Zobacz temat - [R420] Słabo grzeje
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Słabo grzeje

Krzysiek420DI - Czw Lis 01, 2007 19:37
Temat postu: [R420] Słabo grzeje
Witam!!
Mam problem z grzaniem w samochodzie otoz gdy jade czesto paruja szyby i wydaje mi sie ze zbyt slabo grzeje. Planuje kupic termostat ale nie wiem jaki.Poszukuje jeszcze przełącznik do wycieraczek do rovera 420 96r.

przemo285 - Czw Lis 01, 2007 19:43

Ogólnie diesel się długo grzeje ale jak będziesz potrzebował termostat to zapraszam http://www.allegro.pl/ite...ver_diesel.html
Chester - Czw Lis 01, 2007 19:52

po 1 diesel grzeje sie dluzej niz benzyniak
po 2 nie wiem jak 2 4xx ale ogolnie zeby nadmuch na szyby pracowal dobrze musi "zaciagac" powietrze z zewnatrz, a nie cyrkulacji wewnętrznej.....

po swoim R wiem ze jesli dam nadmuch z zewnatrz to szybki nie paruja :mrgreen:

krzych1 - Czw Lis 01, 2007 20:59

Witam.
Chester napisał/a:
po swoim R wiem ze jesli dam nadmuch z zewnatrz to szybki nie paruja

Jeżeli nie ma klimy, to niestety istnieje możliwość zaparowania szyb w niekorzystnych warunkach. Moje stwierdzenie opiera się na tym, że mam jako takie porównanie - jeżdżę dwoma R416, jeden z klimą, drugi bez klimy. I różnica jest ogromna - R bez klimy potrzebuje dużo więcej czasu na odparowanie szyb, są też sytuacje, że zaparowanie, choć niewielkie, występuje ciągle. Nie pomaga włączenie nawiewu "z zewnątrz". Ale zauważyłem, że pomaga lekkie (nawet w deszcz) uchylenie szyb.

String - Sob Lis 03, 2007 20:40

że tak powiem ... spojrzałem na cenę termostatu z oferty przemo i mnie zlekka zatkało. Nie ma jakiegoś tańszego zamiennika ?? :razz: :razz:
Krzysiek420DI - Czw Lis 15, 2007 19:42
Temat postu: Re: [R420DI] słabo grzeje
Krzysiek420DI napisał/a:
Witam!!
Mam problem z grzaniem w samochodzie otoz gdy jade czesto paruja szyby i wydaje mi sie ,ze zbyt slabo grzeje. Planuje kupic termostat ale nie wiem jaki.


Mam jeszcze jedno pytanie wskazówka od temperatury dochdzi do ok. 1 cm na wskaźniku po przejechaniu 8 km .Czy jest to normalne. Zastawilem chlodnice ,ale mało to dało temperatura nie rośnie. Jak przyjda mrozy ,to to się przemarznie.Co mam robić w tej sytuacji.Czy zmienić termostat.Słyszałem, że jest kilka rodzajii otwierania: 78,82,88 stopni.Jaki mam założyć silnik jest Hondy (105koni). :bezradny:

Brt - Czw Lis 15, 2007 20:40

jeśli wszystko działa prawidłowo, to wskazówka powinna dochodzic do połowy wskaźnika, lub ciut poniżej. 1cm po 8 km wydaje się normalne. Czy Tobie dochodzi w końcu temperatura do połowy?? To jest zasadnicze pytanie. Jeśli trzyma temp to termostat jest raczej OK.
Co do termostatu, to nie słyszałem, żeby było kilka temperatur. Termostat to taka plastikowa puszka z trzema wyjściami. Przecież przemo285 podał Ci link do aukcji z termostatem. Podobno można też wymieniń sam wkład, ale czy rzeczywiście to nie mam pojęcia.

To nie jest silnik hondy tylko rovera.

A pozatym, to parowanie szyb jest znane w R400, więc może niepotrzebnie szukasz ustarki, której nie ma. Fajnie by było porównać z innym R400.

DEBEC - Czw Lis 15, 2007 21:03

Krzysiek420DI co do parowania w R400 to poszukaj na forum. Sam pisałem o nastawach i innych patentach na to. Nie tylko z reszta ja.
macenty27 - Pią Lis 16, 2007 15:05

Kolego,jesli szukasz termostatu to wejdz sobie na stronke TOMATEAM.Gość ma dosłownie wszystko.Jezeli bedziesz miał problem ze znalezieniem to jego baner reklamowy jest na głównej strnce klubowej w lewym rogu.Pzdr