Zobacz temat - [R600] Antena cb, uchwyt rynienkowy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Antena cb, uchwyt rynienkowy

Skiba - Pon Lis 05, 2007 09:55
Temat postu: [R600] Antena cb, uchwyt rynienkowy
Witam,

Czy ktoś z Was, posiada może zamontowaną w R600 antenkę CB na dachu przy pomocy uchwytu. Czy mogę prosić o podesłanie kilku fotek i sposobu mocowania ?

Dzięki za pomoc
Damian

gajowy - Sro Lis 07, 2007 15:52

Czesc, ja mam na magnesie ale mam do ciebie inne pytanie. Gdzie zamontowałeś radyjko bo ja nie mam pojęcia gdzie je umieścić u siebie, przeciez tam nigdzie nie ma miejsca a szkoda mi robić dziury pod schowkiem kolo nóg pasażera.
Wolek - Sro Lis 07, 2007 16:14

Cześć.Ja w swoim R75 radyjko wsadziłem miedzy siedzenie pasażera a środkowy tunel trzyma się świetnie.No i nie robiłem dziur po prostu siedzenie dociska radyjko do tunelu.
damian369 - Sro Lis 07, 2007 18:46

witam co do mocowania anteny ja mam na uchwycie przy klapie bagaznik, co do montarzu to przykleiłem na specialne rzepy z boku tunelu po stronie pasazera ( z tym ze jest umiejscowione pionowo) Pozdrawiam
Skiba - Sro Lis 07, 2007 22:55

Wolek napisał/a:
Cześć.Ja w swoim R75 radyjko wsadziłem miedzy siedzenie pasażera a środkowy tunel trzyma się świetnie.No i nie robiłem dziur po prostu siedzenie dociska radyjko do tunelu.


A antenkę gdzie masz ?

[ Dodano: Sro Lis 07, 2007 22:55 ]
damian369 napisał/a:
witam co do mocowania anteny ja mam na uchwycie przy klapie bagaznik, co do montarzu to przykleiłem na specialne rzepy z boku tunelu po stronie pasazera ( z tym ze jest umiejscowione pionowo) Pozdrawiam


Jest szansa na kilka fotek ? :mrgreen: Udało Ci się dobrze zestroić antenę na klapie ?

Pawel_W - Czw Lis 08, 2007 01:15

gajowy napisał/a:
Gdzie zamontowałeś radyjko bo ja nie mam pojęcia gdzie je umieścić u siebie, przeciez tam nigdzie nie ma miejsca a szkoda mi robić dziury pod schowkiem kolo nóg pasażera.


Nie dziwię się, mi też szkoda było dziurawić autka. Swoje radyjko przykleiłem :) na rzepy, kupilem samoprzylepny rzep (w pasmanterii) o szerokości 5cm uciąłem dwa paski na szerokość radia i przykleiłem na konsoli środkowej po stronie pasażera. Samoprzylepność rzepa była niewystarczająca więc użyłem taśmy dwustronnej. Radyjko trzyma się wzorowo, nawet na bardzo złych drogach, jest bardzo łatwe w demontażu - samochód trzymam pod blokiem w Wawie i trzeba wyjmować :| Takie rozwiązanie służy mi od lipca tego roku i nie było z nim problemów.

pozdrawiam

Skiba - Czw Lis 08, 2007 09:29

Pawel_W napisał/a:
Nie dziwię się, mi też szkoda było dziurawić autka. Swoje radyjko przykleiłem :) na rzepy, kupilem samoprzylepny rzep (w pasmanterii) o szerokości 5cm uciąłem dwa paski na szerokość radia i przykleiłem na konsoli środkowej po stronie pasażera. Samoprzylepność rzepa była niewystarczająca więc użyłem taśmy dwustronnej. Radyjko trzyma się wzorowo, nawet na bardzo złych drogach, jest bardzo łatwe w demontażu - samochód trzymam pod blokiem w Wawie i trzeba wyjmować :| Takie rozwiązanie służy mi od lipca tego roku i nie było z nim problemów.


Antenka na magnes ?

Pawel_W - Czw Lis 08, 2007 10:17

Skiba napisał/a:
Antenka na magnes ?


Tak na magnes, przy 170km/h jeszcze sie trzymała, szybciej bałem sie jechać ze względu właśnie na antene

pozdrawiam

maciej - Czw Lis 08, 2007 10:49

Pawel_W napisał/a:
Tak na magnes, przy 170km/h jeszcze sie trzymała, szybciej bałem sie jechać ze względu właśnie na antene

Doszedłem kiedyś do 200 km/h na R827 i nadal się nie przesuwała. :)

Skiba - Czw Lis 08, 2007 11:18

Ja obecnie jestem na etapie rozważań pomiędzy strasznie niewygodnym magnesem (zwłaszcza zimą) a uchwytem do klapy bagażnika...
Wolek - Czw Lis 08, 2007 14:44

Ja mam antenę na magnes prezydent przy 180 ani drgnie.na wszelki wypadek by magnes nie rysował lakieru mam wygięte koło z membrany od bębna .Wziąłem tą antenę bo jest krótka jakieś 20 cm a ma zasięg do 25 km.Jeżeli chodzi o wstrojenie to mam kumpli którzy się tym zajmują
Skiba - Czw Lis 08, 2007 17:56

