Zobacz temat - [wszystkie] SRS airbag układ przestroga i informacja
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) - [wszystkie] SRS airbag układ przestroga i informacja

PHJOWI - Nie Lis 11, 2007 23:12
Temat postu: [wszystkie] SRS airbag układ przestroga i informacja
będąc w tygodniu na szkoleniu .Miałem poruszony temata airbag. Pragnę przekazać informacje ,ponieważ jest to bardzo ważna informacja. Każdy myśli że system srs gdy kontrolka srs nie zgaśnie (np.w roverku 75 przewody pod siedzeniem) to system jest nie aktywny -bład . System jest aktywny nadal tylko podczas kolizji wyłączony jest uszkodzony obwód np napinacz . Ważne też jest bezpieczne naprawy systemu, gdyż są to naboje wybuchowe. Uczestniczyłem w pokazie detonacji systemu airbag na przykładzie renault megane . Wykładowca wypioł napinacz i zasymulował uderzenie czołowe , system zadziałał bez napinacza. Druga sprawa to kiedy wywalą jaśki decyduje komputer , a w przypadku rovera komputer jest ustawiony w taki sposób ze odpalenie następuje gdy pojazd zostanie trafiony w strefę 30 stopniową(licząć od rantu maski )- dotyczy to przednich poduszke, boczne działają na tej samej zasadzie tylko że liczy się od słupka środkowego. Także grzebiać samemu przy srs, należy na 15 minut wyłączyć zasilanie, oraz postępować z zaleceniem producenta. Wogóle co 10 lat powinno się wymieniać poduszki na nowe :) ale kto tak robi :)
piter34 - Pon Lis 26, 2007 17:24

PHJOWI napisał/a:
Wogóle co 10 lat powinno się wymieniać poduszki na nowe

Czy na tym szkoleniu powiedziano coo się stanie jak ich nie wymienimy?

String - Pon Lis 26, 2007 20:08

to ja chyba pogrzebię jutro przy moich bocznych poduchach :mrgreen: :mrgreen: tylko muszę je najpierw zanieść z łóżka na parking :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
PHJOWI - Pon Lis 26, 2007 22:15

producenci tylko informują że mogą nie spełnić swojej roli . Ale widziałem wypadek mercedesa z 1989 i zadziałały prawidłowo.
truten23 - Sro Lut 27, 2008 10:15

koledzy, takie pytanko: czy wie ktoś co jest jak miga kontrolka SRS? :neutral:
R-200 - Sro Lut 27, 2008 22:54

Wystarczy skorzystać z opcji szukaj. :cool:
truten23 - Czw Lut 28, 2008 08:22

R-200 napisał/a:
Wystarczy skorzystać z opcji szukaj.


szukałem kolego, ale może coś przeoczyłem... :roll:

A tak swoją drogą w R416 97r są pirotechniczne napinacze pasów? :hm:

PTE - Czw Lut 28, 2008 09:27

W Roverach zalecano wymianę jaśków co 15 lat.