Zobacz temat - [R200 sdi] cykl prac świec
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 sdi] cykl prac świec

MarioK - Pon Lis 26, 2007 15:27
Temat postu: [R200 sdi] cykl prac świec
Witam serdecznie

Temat walkowany wielokrotnie, ale akurat tych informacji nie znalazlem.

Jaki jest cykl pracy świec żarowych? Przed rozruchem - to oczywiste. Ale u mnie na pewno wlączają się pózniej. Nie wiem czy tak być powinno. Wlączają się na niskich obrotach. Dokladnie nie jestem pewien. Dlatego proszę o podanie jakiegoś schematu kiedy te świece powinny dzialać.

Kwestia dotyczy R200 sdi z 99roku

Pozdrawiam
Mariusz

Brt - Pon Lis 26, 2007 15:31

świece właczają się 1 sekundę po przekręceniu zapłonu w pozycję 2, następnie gaśnie kontrolka, a świece jeszcze grzeją przez kilka (pi x drzwi 10 sekund) i się wyłączają i podczas pracy silnika nie powinny się ani razu właczyć.
Skąd wiesz, że sie włączają ?? kontrolka się zapala??

MarioK - Pon Lis 26, 2007 15:41

Kiepskie wieści. Nie mogleś napisać inaczej?

Sprawa wynikla podczas wymiany świec. Zwyczajnie po odpaleniu zacząlem się bawić miernikiem i okazalo się że wystepuje pobór prundu przez owe świece. Jeśli dobrze pamiętam coś ok 12 A. Oczywiście sterownik zostal wymieniony z miejsca. Efekt? To samo. Więc zaczynam się zastanawiać czy coś (ktoś?) steruje tym ukladem.

Milego dnia
M.

Brt - Pon Lis 26, 2007 16:02

jesli 12A przez wszystkie to za mało :D 12A to jedna pobiera ;) niestety nie wiem co steruje załączaniem przekaźnika. Pobierz sobie RAVE i przestudiuj schematy ;) co to jestRAVE to sam musisz znaleźć ;) powodzenia ;)