Zobacz temat - SOLVED [R220 GSi] jakie najlepiej swiece?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - SOLVED [R220 GSi] jakie najlepiej swiece?

szczgizmo - Nie Lis 11, 2007 13:30
Temat postu: SOLVED [R220 GSi] jakie najlepiej swiece?
Witam.
Mam pytanie jakie swiece najlepiej dobrac do 220 Gsi 2,0 z turbina???
NGK, Bosch czy szukac jeszcze inne?? a moze Polskie Iskry???
I czy przewody zaplonowe od 220 Gti beda pasowaly do tego modelu bo w sklepie powiedzieli mi ze nie. roznica cenowa jest dosc spora 220 GTi 78zl a niby do 220 GSi 243zl????

Brt: dokładniej wpisuj model, bo roverków 220 jest sporo i mocno sie od siebie różnią ;) poprawiłem ;)

sTERYD - Nie Lis 11, 2007 15:40

świece napewno NGK będziesz zadowolony ;)
przewody od 220Gti akurat mogą nie pasować, ale jak dobrze pamiętam zdjęcie silnika, to możesz spokojnie kupować od 214/216/414/416 Si wersje 95-98 i będą pasować :cool:
Ja za championy dałem jakieś 120 plnów ;)
BTW: udało Ci sie w końcu rozruszać bestię? :twisted:

przemo285 - Nie Lis 11, 2007 16:19

Proponuję oryginały
http://www.allegro.pl/ite...nowe_rover.html

szczgizmo - Nie Lis 11, 2007 16:56

ustawilem rozrzad i dziala ale wg tlokow i gornych kol bo dolne wogole nie ta sie tak ustawic. dziala:) wszystkie tloki rowno i wtedy kola znakami Exhaust w strone kolektora ssacego:) wiec tak samo jak w K16:)
Co do swiec to pewna osoba doradzala mi DENSO. jak myslicie??? a te MG-Rover brzmi ciekawie.

PHJOWI - Nie Lis 11, 2007 17:40

możesz zakładać także championy , też dobre a z tego co wiem to mg rover je ładował napierwszy montaż, a kable to ja radze lepiej orginały lucasa , bo boscha to szajs a i z resztą jest nie najlepiej.
maciej - Nie Lis 11, 2007 17:47

Ja zakładam NGK, mam LPG i nie mam problemów ze świecami.
A co do Iskry to ostatnio słyszałem bardzo pochlebne opinie o ich nowych wyrobach.

[ Dodano: Nie Lis 11, 2007 17:48 ]
Oryginalne, to prawdopodobnie Championy brandowane przez MG-Rover.

przemo285 - Nie Lis 11, 2007 19:55

Świece NGK bardzo dobrze się sprawdzają w silnikach konstrukcji Japońskiej (Hondy) co do silników Rovera są one bardzo czułe na świeczki , Bosch czteroelektrodowe np.nie sprawdzają się wogóle (ciężki rozruch przy ujemnych temperaturach) co do oryginałów to faktycznie są Champion
R-200 - Nie Lis 11, 2007 22:50

Jeśli chodzi o świece w oryginale Unipart GSP6662 przerwa 0,85. Zamienne - Bosch FR6DC, Champion RC9YCC, NGK BKR6E, Wszystkie te przerwa 0,8. Sam stosuję też Unipart bo to są świece przystosowane do Roverka na pierwszy montaż. W stosunku do innych mają troszkę niższy izolator. Stosowane np NGK w silniku 1,4 16 powoduje że nie jest uszczelniona głowica w miejscu wprowadzena przewodu. NGK są poprostu wyższe niż powinny być do tego silnika. :roll:
Marrkus - Pon Lis 12, 2007 00:23

Ja u siebie mam NGK i sprawują się poprawnie.

Co do przewodów to są dwa rodzaje.
We wcześniejszych modelach tego silnika (zakładam że to T16 - chyba słusznie) była kopułka montowana na wałku wydechowym, szło tam pięć przewodów (od cewki do kopułki i do każdego z cylindrów) w późniejszych modelach tego silnika (ja mam np taki) były przewody które wychodzą z takiego modułu i jest ich tylko 4.

Tak więc musisz uważać. Tak jak ktoś pisał te przewody od silników serii K powinny pasować pod warunkiem że masz kopułkę (ale zapewne masz) co do jakości przewodów niewiele mogę ci powiedzieć - sam jeszcze nie zmieniałem i również szukam. Myślałem o przewodach Bosch-a ale widzę jednak że to nie jest najlepszy pomysł.

szczgizmo - Pią Lis 16, 2007 15:03

wrzucilem NGK i dobrze pali zobaczymy ile na nich zrobie:)
piter34 - Czw Lis 29, 2007 11:18

przemo285 napisał/a:
Świece NGK bardzo dobrze się sprawdzają w silnikach konstrukcji Japońskiej (Hondy) co do silników Rovera są one bardzo czułe na świeczki

W każdym ROVERku mam/miałem NGK i nie zauważyłem absolutnie żadnych skutków negatywnych (2 ROVERki były/są na LPG).