Zobacz temat - [R75] Bagażnik, lusterko, szyby, webasto
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Bagażnik, lusterko, szyby, webasto

marcin_i_alunia - Pon Lis 19, 2007 22:38
Temat postu: [R75] Bagażnik, lusterko, szyby, webasto
Niedawno nabyłem roverka 75 i mam kilka pytań:

1) czy jest mozliwość otwierania bagażnika zdalnie tzn z pilota w kluczyku?
2) jak zamontować automatycznie ściemniające się lusterko?
3) czy roverek ma zamontowaną instalację do elektrycznych szyb na tył fabrycznie? Niestety kupiłem wersję bez tej opcji. Znalazłem mechanizmy podnoszenia szyb, włączniki na allegro ale czy nie wymaga to przerabiania instalacji elektrycznej?
4) Pytanie, które nurtuje mnie najbardziej. Roverek ma fabryczne webasto ale niestety ogrzewa ono tylko silnik. Czy jest możliwość zmodyfikowania tego wspaniałego urządzenia tak aby ogrzewało również kabinę?

Z góry dziekuję za pomoc!!!

Pozdrawiam, Marcin

henryk - Pon Lis 19, 2007 23:03

Daj szansę szukajce, np. pkt 4) :
http://www.roverki.pl/article.php?sid=448
jak coś zostanie z pytań to na pewno uzyskasz odpowiedzi.
O lusterku na Forum na pewno coś było - chyba bez sukcesu.

Brt - Pon Lis 19, 2007 23:26

Cytat:
O lusterku na Forum na pewno coś było - chyba bez sukcesu.

wydaje mi się, że z sukcesem przynajmniej częściowym ;)
Bagażnik na pilota raczej się da, ale myslę, że tylko dokładany pilot, a nie fabryczny.
A o Webasto jest opis jak przerobić na wersję "wypasioną" ;)

marcin_i_alunia - Pon Lis 19, 2007 23:37

Dzięki za pomoc chłopaki. A któś już próbował z tym webasto? Zdało to egzamin? A co z tymi szybami? Ktoś wie coś o tym? Dużo szukam na forum ale niestety czasem cos przeoczę a info o r75 nie jest aż tak wiele bo wszyscy mają je z wypasionym wyposażeniem a nie to co ja :grin: ale i tak jestem zadowolony, nie ma to jak zrobic cos samemu :grin:
Brt - Wto Lis 20, 2007 00:12

o szybach tylnych jeszcze nie było na forum ;) będziesz prekursorem :D a co do webasto to pewnie autor artykułu ma to zamontowane :D ;)
Marian_K - Wto Lis 20, 2007 10:59

Brt napisał/a:
co do webasto to pewnie autor artykułu ma to zamontowane
Autor artykułu miał to przetestowane jak pisał artykuł. Na tą zimę planowałem zamontować wersję FULL WYPAS - pilot+timer+sygnalizator kierunkowskazów, ale zima już przyszła, a ja nawet czasu pomyśleć o tym nie mam :sad: ... Taki "lajf" - ale już się do tego przyzwyczaiłem :wink: . Oj - ile to ja miałem pomysłów na modyfikację auta, ale mam je już 1,5 roku i jakoś niewiele zrobiłem he, he...

Pozdrawiam!

marcin_i_alunia - Wto Lis 20, 2007 16:45

Marian_K po Twoich postach widzę, że jesteś naprawdę obeznany w tym samochodzie. Szacunek. Miałbym tylko pytanie a właściwie prośbę. Czy mógłbyś napisać modele lub oznaczenia elementów użytych przez Ciebie do modyfikacji webasta? Te przekaźniki... dla mnie to czarna magia a nie chciałbym wyrzucić pieniążków w błoto. Pozdawiam
Rowan - Wto Lis 20, 2007 19:08

Wydaję mi się że Marian_Kwyraźnie napisał że nie ma czasu na przerobienie tego :wink: O ile pamiętam to przerabiał to user Dam-Kam. A moim zdanie to raczej nie ma sensu, przynajmniej dla mnie bo mam ogrzewany garaż :mrgreen: :ok:
Marian_K - Wto Lis 20, 2007 22:30

marcin_i_alunia napisał/a:
Czy mógłbyś napisać modele lub oznaczenia elementów użytych przez Ciebie do modyfikacji webasta? Te przekaźniki... dla mnie to czarna magia a nie chciałbym wyrzucić pieniążków w błoto.
Ja do testowania używałem elementów z odzysku (jako elektronik mam jeszcze wiadro staroci z czasów technikum). Jak chcesz "współczesne" symbole potrzebnych części, to napisz do Dam-Kam - on chwalił się przeróbką, to może jeszcze jakieś uwagi i spostrzeżenia przedstawi. W artykule specjalnie nie podawałem symboli przekaźników, bo co producent, to inne oznaczenia. Jeżeli jednak nie bardzo sie orientujesz w elektryce - poproś kogoś bardziej obeznanego o zakup części i montaż. Będziesz miał pewność, że niczego nie uszkodzisz.

Pozdrawiam!

Dam-Kam - Sro Lis 21, 2007 14:24

nie chwalilem sie a jedynie dziekowalem za schematy :mrgreen: a co do uzytych czesci to centralka ONESTER i dwa przekazniki samochodowe zakupione w sklepie z elektronika. + i - wzialem ze stacyjki. Ogolnie to jest prowizorka ale przy tej pogodzie, zamkniety w garazu tak bylo zimno ze nie dalo sie lutowac. Poprawki beda na wiosne albo na wakacjach na czasie :grin: tak czy inaczej zdziwienie ludzi ktorzy przechodza obok R75 z ktorego cos sie dymi bezcenne :mrgreen: