Zobacz temat - MGB GT V8
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - MGB GT V8

Thomski - Pon Lis 12, 2007 10:08
Temat postu: MGB GT V8
Jakoże mam lekkiego bzika na punkcie swojego samochodu, wrzuciłem na youtube krótki filmik (wyjazd z garażu). Zapraszam Was do oceny !

http://www.youtube.com/watch?v=TMQSRGjtuqE

mj23fan - Pon Lis 12, 2007 10:24

jest to auto z czasow, kiedy samochody były jeszcez piekne... cudeńko jak dla mnie....
-Powiedz mi, co zrobisz z rejestracja, -na zabytek..??

maciej - Pon Lis 12, 2007 10:31

Zdaje się, że przy obecnych przepisach rejestrowanie na zabytek ma spore ograniczenia i utrudnia użytkowanie. :(
Thomski - Pon Lis 12, 2007 10:38

Pozytywna opinia konserwatora zabytków już jest. Jedynym ograniczeniem jest brak możliwości sprzedazy auta za granicę, no i nie wolno modyfikować takiego auta - z racji tego ze ani nie zamierzam sprzedawać swojego MG a już napewno nie będę go modyfikował, więc jakby nie ma problemu :)
maciej - Pon Lis 12, 2007 10:56

Do tego dochodzi:
- każdorazowa zgoda konserwatora na wyjazd za granicę (np. na zlot)
- każdorazowa odprawa czasowa w przypadku takiego wyjazdu
- konieczność utrzymania go w odpowiednim stanie (to jakby oczywiste, ale jak się głupi urzędnik trafi to może być upie...)
- możliwość ewentualnych kłopotów prawnych w przypadku uszkodzenia autka
- możliwość dopisania dodatkowych ograniczeń na użytkowanie auta - np. prędkości, użytkowania w dzień itp.

W zamian:
- możliwość ubezpieczenia OC na okres krótszy niż 1 rok
- brak obowiązkowych przeglądów
- bezproblemowa rejetracja auta z kierownicą po "złej" stronie itp.

[ Dodano: Pon Lis 12, 2007 10:57 ]
Ktoś ze znajomych mówił, że lepiej typować w "pojazd kolekcjonerski", ale nie wiem, czy ta kategoria jeszcze istnieje i jakie są różnice.

maniaq - Pon Lis 12, 2007 11:50

autko miodzio :D tylko ten filmik taki jakie skrotki i nie pokazuej go w ladny sposob
maciej - Pon Lis 12, 2007 11:52

maniaq napisał/a:
nie pokazuej go w ladny sposob

Ale dźwięk słychać!!! :D

maniaq - Pon Lis 12, 2007 12:01

no i dlatego autko ma wiekszy potencjal do pokazania :D chcemy jeszcze
Thomski - Pon Lis 12, 2007 12:17

Film był robiony telefonem stąd kiepska jakość, spróbuję dorwać gdzieś kamerę z twardym dyskiem i wtedy podrzucę na youtube coś więcej.
Irek - Nie Sty 04, 2009 01:07

helo :)

ktos sie moze orientuje - ten samochod zmienil moze wlasciciela i bedzie teraz pomyklal w okolicach wawy? Bo jesli nie ten z tematu to pojawil sie taki drugi w kraju - v8 i kolorek podobny...

pozdr

MaReK - Nie Sty 04, 2009 01:21

Thomsky nagralabys cos lepszej jakosci, bo ludzi draznisz tylko:)

Ps. Moze wpadniesz nim do Wawki ;D ?

Thomski - Nie Sty 04, 2009 17:24

Irek,

potwierdzam (z zalem) - samochod zmienil wlasciciela i bedzie jezdzil po Warszawie...

maniaq - Nie Sty 04, 2009 17:31

blizej WAWY , latwiej na spotowe filmowanie :D

co cie sklonilo do odsprzedania auta ?

Thomski - Nie Sty 04, 2009 17:36

Maniaq,

Swiatowy kryzys ;) ...a tak naprawde to poluje na Austina Healey'a 3000 :)

maniaq - Nie Sty 04, 2009 17:38

mam nadzieje, ze nowy wlasciciel zostal zobowiazany do wstapienia do klubu i pojawienia sie na spocie ;)

no coz... marzenia trzeba realizowac - trzymam kciuki !

kasjopea - Nie Sty 04, 2009 18:16

Thomski, marzenie fajne, ale MGB szkoda...
Thomski - Nie Sty 04, 2009 18:22

Kasjopea, wiem ale nie mam miejsca dla dwoch dodatkowych aut, w tym wszystkim jedyne co cieszy to fakt ze poszlo w dobre rece...
kasjopea - Nie Sty 04, 2009 18:23

to dobrze :smile:
AndrewS - Nie Sty 04, 2009 21:24

mialem okazje byc wożony tym sprzetem :cool:
Brt - Nie Sty 04, 2009 21:28

Thomski napisał/a:
.a tak naprawde to poluje na Austina Healey'a 3000

którym nie omieszkasz odwiedzić jakiegoś spotu/zlotu roverkowego ;)

Thomski - Nie Sty 04, 2009 22:13

jezeli tylko dopuscicie Austina, jak tylko nabede sie pochwale... (juz nie)moje MG moze sie pojawic wkrotce w Classic Auto
Brt - Nie Sty 04, 2009 22:17

no ba :) mamy skdorovera, rovergolfa V itp, to austin tym bardziej bedzie miał wstępa ;) :D nawet pociągiem niektorzy na spoty przyjeżdżają :D ;)
Irek - Pon Sty 05, 2009 20:38

maniaq napisał/a:
mam nadzieje, ze nowy wlasciciel zostal zobowiazany do wstapienia do klubu i pojawienia sie na spocie ;)


zdaje sie, ze bedzie sie serwisowal tam gdzie i ja wiec nie omieszkam wspomniec :)

pozdr

Thomski - Sob Lut 07, 2009 06:28

Zapraszam do lektury miesiecznika Classic Auto, moje, niestety juz byle, MGB GT V8 jest "bohaterem" wydania. Zdjecia robione tuz przed sprzedaza. Pozdrawiam. Tomasz