Zobacz temat - [R416] Ustawienie wałków rozrządu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Ustawienie wałków rozrządu

klark - Sro Paź 31, 2007 12:29
Temat postu: [R416] Ustawienie wałków rozrządu
kolejny problem, jak powinny byc ustawione walki rozrzadu w przypadku ustawienia kol na znaki, kola byly sciagane z walkow rozrzadu
sTERYD - Sro Paź 31, 2007 15:02

np tak:
http://www.roverki.pl/forum/viewtopic.php?t=19717

klark - Sro Paź 31, 2007 15:25

chodzi o to, ze mam zdjete kola zebate z obu walkow rozrzadu i nijak nie wiem jak powinny byc ustawione walki rorzadu, zeby te kola zalozyc, znaczy jak powinny byc skierowane krzywki np na pierwszym tloku, jak kola sa na znakach
giewu - Sro Paź 31, 2007 16:07

klark napisał/a:
chodzi o to, ze mam zdjete kola zebate z obu walkow rozrzadu...

zdjąłeś koła z wałków :shock: ? ... obawiam się, że teraz dopiero będzie problem :/
jedyna chyba metoda jaka przychodzi mi do głowy to porównanie z innym wałkiem i na tej podstawie ponowny montaż

przemo285 - Sro Paź 31, 2007 19:13

Stojąc patrząc na rozrząd, koła muszą być tak ustawione aby napisy były czytelne ,po środku koła są wycięcia jest in i ex - prawy wałek jest wydechowy i klin wałka (bolec) musi być w wycięciu ex (exchaust) a lewy wałek jest ssący więc klin (bolec) w wałku musi być w wycięciu in (inlet) w razie pytań daj znać
giewu - Sro Paź 31, 2007 21:33

czyli koła wałków są na klinach :shock: ?
no to klark cofam co powiedziałem o porównywaniu wałków ;)
łatwizna ... przeczytaj dokładnie post kolegi przemo285 , a pozostałe szczegóły masz TUTAJ :mrgreen:

klark - Pią Lis 02, 2007 08:33

kolejny raz wielkie dzieki :)
silnik w srode wieczor w koncu zagadal, znow jestem zadowolonym uzytkownikiem roverka :)