Zobacz temat - [R620] Gaśnie po paru minutach
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Gaśnie po paru minutach

frycus1 - Sob Paź 27, 2007 16:21
Temat postu: [R620] Gaśnie po paru minutach
Witam!

Mam mały problem. Gdy odpalam samochód gdy silnik jest zimny, normalnie chodzi. Jak tylko ruszę i wcisnę sprzęgło odrazu silnik gaśnie i troche trudno go odpalić.. To się dzieje do tego momentu jak silnik złapie temperatury. Potem jest już ok.

czy nie wiecie co to może być??

piter34 - Pon Paź 29, 2007 18:04

Wykonaj standardową procedurą resetu nastaw silnika krokowego.
frycus1 - Wto Paź 30, 2007 15:12

a jest gdzieś napisane jak to się robi??
giewu - Wto Paź 30, 2007 17:55

frycus1 napisał/a:
a jest gdzieś napisane jak to się robi??
np. w artykułach nt. eksploatacji na naszej stronie głównej :mrgreen:

najpierw dokładnie przeczytaj ten KLIK , a dopiero później ten KLIK :wink:

frycus1 - Wto Paź 30, 2007 18:21

No Dzięki ale nie pisze jak można zrobić ten reset.. Pomocy obydwa artykuły są takie same..
giewu - Wto Paź 30, 2007 18:52

frycus1 napisał/a:
No Dzięki ale nie pisze jak można zrobić ten reset.. Pomocy obydwa artykuły są takie same..

no dobra ... :mrgreen:
Pośród bezpieczników pod maską masz jeden, który jest opisany jako radio. Wyciągnij do na około 1-2 minuty. Następnie odpal samochód i poczekaj do zagrzania płynu chłodzącego (aż załączy się wentylator). I to cala procedura :razz:
Jak coś pomyliłem to mnie pewnie ktoś zaraz poprawi, ale myślę, że dobrze podałem ;)

frycus1 - Wto Paź 30, 2007 19:38

Dzięki, juz punkty poszły.. pzdr

[ Dodano: Czw Lis 08, 2007 08:53 ]
nic nie pomogło.. Nadal jest ten problem. Czy są jakieś inne sugestie??

[ Dodano: Czw Lis 08, 2007 09:25 ]
Wyciągnełem ten bezpiecznik co pisze radio, poczekałem kilka minut i włożyłem go spowrotem. Samochód potem odpaliłem aż się wentylator się włączył. Problem jest z tym że to nadal nic nie pomogło.
Nie wiesz co może być przyczyną??

giewu - Czw Lis 08, 2007 09:29

(odświeżam temat)
frycus1 napisał/a:
....Wyciągnełem ten bezpiecznik co pisze radio, poczekałem kilka minut i włożyłem go spowrotem. Samochód potem odpaliłem aż się wentylator się włączył. Problem jest z tym że to nadal nic nie pomogło.
Nie wiesz co może być przyczyną??

czyli po resecie silnika krokowego nie ma zmian ?

frycus1 - Czw Lis 08, 2007 09:31

może troszeczkę się polepszyło ale nadal gaśnie jak ruszę i po krótkim czasie nacisnę sprzęgło.. No a potem trudno go odpalić..
maciej - Czw Lis 08, 2007 09:41

Czy tylko na zimnym, czy zawsze?

Ja bym zaczął od dokładnego obejrzenia dolotu i przewodów podciśnienia - może masz gdzieś dziurkę...
Jak nie to czyszczenie przepustnicy, a potem silnik krokowy (sprawdznie/wymiana).
No i regulacja zaworów.
Jesteś z Góry Kalwarii, więc możesz umówić się z Mariuszem418 na to wszystko.

piter34 - Czw Lis 08, 2007 20:46

frycus1 napisał/a:
Wyciągnełem ten bezpiecznik co pisze radio, poczekałem kilka minut i włożyłem go spowrotem. Samochód potem odpaliłem aż się wentylator się włączył. Problem jest z tym że to nadal nic nie pomogło.

Czy robiłeś to na zimnym silniku?

Oprócz wspomnianych przez macieja, krokowca oraz przepustnicy należy się również przyjrzeć zaworowi termicznemu obrotów ssania (jest po prawej stronie silnika krokowego).

frycus1 - Czw Lis 08, 2007 22:45

aż taki zimny to on nie był..
maciej - Pią Lis 09, 2007 09:01

To powinienneś zrobić to po nocy - wyjąć bezpiecznik, nawet na całą noc, rano odpalić na luzie i bez klimy, najlepiej z ogrzewaniem ustawionym na zimne i nic nie ruszać do momentu włączenia się wentylatora.