Zobacz temat - [R416] Problem z układem kierowniczym
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Problem z układem kierowniczym

telis7 - Nie Lis 25, 2007 22:06
Temat postu: [R416] Problem z układem kierowniczym
Witam,kurcze jeszcze nie uporałem sie z wycieraczkami a tu nowy i chyba poważniejszy problem. Coś dziwnego zaczeło się dziać z ukł. kierowniczym.Podczas ruszania z parkingu i próbie przekręcenia koła kierownicy,zaczyna ja blokować, da sie ją przekręcić odrobinke,po czym nastepuje dziwny opór i w tym samym momęcie słychać dziwne,dość głośne stukanie gdzieś z pod maski.Dzieje sie to przy kręceniu w obu kierunkach.Ale po chwili to ustaje i znow daje sie normalnie kierować.Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie,ale zauważyłem ze dzieje sie to w deszczowe dni.Stan płynu w zbiorniczku wspomagania jest prawidłowy.Ale nie wiem jak bardzo jest stary.Pasek na pompie jest dość zurzyty.Czy to możliwe ze to coś z tych rzeczy? Czy raczej cos powaznego jak pompa lub przekłądnia kierownicza?Co sądziecie o tym?Może ktoś z Was przerabiał ten temat...Jest to dość stresujące bo nigdy nie wiem kiedy mnie zblokuje i na czym sie zatrzymam..
Brt - Nie Lis 25, 2007 22:42

pasek od wspomagania Ci się ślizga ;) wymień i wróci do normy ;)
telis7 - Nie Lis 25, 2007 22:53

Wielkie dzieki Brt.Jutro pochodze za paskiem...Musze tylko poszukać jaki jest jego rozmiar.
Brt - Nie Lis 25, 2007 23:05

tego niestety nie wiem :| ktoś wie?? :D
sTERYD - Pon Lis 26, 2007 12:36

3PK760 :cool:
telis7 - Pon Lis 26, 2007 15:25

Dzieki chłopaki!Na Was zawsze można liczyć.Dziś biore sie za jego wymiane,mam nadzieje ze jest tam w miare dojście dojście do niego i że nie trzeba jakiś dziwnych kluczy do jego poluzowania.
Pozostanie tylko problem z chorymi wycieraczkami...Pozdrawiam

Brt - Pon Lis 26, 2007 15:27

niech ktoś wypisze paski od benzyniaka dla wersji z klimą i bez niej to siewrzuci w techniczny FAQ ;)
sTERYD - Pon Lis 26, 2007 19:48

w wersji z klimą są:
do wspomagania: 3pk760
do altka i klimy 5pk1155
do samego altka 5pk 736
ale to dotyczy tylko serii K po '95, bo w kanciakach to było trochę i naczej z paskami :???:
ogólnie to myślę, że od tego są katalogi, a nie faku :???:
ale to moje zdanie i całkowicie się z nim zgadzam :cool:

telis7 - Wto Lis 27, 2007 11:03

Kurcze kupilem pasek 3PK760,ale jest jakiś przydługi.Tej sruby regulacujnej nie da sie juz wiecej wkrecić bo koniec sruby dochodzi az do obudowy.Chyba wymnienie na 750.
No chyba ze cos zle odkręcam... Ale chyba trzeba tylko poluzowac tą długą srube regulacyjną,a moze cos jeszcze??

Brt - Wto Lis 27, 2007 13:17

Cytat:
ale to moje zdanie i całkowicie się z nim zgadzam :cool:


:hahaha: :hahaha: :hahaha:

telis7 - Sro Lis 28, 2007 13:46

Hejka,czy ktos moze z Was wymieniał pasek na wspomaganiu w R416?
Wydawało mi sie to banalnie proste,ale cos mnie ćwiczy...
Czy należy wykręcić tylko tą srubę regulacyjną na której znajduje sie napiacz?
Nie moge jej zybt wiele odkrecic bo kołnież na srubie dalej mnie nie puszcza,a to co zluzuje nie pozwala na zdjecie paska,choc widze ze na szajbie jest sporo miejsca do przesuniecia napinacza?Moze cos jeszcze trzeba odkreciec? Sa jeszcze obok napinacza twie sruby chyba ma klucz "13",ale wykrecenie ich wydaje sie ze mi nic nie da..,

sTERYD - Sro Lis 28, 2007 14:11

według RAVE musisz jeszcze popuścić śrubę w rolce od napinacza
(ta nr 2 na rysunku)

telis7 - Czw Lis 29, 2007 13:08

oj ja tempy :lol: Masz racje Steryd.Wilekie dzieki,juz to zrobiłem i jest cacy.Rolka nie slizga juz po pasku,myśle ze szkoda bylo nawet pasek zmieniać,wystarczylo podciągnąć.Mam nadzieje ze dolegliwosci ustaną,troszke pojeżdze po wodzie i wszystko sie wylkaruje.

[ Dodano: Czw Lis 29, 2007 13:12 ]
Cy moge dać + Wam obu? Bo teraz mam dylemat,ihih
Brt bezbłednie wskazal na pasek,zaś Steryd podpowiedział jak nalezy to zrobić...Obu Wam dziekuje!

giewu - Czw Lis 29, 2007 13:50

telis7 napisał/a:
...Cy moge dać + Wam obu? Bo teraz mam dylemat,ihih
Brt bezbłednie wskazal na pasek,zaś Steryd podpowiedział jak nalezy to zrobić...Obu Wam dziekuje!

komu i za co przyznajesz punkty pomógł to tylko i wyłącznie Twoja decyzja :mrgreen:
Na naszym forum uruchomiona jest funkcja <POMÓGŁ> i wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk.
Instrukcję korzystania masz TUTAJ . Zalecam zapoznanie się z nią ;)