Zobacz temat - [R75] Temperatura silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Temperatura silnika

Zrubo - Nie Lis 04, 2007 21:50
Temat postu: [R75] Temperatura silnika
Witam !
Mam pytanko ostatnio zauwarzyłem ze bardzo długo nagrzewa sie moj silnik, po przejechaniu 20-30 km wskazówka znajduje sie w 1/4 skali jak szybko nagrzewaja sie wasze ?
Wydaje mi sie ze za duzo pali przejechałem 400 km a wskazówka dawno przekroczyła polowe wskaznika (nie wiem jak to napisać jest z 0,5 cm ponizej polowy :mrgreen: )

Według mnie moze to byc ze soba powiązane.

Sorki za głupie pytanie ale to mój pierwszy diesel moze tak musi byc... (temperatura)

przemo285 - Nie Lis 04, 2007 21:56

Sprawdż działanie termostatu (i webasta)
Zrubo - Nie Lis 04, 2007 22:33

Webasto jest ok przy temp. ponizej 5 st C włącza sie i grzeje do momentu temp. optymalnej

Jak szybko u Ciebie sie nagrzewa?

przemo285 - Nie Lis 04, 2007 22:51

To sprawdż termostat normalnie ten silnik sie nagrzewa dość szybko
Wolek - Wto Lis 06, 2007 18:14

czesc. Po przejechaniu ok kilometra wskazówka lekko sie podnosi ogrzewanie kambiny ok

[ Dodano: Wto Lis 06, 2007 18:18 ]
w poprzdnim moim autku nagrzanie silnika trwało z 5rrazy duzej

[ Dodano: Sro Lis 07, 2007 16:37 ]
jeżeli chodzi o spalanie to w moim autku połowa zbiornika jest po przejechaniu w miescie ok 450 do 500 na trasie jest to 600 do 650 km.Jazda poza miastem max 140km/h

plombos - Sro Lis 07, 2007 20:33

U mnie w jezdzie mieszanej po 700km (350km trasa 350km miasto) zapalila sie rezerwa.
Niedlugo zatankuje to zobacze ile litrow wejdzie i jakie bylo rzeczywiste spalanie ale wydaje mi sie troche za duze.
Swoja droga jakos dziwnie dziala ten czujnik poziomu paliwa.
Jak wlaczam silnik swieci mi sie rezerwa i komputer pokazuje zasieg ok 80km. po przejechaniu ok 5km rezerwa gasnie (wskazowka sie podnosi wyzej) a zasieg jest juz ponad 125 km.
O ile wskazania kompa jestem w stanie zrozumiec to dziwi mnie zachowanie wskazowki i lampki "rezerwy".

Jesli chodzi o nagrzewanie to tez trwa to ciut za dlugo. Po przejechaniu 5km w miescie wskazowka temperatury jest w 1/3 drogi do temperaury nominalnej (czyli do polowy skali).
Jak optycznie stwierdzic ze Webasto dziala? (teraz gdy temp. otoczenia spadla ponizej 5C powinno sie zalaczac automatycznie)

sTERYD - Sro Lis 07, 2007 20:37

Cytat:
O ile wskazania kompa jestem w stanie zrozumiec to dziwi mnie zachowanie wskazowki i lampki "rezerwy".

nic w tym dziwnego :)
to wskazanie się zmienia w zależności od pochylenia auta, od tego czy wcześniej hamowałeś (a przecież hamowałeś ;) ) czy przyspieszałeś
czujnik poziomu paliwa jest w jedym miejscu w baku, i jak się paliwo przeleje gdzie indziej pod wpływem różnych rzeczy to pokaże że jest mniej, a jak się paliwo przeleje w akurat to miejsce gdzie jest czujnik, to pokaże że jest więcej :cool:

Marian_K - Sro Lis 07, 2007 21:35

sTERYD napisał/a:
czujnik poziomu paliwa jest w jedym miejscu w baku
W 75 są dwa czujniki - w dwóch połówkach baku :wink: .
Wskaźnik poziomu paliwa i lampka rezerwy w R75 to naprawdę zjawiskowa sprawa. U mnie w różnych porach roku różnie się zachowuje ... ale już się do tego przyzwyczaiłem.

Pozdrawiam!

sTERYD - Sro Lis 07, 2007 22:16

Marian_K napisał/a:
W 75 są dwa czujniki - w dwóch połówkach baku :wink: .

a widzisz...(myślałem, że jest tylko w jednej połówce :) )... w takim razie tym bardziej nie dziwi, że wskaźnik się mota jak sobie musi radzić czasem ze sprzecznymi wskazaniami ;)

markwiatek - Czw Lis 08, 2007 22:54

Webasto znajduje sie w kazdym dieslu?? Nie moge go u siebie odnalezc :sad:
Dam-Kam - Pią Lis 09, 2007 10:40

juz gdzies pisalem ale napisze raz jeszcze :grin: webasto jest ponizej skrzynki z akumulatorem. taka czarna "skrzynka" z gory z dwoma gumowymi rurkami, jedna jest gruba i otwarta (ucięta). Na bocznej sciance od przodu powinna byc nalepka z wyraznym napisem WEBASTO
Zrubo - Pią Lis 09, 2007 12:09

cholera jak sobie policzyłem wychodzi ze pali prawie 10l/100km lekka przesada
Narazie policzyłem ze wskaznika , musze zatankowac do pełna zobaczymy ile wyjdzie, do pracy mam 4km ciągle na ssaniu ale az 10l... ?

[ Dodano: Pią Lis 09, 2007 14:39 ]
Nie zdązyłem nic sprawdzic, ale mam jedno pytanko na drugim zdjęciu zaznaczyłem strzałką przewód który jest zimny nawet po osiągnieciu optymalnej temperatury , jak widzicie (zaznaczone kółkiem) brakuje mi pewnego elementu ma ktoś z Was moze odsprzedać :wink:
W pierwszym zdjęciu tez jest przewód nieco nizej który jest ledwie ciepły

Coś chyba jest nie tak... termostatu nie sprawdzałem ale wychodzi na to ze sie nie otwiera,myle sie ?

Gdyby nie webasto (dziwne bo włączyło sie dzisiaj przy 8 stopniach C ) podejrzewam ze nagrzał by sie do 1/4 i to wszystko bo zaraz po wyłączeniu webasta temp nagle spada znowu webasto sie włącza i tak w kólko (i ostatnio podczas pracy webasta coś warczy mozna powiedziec ze z równą czestotliwoscią co jakies 5 sek)

Wogóle cos było grzebane kable poowijane tasma izolacyjną na zmiane z plastikowym peszlem, a tam gdzie powinna byc jakas ochrona są gołe kable.

Nadal jestem zadowolony z zakupu mimo paru mankamentów ale wczesniejszego własciciela bym !@#$%^& !
Tak zaniedbac takie auto, mimo wszystko wyprowadze go na cacy :cool:

plombos - Pią Lis 09, 2007 19:14

Zrubo napisał/a:
cholera jak sobie policzyłem wychodzi ze pali prawie 10l/100km lekka przesada
Narazie policzyłem ze wskaznika , musze zatankowac do pełna zobaczymy ile wyjdzie, do pracy mam 4km ciągle na ssaniu ale az 10l... ?


Ja mam 5 km do pracy a wiec dystans podobny.
Moje autko pali 5l na trasie (przy 80-90km/h)
Jazda mieszana (1/2 trasa, 1/2 miasto) - 6,8l/100
wiec wychodzi ok 8,6l/100 - miasto


Zrubo napisał/a:

Coś chyba jest nie tak... termostatu nie sprawdzałem ale wychodzi na to ze sie nie otwiera,myle sie ?


Raczej jest caly czas otwarty

Zrubo - Sob Lis 10, 2007 12:48

No i wyszło 45,02l po przejechaniu 530 km wychodzi 8,5 l / 100km

Dzisiaj spotkała mnie nowa przygoda 3 razy w miescie zaczeło mi kopcic Webasto nie wiem płomien zgasł czy co ?

Wsumie sie nie dziwie webasto non stop jest na chodzie.

jarema - Sob Lis 10, 2007 13:01

brakuje ci tam rury doprowadzającej powietrze do filtra powietrza. taka harmonijka przechodząca w okrągłą rurę.
Zrubo - Sob Lis 10, 2007 16:14

Ja wymiekam niedosc ze są małe usterki to jeszcze szfagierka uderzyła renaultem w mojego cały błotnik i dzrwi z tyłu do roboty ja chyba ocipieje

Gdzie jest nr koloru ?

A juz mam...

przemo285 - Sob Lis 10, 2007 19:23

jarema napisał/a:
brakuje ci tam rury doprowadzającej powietrze do filtra powietrza. taka harmonijka przechodząca w okrągłą rurę.
Coś tobie się pomyliło diesel ciagnie powietrze przy wzmocnieniu czołowym a Ty mówisz o benzynie
jarema - Sob Lis 10, 2007 20:05

nie no ja może źle napisałem albo coś ale w tym miejscu co kolega zaznaczył w dieslu jest harmonijka która idzie od wzmocnienia czołowego. pod pokrywą silnika przechodzi w okrągłą rurę i do filtra powietrza. i on tego właśnie nie ma.
przemo285 - Sob Lis 10, 2007 20:13

Nie to nie tak tam gdzie diesel ciągnie powietrze to akurat na tym zdjęciu nie ma , to jest idealnie po środku wzmocnienia czołowego
Zrubo - Sob Lis 10, 2007 20:59

przemo285 napisał/a:
Nie to nie tak tam gdzie diesel ciągnie powietrze to akurat na tym zdjęciu nie ma , to jest idealnie po środku wzmocnienia czołowego


Zgadza sie powinna tam byc taka "plastikowa chrmonijka" która dochodzi do filtra powietrza musze dokupić

Dzisiaj jestem normalnie załamany :!: :beczy: :!: niedosc ze jest cos z nagrzewaniem silnika webasto co jakis czas dymi (siwy dym i to duzo)to jeszcze wizyta u lakiernika 900 pln z polerka i to dopiero za dwa tygodnie, bede jezdził takim obitym :cry: (trzy elementy ale gosc jest naprawde konkret) i to wszystko w sumie w
JEDEN DZIEN AAAAAAAAAA! !@#$$%%^&$%

Ide sie opic schleje sie jak swinia ehh...

A i co z tymi rurami sprawdzał ktos moze maja byc ciepłe czy zimne pomózcie bo juz nie wiem...mam zaje...go doła :beczy:

markwiatek - Nie Lis 11, 2007 12:41

Dam-Kam napisał/a:
juz gdzies pisalem ale napisze raz jeszcze :grin: webasto jest ponizej skrzynki z akumulatorem. taka czarna "skrzynka" z gory z dwoma gumowymi rurkami, jedna jest gruba i otwarta (ucięta). Na bocznej sciance od przodu powinna byc nalepka z wyraznym napisem WEBASTO


Pomimo dlugich poszukiwan wciaz nie moge go odszukac :sad: . Czy wszystkie diesle powinny miec webasto? Moze w anglikach ich nie ma?

henryk - Nie Lis 11, 2007 15:01

markwiatek napisał/a:
Czy wszystkie diesle powinny miec webasto?
- tak, z RAVE wynika, że wszystkie diesle R75 powinny mieć webasto automatyczne - jest elementem systemu układu chłodzenia silnika, a niektóre auta, jako opcja, mogą mieć dodatkowo ogrzewanie kabinowe, które pracuje na bazie webasto, z dodanym sterowaniem, pozwalającym na jego zdalne lub czasowe uruchomienie.
Widziano już na Forum zdjęcia samochodów bez webasto, ale prawdopodobnie, jako uszkodzone zostały zdemontowane - bez webasto da się jeździć.

przemo285 - Nie Lis 11, 2007 16:26

Myślę że występują takie modele bez webasta na inną strefę klimatyczną , tak samo jest z Land Roverami Freelanderami z tym samym silnikiem - nie wszystkie mają webasto.
Dam-Kam - Nie Lis 11, 2007 16:47

przemo285 napisał/a:
Myślę że występują takie modele bez webasta na inną strefę klimatyczną

no ale w angli to chyba na ogół jest zimniej niz u nas wiec tym bardziej powinno byc.
bardziej prawdopodobne jest ze zostalo zdemontowane tak jak pisze henryk_w
markwiatek jesli masz mowliwosc wjazdu na kanal i sciagniecie oslony silnika to w okolicy lewego kola bedzie rurka pionowa o srednic +/- 3cm. Zreszta w osłonie jest tez na to wyciety otwor. A jak temp jest ponizej 5st.C i zakladamy ze webasto jest samo w sobie i jest sprawne to po okolo minucie zacznie leciec cieple powietrze. jak nie znajdziesz albo jak chcesz to moge jutro zrobie zdjecie i umieszcze na forum :wink:

[ Dodano: Nie Lis 11, 2007 17:57 ]
postanowilem zrobic dzisiaj :mrgreen:

przemo285 - Nie Lis 11, 2007 19:25

Jeżeli nie było webasta na wyposażeniu to kostki od instalacji webasta powinny być zaślepione białymi zaślepkami.
Dam-Kam - Nie Lis 11, 2007 19:40

markwiatek pewny jestes ze masz CDTI?? Nie wiem ale moze wersje 136 konne ze wzgledu na wieksza moc nie potrzebowaly webasta? Chociaz to raczej pytanie dla tych co mieli do czynienia z CDTI... ja nie mialem i nie interesowalem sie tym tak ze nie wiem ale kto pyta... :mrgreen:
przemo285 - Nie Lis 11, 2007 19:48

Nie ma różnicy jaką masz moc webasto powinno być , ale miałem przypadki że z innego rynku nie miały , co prawda Freelandery ale to jest to samo
Dam-Kam - Nie Lis 11, 2007 20:01

ale w R75 webasto bylo chyba w standardzie, a w freelanderach byc moze w opcji :?: nie wiem... moze poczekajmy az markwiatek sprawdzi raz jeszcze zeby byc pewnym ze go nie ma :neutral:
przemo285 - Nie Lis 11, 2007 20:03

W takim samym standardzie było we Freelanderze jak i w Roverze 75 :wink:
markwiatek - Nie Lis 11, 2007 22:38

Dam-Kam napisał/a:
markwiatek pewny jestes ze masz CDTI?? Nie wiem ale moze wersje 136 konne ze wzgledu na wieksza moc nie potrzebowaly webasta? Chociaz to raczej pytanie dla tych co mieli do czynienia z CDTI... ja nie mialem i nie interesowalem sie tym tak ze nie wiem ale kto pyta... :mrgreen:


Napewno CDTI, dzisiaj juz troszke za ciemno na sprawdzanie, ale jutro sprawdze dokladnie i zrobie fotke dla pewnosci.Nawet gdybym go mial to i tak raczej nie dziala, po dopiero ok. 10 min jazdy zaczyna leciec w miare cieple powietrze. Cale szczescie ze w londku temperatury nie spadaja ponizej -5C Jutro dam znac co i jak.

[ Dodano: Nie Lis 11, 2007 22:41 ]
przemo285 napisał/a:
Jeżeli nie było webasta na wyposażeniu to kostki od instalacji webasta powinny być zaślepione białymi zaślepkami.

W ktorym miejscu sa te kostki?

PHJOWI - Nie Lis 11, 2007 22:43

webasto nie występowało w ciepłych rejonach Włoch oraz w hiszpani, ale za to w skandynawii 75 miała webasto ze sterowaniem w standardzie
markwiatek - Pon Lis 12, 2007 18:43

Sprawdzilem dzisiaj ponownie silnik i niestety napewno nie mam webasta :sad: . Jest miejsce na nie ale, nie widac zeby tam kiedykolwiek bylo, zadnych sladow na otworze na srube. Jak sprawdzic czy zostalo wymontowane (po co ?) czy moze na wyspach nie jest w standardzie.
PHJOWI - Pon Lis 12, 2007 18:45

sprawdz czy są jakieś wolne 2 czarne wtyczki w okolicach webasta
markwiatek - Pon Lis 12, 2007 19:04

Zadnych przewodow ani rurek nie widac.
Zrubo - Wto Lis 20, 2007 23:17

Wyjasnijcie mi jedną sprawe co oznacza skrót CDT C3, i jeszcze jedno moze sie myle, ale kupowałem samochód z myslą ze to CDT, pojechałem do mechanika na komp i gosc oswiadcza mi ze sprawdził wszystko i tylko przy intercoolerze cos sie maslaczyło (jakis mały wyciek czy cos). Przy jakim intercoolerze myslałem ze intercooler to tylko CDTI, myle sie?
Brt - Wto Lis 20, 2007 23:34

tak. obie wersje miały intercooler ;) różnią się innymi drobiazgami (głównie chyba elektroniką)
Zrubo - Wto Lis 20, 2007 23:40

No własnie przed chwilka znalazłem w "Często Zadawane Pytania" jak mogłem to przegapic... ehh kolejne głupie pytanie :razz:
matrix215 - Sob Sty 26, 2008 20:57

Witam
R75 2.0 CDT 2000r. posiadam dopiero od 2 dni.
Ale podczas jazdy zauważyłem dziwne zjawisko odnośnie wskaźnika temperatury.
Mianowicie wskazówka była mniej więcej pośrodku skali, ale z czasem przy stałej prędkości poza miastem opadała dosyć znacznie (prawie na minimum) lecz w mieście podnosiła się z powrotem na poprzednią pozycję. Powtarzało się to kilkakrotnie. (Przejechałem ok. 350km). Poza miastem jak nie byłem zmuszony do zatrzymywania się to temperatura spadała. Podejrzewam że nie jest to normalne zjawisko. Czyżby było coś nie tak z termostatem??

thef - Sob Sty 26, 2008 21:07

matrix215 napisał/a:
Czyżby było coś nie tak z termostatem??
Najwyraźniej zawiesił się w pozycji "otwarty".
AndrewS - Nie Sty 27, 2008 23:26

nizej masz wykres rozgrzewania sie 1.4 serii K
temperatura to temperatura na wylocie ogrzewania skierowanego na szybe


po ok 5 minutach jazdy silnik lapie normalna temp pracy

u Ciebie tak jak pisali poprzednicy mocno podejzany jest termostat

matrix215 - Pon Sty 28, 2008 02:52

Dzięki za odpowiedź. Sprawdzę termostat.