Zobacz temat - [R45] Recylkulator spalin
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Recylkulator spalin

kijacho - Nie Lis 11, 2007 15:33
Temat postu: [R45] Recylkulator spalin
mam roverka 45 turbodiesla zepsuł się recylkulator spalin, lub chłodnica spalin bo też tak to coś nazywają.Mam pytanie co to właściwie jest, do czego służy igdzie to można kupić :beczy:
Brt - Nie Lis 11, 2007 15:41

popraw TEMAT POSTA na zgodny z Zasadami kącika (model auta w nawiasie []) !!

chyba masz na myśli zawór recyrkulacji spalin czyli EGR. najłatwiej dostać używkę zapewne. jakie są objawy, skad wiesz o awarii??

areek - Nie Lis 11, 2007 15:53

hi
jesli zawor recylkulacji spalin i pojemnik z weglem aktywnym sa takie jak w moim benzyniaku czyli 1,6 16V silnik serii K z 98 to jest to takie same we FIACIE np: seicento spi 1,1 puntoS 1,1 . konektory pasuja. p&p

kijacho - Nie Lis 11, 2007 16:00

Objawem jest pobieranie z układu chłodzącego płynu i wyrzucanie go przez układ wydechowy, po odłączeniu przewodów chłodzących od tego czegoś wszystko wraca do normy.
Brt - Nie Lis 11, 2007 16:07

to ja zielony w tym temacie jestem i nie wiem o czym piszesz :?: ale niech mądrzejsi się wypowiedzą ;)

PS. temat :ok: ;)

[ Dodano: Pon Lis 12, 2007 23:23 ]
dzisiaj oglądałem klekota w R45 jest taki wymiennik ciepła (chyba) zamontowany między zaworem egr a kolektorem ssącym i dochodzą do niego rurki z układu chłodzenia. Zastanawiałem się jaki jest powód zastosowania owego urządzenia :?: ktoś wie ??
Albo słuzy do szybszego ogrzewania płynu chłodzącego spalinami, albo do chłodzenia spalin przechodzących przez zawór egr :|

Co do zakupu, to szukałbym gdzieś na szrotach roverkowych.