBEC napisał/a:
Tylko nie "Gazeta Wyborcza"

a wlasnie ja mialem na mysli :)

Brt - Sob Paź 20, 2007 20:38

Może jest gdzieś przeciek i masz wodę wewnątrz auta. wtedy też bardziej szyby będą parować. Najszybciej to właczyć klimę + trochę grzania + nawiew na szybę ;) Opcja z gazetami na noc też jest bardzo pomocna ;)
macenty27 - Sob Paź 20, 2007 21:34

Moze to głupie co teraz powiem ale,gdzie mam porozkładac te gazety??? Normalnie na siedzenia,czy moze gdzies na wykladzine??? Szczerze przyzna ze po raz pierwszy spotykam sie z taką sytuacją......Zgłupiałem
DEBEC - Sob Paź 20, 2007 21:56

Połóż na fotele, kanapę a przede wszystkim odchyl wykładzinę tam połóż i zobacz co tam się dzieje, sprawdź przy progach właściwie to całą podłogę czy nie ma jakiś zawilgoceń. Rano zobacz jak spisały się gazety (działają przecież jak pochłaniacz). Może będzie potrzebne kilka dni, żeby wyciągnąć wilgoć - najważniejsze abyś ustalił źródło zawilgocenia.
KRYS - Nie Paź 21, 2007 11:41

a ja dodam jeszcze to

http://www.roverki.pl/forum/viewtopic.php?t=17230