Zobacz temat - [R400] Płyn do chłodnic
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Płyn do chłodnic

cige - Czw Paź 25, 2007 19:37
Temat postu: [R400] Płyn do chłodnic
proszę mi podać jaki płyn leje się do układu chłodzącego w reverach 400 bo mam braki a włascicielem rovera jestem od 3 tygodni
przemo285 - Czw Paź 25, 2007 19:56

Ogólnie ludzie stosują różne płyny ale Rover Land Rover zaleca stowanie w silnikach serii K płynu Texaco (różowego) zapobiega to powstawaniu ewentualnych wżerów na bloku silnika.
giewu - Czw Paź 25, 2007 20:00


--------------------------------------------------
dopisek od moderatora:
cige jeśli chcesz, by temat nadal funkcjonował i nadal chcesz uzyskiwać
odpowiedzi na swoje pytanie to popraw proszę nazwę tematu na
obowiązującą na naszym forum (użyj funkcji <edytuj> w pierwszym poście) ...
a wystarczyło przeczytać TO :wink:
--------------------------------------------------

poczytaj naszą stronę główną, a zwłaszcza dział poświęcony modelom ROVERków ;)

cige - Czw Paź 25, 2007 21:44
Temat postu: (ROVER 414 16v) płyn do chłodnic
cige napisał/a:
proszę mi podać jaki płyn leje się do układu chłodzącego w reverach 400 bo mam braki a włascicielem rovera jestem od 3 tygodni

wsl - Czw Paź 25, 2007 21:52

Najlepiej popraw temat tak jak o to prosił moderator. A później użyj funkcji "szukaj". Było, o tym wiele razy. Jeżeli pojedziesz do jakiegokolwiek serwisu to takowy płyn Ci dopasują. Ja zastosowałem mieszalny z większością innych i jestem zadowolony.
giewu - Czw Paź 25, 2007 22:14
Temat postu: Re: (ROVER 414 16v) płyn do chłodnic
cige napisał/a:
cige napisał/a:
proszę mi podać jaki płyn leje się do układu chłodzącego w reverach 400 bo mam braki a włascicielem rovera jestem od 3 tygodni

-----------------------
a ja proszę o poprawienie tematu zgodnie z instrukcją zawartą w moim poprzednim poście ...
więcej próśb nie będzie :evil:
ponadto proszę byś sprecyzował w swoim profilu skąd jesteś, bo tu większość z nas jest z Polski :razz:
-----------------------

sTERYD - Czw Paź 25, 2007 22:15

czy mógłbyś z łaski poprawić temat?
cige napisał/a:
cige napisał/a:
proszę mi podać jaki płyn leje się do układu chłodzącego w reverach 400 bo mam braki a włascicielem rovera jestem od 3 tygodni

za pierwszym razem tez widzieliśmy :P
w reverach to nie wiem :P
ale skoro jesteś właścicielem Rovera, to może Cię zainteresuje że układ chłodzenia napełnia się płynem niezamarzającym do chłodnic aluminiowych :mrgreen:
są dwa rodzaje takich płynów: oparte na glikolach propylenowym (czerwony) i etylenowym(niebieski/zielony czy coś pomiędzy) przy czym po zmieszaniu płyny te nie tracą swoich właściwości jednakże uzupełnianie zalecane jest zgodnymi płynami lub wodą (destylowaną lub demineralizowaną).
Jeśli chodzi o wytwórców to ilu kierowców tyle zdań, ważne żeby płyn był faktycznie niezamarzający. :cool:

maciej - Pią Paź 26, 2007 11:19

cige, widzę, że chciałeś poprawić temat, ale musisz to zrobić naciskając "Edytuj" przy PIERWSZYM Twoim poście w tym wątku (a nie pisząc kolejny post z niwym tematem).

I musisz podać jeszcze rocznik, np. tak:

"[R414 Si 16v '96] Płyn do układu chłodzenia"

Ja używam Prestone i jest ok.
Wcześniej był koncentrat GlaceElf (ale trudno go kupić) i też było ok.