Zobacz temat - [R216GTi 92' LPG] Kopci na biało
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer - [R216GTi 92' LPG] Kopci na biało


kovalek - Sro Lis 14, 2007 19:45
Temat postu: [R216GTi 92' LPG] Kopci na biało
Od pewnego czasu mam problem z samochodem. Mianowicie po odpaleniu strasznie kopci na biało, jak silnik się nagrzeje to kopcenie ustaje, lub jest mniejsze. Oleju nie ubywa, płyn chłodnbiczy co jakiś czas trzeba uzupełnić, ale winna jest chłodnica (widać wyciek). Instalacja gazowa II generacji - spalanie w okolicach 10-12 litrów, więc w normie.

Co może być przyczyną kopcenia? HGF nie podejrzewam, bo płyn jest czysty, olej też. W zbiornicku wyrównawczym nie widać żadnego bulgotania, ani nic w tym stylu. Czy może to być kwestia regulacji LPG (chociaż na benzynie też kopci). Nie mam pomysłów. Świece sprawdzałem przy okazji wymiany i stare są OK. Nie widać aby woda dostawała się gdzieś do cylindra.

sTERYD - Sro Lis 14, 2007 20:48

może to być kwestia uszczelki kolektora ssącego (niestety na 100% nie sprawdzisz nie odkręcając - wymieniając) ale może być też to, że ostatnio się ochłodziło i jest całkiem dżdżysto ;)
ADAM1 - Czw Lis 15, 2007 20:16

kovalek napisał/a:
Co może być przyczyną kopcenia?


W twoim przypadku - pora roku

KRYS - Czw Lis 15, 2007 20:31

Wszystkie zagazowane auta tak mają przy takich warunkach atmosferycznych, to normalne

Nie masz co sie przejmować.

Pozdro ziom