Zobacz temat - [R45] Wilgoć w aucie + pytanie o żarówki
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Wilgoć w aucie + pytanie o żarówki

kosman - Pon Lis 05, 2007 14:06
Temat postu: [R45] Wilgoć w aucie + pytanie o żarówki
Kurna ciężko tą wtyczkę wypiąć, ale dzisiaj jeszcze raz spróbuje...

Dodam jeszcze, że z powodu, iż nie mogę utworzyć nowego postu, dołączam nowe zapytanie tutaj...Otóż chciałbym się dowiedzieć czy te żarówki byłyby odpowiednie do mojego roverka:

http://allegro.pl/item263..._w_okazja_.html

Mam też prośbę odnośnie parujących szyb...przeczytałem już nieco w tym temacie i wymieniony mam tylko filtr kabinowy...czy ktoś wie co może być jeszcze powodem oprócz wilgoci w aucie...?

Pozdrawiam

sTERYD - Pon Lis 05, 2007 14:28

kosman napisał/a:
czy ktoś wie co może być jeszcze powodem oprócz wilgoci w aucie...?

brudne szyby ;)
kosman napisał/a:
Otóż chciałbym się dowiedzieć czy te żarówki byłyby odpowiednie do mojego roverka:

tak, ale ja bym je odpuścił i kupił porządne zwykłe żarówki (da się w podobnej cenie, a tym bardziej z przesyłką ;) )

kosman - Pon Lis 05, 2007 14:54

Szyby są raczej czyste...najbardziej parują boczne a zwłaszcza tylne..co do tych żarówek to czy te xenony rzeczywiście lepiej świecą od takich zwykłych...?
Brt - Pon Lis 05, 2007 14:57

gorzej świecą :] zwykłe ząrówki lub takie + XX% ale o normalnym białym kolorze i bedzie najlepszy efekt ;)
kosman - Pon Lis 05, 2007 15:08

Czyli np. takie:
http://allegro.pl/item260...er_h7_100w.html

giewu - Pon Lis 05, 2007 15:23

kosman napisał/a:
...Mam też prośbę odnośnie parujących szyb...przeczytałem już nieco w tym temacie i wymieniony mam tylko filtr kabinowy...czy ktoś wie co może być jeszcze powodem oprócz wilgoci w aucie...?
jeżeli rzeczywiście wymieniłeś filtr kabinowy i masz czyste szyby od wewnątrz to:
najpierw poszukaj śladów wilgoci (podłoga, dywaniki itd.) ... jeśli nic nie ma to pozostaje teraz tylko włączyć klimatyzację na zamkniętym obiegu (bez dopływu powietrza z zewnątrz celem wysuszenia wnętrza), a jeśli nie posiadasz klimatyzacji to dobrze by było przewietrzyć samochód (drzwi na oścież na jakiś czas by pozbyć się z niego śladów wilgoci) najlepiej w słoneczny dzień :mrgreen:

kosman - Wto Lis 06, 2007 07:56

No faktycznie klima pomogła....teraz znowu mam problem z nawiewem bo chodzi mi tylko na trzecim i czwartym biegu...czy te rezystorki co mam je wymienić, znajdują się dokładnie tam gdzie są w roverku 400....?
sTERYD - Wto Lis 06, 2007 09:20

tak, dokładnie tam :)