Zobacz temat - [R414] Nie działający pilot
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R414] Nie działający pilot

simens55 - Sro Paź 31, 2007 14:39
Temat postu: [R414] Nie działający pilot
Witam, szukam pomocy. Chciałem odpalic samochód po kilku dniach postoju w garażu i nic. Akumulator sprawny. Pilot wogóle nie zadziałał, wykonałem wszystkie punkty synchronizacji włącznie z wymiana bateriii nic. Po włozeniu kluczyka do stacyjki tylko pikanie. Co sie dzieje - wymiana immobilaizera? Jak tak, to co trzeba zrobić. Brak kodu klucza, jeden pilot. PLIS
sTERYD - Sro Paź 31, 2007 15:08

sprawdź połączenia masy z karoserią, odłącz akumulator na pół godzinki i jeszcze raz spróbuj zsynchronizować pilota, jak to nic nie da, to dobrze by było sprawdzić koputerem co w nim siedzi :???:
simens55 - Sro Paź 31, 2007 15:13

Zrobiłem, i jest to samo
giewu - Sro Paź 31, 2007 16:15
Temat postu: Re: [R414 1,4 95 r koniec]
simens55 napisał/a:
...Po włozeniu kluczyka do stacyjki tylko pikanie. Co sie dzieje...

nie rozbraja Ci się immobilaizer ... :/
czy aby na pewno pilot jest sprawny ? na pewno dobrze zsynchronizowany ? wykonałeś wymianę baterii i synchronizację pilotów zgodnie z instrukcjami na naszej stronie głównej ? nie masz czterocyfrowego kodu immobilaizera ?...
jeśli odpowiedź na każde z powyższych pytań brzmi TAK to niestety pozostaje Ci jedynie podłączyć autko pod komputer :/
kiedyś gdzieś ktoś pisał (niestety nie pamiętam kto i w którym temacie :oops: ) , że synchronizacja pilota odniosła skutek dopiero po 5 naciśnięciu przycisku zamykania - może tego jeszcze spróbuj

JohnnyB - Sro Paź 31, 2007 16:18

a jak synchronizujesz pilota???

u mnie jak padl aku i pilot nie dzialal
to juz przy sprawnym aku wcisnalem oba guziki na pilocie naraz
przytrzymalem ok 7s.
samochod sie sam zamkna i uzbroil
i jest ok

tak doradzil mi poprzedni wlasciciel

toggit - Sro Paź 31, 2007 16:21

rozbierz pilota i sprawdz czy styczniki nie sa czasem obruszane (przylutowac!!) zanim zaczniesz cala elektryke wymieniac
simens55 - Sro Paź 31, 2007 22:25

Dziękuję wszystkim za radę, prawdopodonie zacznę od odwiedzenie dobrego elektronika który sprawdzi i oczyści pilota/moim zdaniem gdzieś jest zimny lut/
A potem zostaje tylko........
Nara

koalaup - Czw Lis 01, 2007 00:28

Posprawdzaj wszystkie bezpieczniki ( u mnie w 200 padl jeden ktory sie znajdowal w skrzynce kolo akumulatora - nie wiem jak w 400) i u mnie pomoglo a tez juz prawie po lawete dzwonilem
przemo285 - Czw Lis 01, 2007 09:37

Pilota synchronizuje się naciskając 5 razy na przycisk pilota (obojętnie który) tak jak napisał gniewu , sprawdż czy wogóle działa centralny zamek może faktycznie przepalił się bezpiecznik , jeżeli to wszystko jest OK. to tylko jakiś elektronik , może naprawi pilota , jeżeli nie to tylko komputer i trzeba wkodować pilota lub odczytać kod K.A.C
piter34 - Sro Lis 21, 2007 13:55

przemo285 napisał/a:
Pilota synchronizuje się naciskając 5 razy na przycisk pilota

W instrukcji obsługi jest napisane, że 4 razy naciskamy. :roll: