Zobacz temat - [R75] Zapach ropy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Zapach ropy

maniek.919 - Pią Lis 16, 2007 18:44
Temat postu: [R75] Zapach ropy
jak wysiadam z auta po normalnej jeżdzie to czuje zapach ropy ,najbardziej czuć ropą koło przedniego koła od strony kierowcy ,a jak otworzę maskę to czuć tylko po prawej stronie silnika .z jaką usterką mogę mieć do czynienia ?
henryk - Pią Lis 16, 2007 18:48

może z działaniem (normalnym) webasto? po lewej stronie od dołu, przed kołem, jest wydech z webasto. Po jeździe sprawdź ręką czy ciepło idzie.
maniek.919 - Pią Lis 16, 2007 21:24

nie, to nie webasto u mnie nie ma webasto ,to normalny zapach ropy a nie spalin ,pewnie jakies wtryskiwacze czy co? :cry:

[ Dodano: Pią Lis 16, 2007 21:46 ]
maniek.919 napisał/a:
nie, to nie webasto u mnie chyba nie ma webasto ,to normalny zapach ropy a nie spalin ,pewnie jakies wtryskiwacze czy co? :cry:

Rowan - Sob Lis 17, 2007 09:38

W każdym CDT jest WEBASTO! Ja też myślałem że nie mam ale się myliłem. U mnie o tej porze czyli jak są niskie temperatury jest to samo, czuć ropą, szczególnie kiedy wjadę do garażu i zamknę go to wtedy czuć jest. Także tym się nie przejmuj to normalne zjawisko przy niskich temperaturach.
maniek.919 - Sob Lis 17, 2007 12:20

może i tak ,ale tą ropą zajeżdżało już wcześniej jak było ciepło .od razu zwróciłem na to uwagę ,a tak na marginesie co to jest webasto i do czego służy ?
Rowan - Sob Lis 17, 2007 14:04

Tak na chłopski rozum: świeca żarowa, pompka i coś jeszcze nie pamiętam dokładnie. W wersji podstawowej w CDT służy do szybszego dogrzania silnika przy temperaturze poniżej 5 stopni C.
Wolek - Sob Lis 17, 2007 15:02

Webasto znajduje sie zaraz koło akumulatora wygląda jak mała skrzynka.
markwiatek - Sob Lis 17, 2007 19:07

Rowan napisał/a:
W każdym CDT jest WEBASTO!


Okazuje sie ze nie w kazdym dieslu jest webasto. U mnie nie ma. Fakt, mam anglika, ale jezeli ktos kupi sprowadzonego z anglii to po przekladzce tez moze nie miec :wink:

przemo285 - Sob Lis 17, 2007 19:15

Zdejamij górną osłonę silnika i zobacz w rejonie wtryskiwaczy czy nie ma śladu oleju napędowego (ropy) Bardzo często przy odkręcaniu rurek paliwowych od wtryskiwaczy popuszcza się ta krótka redukcja i pózniej paliwo się sączy , a webasto nie występuje wszędzie miałem przypadki np. z Niemieckiego , Holenderskiego , Belgijskiego rynku i webasta nie było.
piter34 - Czw Lis 29, 2007 12:35

markwiatek napisał/a:
Okazuje sie ze nie w kazdym dieslu jest webasto. U mnie nie ma.

Możesz fotkę spod maski zapodać?

markwiatek - Czw Lis 29, 2007 19:06

piter34 napisał/a:
markwiatek napisał/a:
Okazuje sie ze nie w kazdym dieslu jest webasto. U mnie nie ma.

Możesz fotkę spod maski zapodać?

przemo285 - Czw Lis 29, 2007 19:18

Dodam tylko że to samo się tyczy Land Rovera Freelandera (i nie tylko z rynku np.Włoskiego czy Hiszpańskiego)
markwiatek - Czw Lis 29, 2007 19:37

Ciekawi mnie jeszcze fakt, czy jezeli webasto nie bylo tutaj standartem, to czy byla doplata za webasto lub czy trzeba bylo zglaszac ze sie go nie chcialo?
przemo285 - Czw Lis 29, 2007 19:44

Tego nie wiem ale miałem do czynienia z takimi autami (Rover 75 i Land Roverami Freelanderami) kupionymi (nowymi) w salonach np.Holandi , Niemczech , Belgi itd. Nie wiem czym to tłumaczyć :?:

[ Dodano: Czw Lis 29, 2007 19:46 ]
Podobnie jest z manualną klimą i regulacją nawiewu (na nasz rynek takich modeli nie było)

Chester - Czw Lis 29, 2007 22:48

nie wiem jak jest w 75 ale u mnie w 220 ze starości wykruszyly sie gumowe przewody od wtrysków którymi jest powrót ropy ... caly silnik byl w ropie i tez smierdzialo .... wez popatrz czy nie masz gdzies mokrego silnika....