Zobacz temat - Radioodtwarzacz z MP3 i AUX IN
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - Radioodtwarzacz z MP3 i AUX IN

magnat43 - Pią Lis 16, 2007 12:54
Temat postu: Radioodtwarzacz z MP3 i AUX IN
Który z tych radioodtwarzaczy z MP3 i AUX IN byście mi polecili i dlaczego?

1. Panasonic CQ 1475
2. Sony GT-210
3. Blaupunkt Ravenna MP27
4. Pioneer DEH 3900

Czy wszystkie będą pasować do Rovera 416 z 96r.?

Dzięki za pomoc i pozdrawiam

zouza - Pią Lis 16, 2007 12:44

Pionek :mrgreen:
kolin - Pią Lis 16, 2007 15:10

Blaupunkt,Pionek to dla mnie dwie takie firmy które dobrze robią Car Audio
Kozik - Pią Lis 16, 2007 15:21

Blaupunkt bez wzmacniaczy filtrów wg mnie ma duużo lepszy dźwięk (uogólniam), w tych odtwarzaczach do których miałem dostęp. A Pioneer wg mnie ma lepsze elementy mechaniczne - o wiele szybciej wczytuje płytki.
michone - Pią Lis 16, 2007 16:16

ile masz kasy i po co wejscie???
harinezumi - Pią Lis 16, 2007 16:52

Jeśli już to miałby być Sony to wybrałbym model GT 215C.
Ma bursztynowe podświetlenie które pasuje do oświetlenia deski.
W FeuVert na Jana Pawła II przy realu są w promocji po 279 zł, czyli taniej niż niektórzy sprzedają na Allegro.

michone - Pią Lis 16, 2007 17:03

tylko nie sony.... tak ubarwionego dzwieku to juz chyba nic innego nie ma....
Brt - Pią Lis 16, 2007 17:35

michone napisał/a:
tylko nie sony.... tak ubarwionego dzwieku to juz chyba nic innego nie ma....

zakładając, że kupującemu zależy głównie na dźwięku a nie na wyglądzie ;) Swoją drogą, to kupujący mógłby się określić czego głównie oczekuje po radioodtwarzaczu ;)

zouza - Pią Lis 16, 2007 17:36

Brt napisał/a:

zakładając, że kupującemu zależy głównie na dźwięku a nie na wyglądzie ;) Swoją drogą, to kupujący mógłby się określić czego głównie oczekuje po radioodtwarzaczu ;)


No ja podświetlenie mam oczojebnie niebieskie, no ale co pionek to pionek, kolor mi akurat wisi

michone - Pią Lis 16, 2007 20:46

ja stanowczo JVC i konwoodom i sony mowie nie! a juz najbardziej wszystkim ponizej 500zl... sony wyprodukowalo jedno radio godne uwagi ale nawet po 6 latach chodzi po 2 tys zl :P jvc ma dwa takie modele a kenny to co slyszalem to wszystko padaczka... pionki graja lepiej ale i tak wole nakamichi/alpine/clarion :) nawet modele uzywane po 200zl bija na glowe sonki za 800 :) taka prawda...
Brt - Pią Lis 16, 2007 22:31

Ja namawiam wszystkich kupującuych, żeby w miarę możliwości sami posłuchali jak grają poszczególne radia. Każdy słyszy inaczej i może akurat podbarwione brzmienie soniaków bardziej mu podchodzić, niż zrównoważona alpinka. Najlepiej na własnym samochodzie :D
Yassu - Pią Gru 07, 2007 00:16

Jeśli chodzi o pionka to miałem okazję posłuchać jak gra, dla mnie ok, cena też spoko na allegro od 305zł :)
Zastanawiam się nad DEH-3900 ale myślę też o CLARION DB179RMP albo CLARION DXZ-378 RMP tylko wolałbym z bursztynowym podświetleniem i nie wiem czy w tym modelu takie jest?
Jeśli ktoś posiada radio Clariona to proszę o informację :)

Blaupunkt, Panosonic - jakoś mi nie podchodzą...

Sony - drogie w porównaniu z innymi firmami i mają ciągle ten sam wygląd w większości modeli, który mi się osobiście nie podoba :)

Kenwood - powiem Wam że rozmawiałem z kilkoma osobami, którzy prowadzą firmy, gdzie montują profesjonalne car-audio i radia rzędu 300-700zł są dla nich po prostu szajsem, ale zapytani o radioodtwarzacze w cenie do 500zł mówili, że w tej cenie Kenwood daje rade... Na ile w tym prawdy nie wiem, nie znam się na tyle by coś w tej kwetsii powiedzieć.
Model który miałem na uwadze to KENWOOD KDC-W3037A, ale kumpel ma właśnie to radio i mówił mi że wkurzający jest mały joystic po prawej stronie, który pełni kilka funkcji i czasami podczas jazdy można przełączyć następny utwór zamiast chyba przesunięcia kilku sekund do przodu ;)
Ciekawe jak następca Kenwood KDC-W3041 AY sobie z tym radzi...
Jeśli ktoś ma ten model proszę o informację :)

Alpine - no tak, ale ceny też mają fajne :)

lukasz17 - Nie Gru 09, 2007 11:49

Witaj! ja proponował bym pioneera! miałem do czynienia z panasonicem i kenwoodem ale w porównaniu do pionka to tamte radia to są szajse! pionek bardzo ładnie gra w moim przypadku na standardowych głośnikach w 400 :mrgreen:
blue827 - Nie Gru 09, 2007 22:51

dla mnie to radio musi też wizualnie pasować do wnętrza samochodu. sam teraz stoje przed wyborem radia bo aktualnie mam jakiś stary clarion tylko cd-audio, a chciałbym koniecznie mp3 z wejściem usb lub na karty. Jedyna zaleta tego clariona to że idealnie pasuje, jest czarno-szary matowy, i ma bursztynowe podświetlenie! szukałem radia z takim podświetleniem i nie ma, zero.
95% radii ma niebieskie. Sony ma dostępne modele z przyciskami podświetlanymi na czerwono (lub zielono) ale wyświetlacz już jest niebieski.

MaReK - Nie Gru 09, 2007 23:12

Czytalem na forach audiofili gdzies, ze w kazdym radiu od 300 - 800 zl siedzi ten sam uklad dzwieku. A najlepsze osiagniecia jak testowali ma Alpine w polaczeniu z glosnikami Helixa.

No coz zaczalem od Alpine. Wsadzilem na swoje glosniki JBL + Pioneer i faktycznie dzwiek kapitalny. Zarowno z jak i bez wzmacniaczy jest b. czysty. Do mojego R200 wystarczyl mi taki i nie musialem szukac wypasow za klilka tysiecy zlotych.
Wolalem zainwestowac w mase dekarska i wypelnic boczki sobie.

Alpine posiada takze AUX IN i czyta mp3.

Sadze ze Twoj wybor musi zostac podytkowany wygladem zew. odtwarzacza.
Jakosc dzwieku w tych wymienionych bedzie zapewne podobna.

Mialem wczesniej Sony... faktycznie kiszkowato wypadl na tle tego Alipne'a

secio - Nie Gru 09, 2007 23:23

blue827 napisał/a:
dla mnie to radio musi też wizualnie pasować do wnętrza samochodu. sam teraz stoje przed wyborem radia bo aktualnie mam jakiś stary clarion tylko cd-audio, a chciałbym koniecznie mp3 z wejściem usb lub na karty. Jedyna zaleta tego clariona to że idealnie pasuje, jest czarno-szary matowy, i ma bursztynowe podświetlenie! szukałem radia z takim podświetleniem i nie ma, zero.
95% radii ma niebieskie. Sony ma dostępne modele z przyciskami podświetlanymi na czerwono (lub zielono) ale wyświetlacz już jest niebieski.

Stalem pod podobnym wyborem. Mial pasowac podswietlaniem, byc na karty, tani i markowy. Wybralem Blaupunkta SD27 Sydney, dokladnie z tej aukcji http://www.allegro.pl/ite...d_24mgwar_.html
304 PLN ;) .
Do R200 pasuje.

Mariusz

blue827 - Nie Gru 09, 2007 23:43

secio napisał/a:
Stalem pod podobnym wyborem. Mial pasowac podswietlaniem, byc na karty, tani i markowy. Wybralem Blaupunkta SD27 Sydney, dokladnie z tej aukcji http://www.allegro.pl/ite...d_24mgwar_.html
304 PLN ;) .
Do R200 pasuje.
Mariusz


ja skolei chciałbym w ciemnym kolorze, bez srebrnego, niechciałbym aby się rzucało w oczy bo nie chce mi się zdejmować panela jak wychodze z auta. To moje obecne radyjko, jest wporządku ale ciągłe wypalanie płytek cd-audio to makabra.


----------------

edit: znalazlem fajne radyjko, z wyglądu interesujące, pasowałoby. co myslicie??


ps. dzisiaj jezdzilem jednym wozem wlasnie z tym sony, i juz mi sie odechciało sonego, wyswietlacz skacze jak glupi, nie da sie tego zatrzymać.

Przemek_Docent - Pon Gru 31, 2007 14:07

Fakt - możliwość wyłączenia tzw. "delfinków" to ważna funkcja. U mnie w Clarionie 578 też latały jakieś idiotyczne znaczki i literki, ale wyłączyłem to i jest ok.
Brzmieniowo bardzo mi odpowiada, na dniach zakładam zestawy Sinuslive z gwizdkami na przód i zobaczę, jak wtedy to będzie grało...
Ale obsługa (zmiany) barwy dźwięku w czasie jazdy to wyzwanie... Głęboko w menu... :-(
Ale jest to moje pierwsze radyjko, w którym predefiniowane ustawienia barwy mi odpowiadają :-)
No i mp3 z pędraka USB bardzo mi pasuje :-)