A czy ktoś z Was jest może z moich okolic i ma miernik SWR ?
KuBaB - Czw Lis 08, 2007 21:06

Wolek napisał/a:
Wziąłem tą antenę bo jest krótka jakieś 20 cm a ma zasięg do 25 km.


co to za magiczna antena, że ma taki zasięg? :shock:

thef - Czw Lis 08, 2007 21:30

Pawel_W napisał/a:
Swoje radyjko przykleiłem :) na rzepy, kupilem samoprzylepny rzep (w pasmanterii) o szerokości 5cm uciąłem dwa paski na szerokość radia i przykleiłem na konsoli środkowej po stronie pasażera. Samoprzylepność rzepa była niewystarczająca więc użyłem taśmy dwustronnej. Radyjko trzyma się wzorowo, nawet na bardzo złych drogach, jest bardzo łatwe w demontażu - samochód trzymam pod blokiem w Wawie i trzeba wyjmować :| Takie rozwiązanie służy mi od lipca tego roku i nie było z nim problemów.
Nie życzę niczego złego, ale nie chciałbym być w zasięgu takiego pocisku w razie jakiegoś bum.
piotr8 - Czw Lis 08, 2007 22:18

Cytat:
Wziąłem tą antenę bo jest krótka jakieś 20 cm a ma zasięg do 25 km


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ja tez chce taką :mrgreen: :mrgreen:

[ Dodano: Czw Lis 08, 2007 22:22 ]
Cytat:
ale nie chciałbym być w zasięgu takiego pocisku w razie jakiegoś bum.


I tu masz racje
Nigdy sie nad tym nie zastanawiałem

maciej - Pią Lis 09, 2007 09:05

thef napisał/a:
ale nie chciałbym być w zasięgu takiego pocisku w razie jakiegoś bum.

thef, rzepy montażowe - takie z OBI są bardzo mocne, a miejsce o którym pisze Pawel_W jest takie, że raczej to radyjko nie ma szans polecieć dalej niż 20 cm, no chyba, że w prawą stronę, ale w takim przypadku uderzenie, które zerwałoby radyjko z rzepów, musiałoby być takie, że pasażer tam siedzący miałby znacznie gorsze problemy, niż lecące radio.

krychu - Pią Lis 09, 2007 09:27

Wolek napisał/a:
Ja mam antenę na magnes prezydent przy 180 ani drgnie.na wszelki wypadek by magnes nie rysował lakieru mam wygięte koło z membrany od bębna .Wziąłem tą antenę bo jest krótka jakieś 20 cm a ma zasięg do 25 km.Jeżeli chodzi o wstrojenie to mam kumpli którzy się tym zajmują


Z membraną to by uważał, można odparzyć lakier gdy antenę wozi się na stałe na dachu. sam to uczyniłem teraz mam piękne pęcherze sic !. Radyjko cóż wole bezkompromisowe rozwiązania, mocowanie na śruby trzyma się pewnie. Kiedyś nadejdzie czas sprzedaży cóż z dziurami po czynie ? szpachel i lakier w sprayu na ogół nikt tam nie zagląda.

piotr8 - Pią Lis 09, 2007 13:47

Jako ochrona lakieru przed porysowaniem najlepsza jest naklejka z bezbarwnej folii samoprzylepnej , mam tak od jakiegoś czasu i nic sie nie dzieje. Miałem taką folie na zlocie w Szumiradzie i nawet komuś miałem dać ale zapomniałem :oops: jak ktos chce to niech pisze na PW.(folia oczywiście gratis)
maciej, z tym pociskiem to thef, miał na myśli chyba antene.

thef - Pią Lis 09, 2007 13:58

piotr8 napisał/a:
maciej, z tym pociskiem to thef, miał na myśli chyba antene.
Nie, nie, miałem na myśli radio, które jeżeli nie będzie się trzymać mocno, to w razie wypadku może odfrunąć i co najmniej kogoś pokaleczyć w kabinie.
piotr8 - Pią Lis 09, 2007 14:05

thef, radio radiem ale teraz dałeś mi do myślenia co sie stanie z anteną na magnesie w razie stłuczki, lepiej nie myśleć.
giewu - Pią Lis 09, 2007 14:16

piotr8 napisał/a:
...co sie stanie z anteną na magnesie w razie stłuczki, lepiej nie myśleć.

piotr8 ona i tak dalej jak na długość przewodu nie poleci ;)

piotr8 - Pią Lis 09, 2007 14:19

giewu, no wiesz przy porządnym uderzeniu to obawiam sie że kabel jej nie utrzyma.
Czas pomyśleć o uchwycie na klape :smile:

Wolek - Pią Lis 09, 2007 16:34

Pisałem antenka jest marki prezydent koszt zakupu 180 złotych.A co do membrany to ja u siebie w mieście ściągam antenę.Co do latających przedmiotów to radził bym wszystko dobrze mocować wiem o tym z doświadczenia byłem już do niejednego wypadku gdzie niby mała pierdułka a narobiła wiele obrażeń.Ostatnio termometr samochodowy złamał dziewczynie nos a naprawdę autko nie było mocno rozbite.