Zobacz temat - [R414] Wymiana lusterka zewnętrznego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R414] Wymiana lusterka zewnętrznego

netek - Wto Lis 13, 2007 20:13
Temat postu: [R414] Wymiana lusterka zewnętrznego
Witam!
Muszę szybko wymienic prawe lusterko zewnętrzne. Aktualnie go nie mam w wyniku dziwnej jazdy pewnego starszego pana po parkingu :mad: , na szczęście tylko mi lusterko uszkodził. Już kupiłem kompletne lusterko i szykuję sie do wymiany. Przeszukałem już forum i nie znalazłem odpowiedzi na mój aktualny problem. Wiem, że muszę uważac na tą maskownicę od wewnątrz, bo łatwo uszkodzic jej zatrzaski.
Czy mógłby mi ktoś tak krok po kroku napisac, jak je wymienic? I na co uważac przy wymianie? Będę z góry wdzięczny :smile:

sTERYD - Wto Lis 13, 2007 21:57

dobrze jest najpierw zdjąć boczek drzwi, bo o ile zdjąć się da tą maskownicę, to włożyć potem ciężko no i kostkę trzeba odczepić :cool:
maskownicę zdejmuje się tak:
najpierw szarpiesz tak, żeby odchylić od góry (żeby zatrzask puści) potem ciągniesz do góry. Pod spodem masz 3 śruby na torxa ;)
łot i cala historyja :cool:

netek - Sro Lis 14, 2007 02:34

sTERYD napisał/a:
dobrze jest najpierw zdjąć boczek drzwi, bo o ile zdjąć się da tą maskownicę, to włożyć potem ciężko no i kostkę trzeba odczepić :cool:


A czy da się wymienić bez zdejmowania boczku drzwi? W moim lusterku jest regulacja mechaniczna, więc chyba nie ma tam tej kostki, czy dobrze rozumiem? :wink:

sTERYD - Sro Lis 14, 2007 08:14

możliwe :)
zdjąć na pewno się da :cool: tylko po fakcie możesz mieć problem z włożeniem maskownicy na miejsce (acz nie jest to niemożliwe), ale to zawsze można odłożyć na lepszą okazję :cool:

netek - Sro Lis 14, 2007 16:02

No i po sprawie, już zrobione. Jednak trzeba było zdjąć boczek drzwi, bo faktycznie tej maskownicy nie da rady założyć ponownie i ciężko by było odkręcić dolne śruby od lusterka :grin:
sTERYD - Sro Lis 14, 2007 16:04

całe szczęście zdjęcie boczka w Roverku to nic trudnego :cool: