Zobacz temat - [R 25/ZR 1.4] Wpadające śmieci do nawiewiu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 25/ZR 1.4] Wpadające śmieci do nawiewiu

Spiro - Sro Lis 28, 2007 12:52
Temat postu: [R 25/ZR 1.4] Wpadające śmieci do nawiewiu
Witam serdecznie, mam taki oto dylemat, ze wpadają mi jakieś śmieci do nawiewu :beczy: , auto nie ma klimy, i podejrzewam ze nie mam takiego filtra, czy jak auto nie miało klimy fabrycznie to jest miejsce na taki filtr abym go sobie mógł założyć??
Dzięki

sTERYD - Sro Lis 28, 2007 14:25

może być miejsce, a może i nie być, nie obejdzie się bez zajrzenia pod schowek :???:
zouza - Sro Lis 28, 2007 14:31

Hmm ja nie mam klimy i nic mi nawiewem nie wpada.
giewu - Sro Lis 28, 2007 14:33
Temat postu: Re: [R 25/ZR 1.4] Wpadające śmieci do nawiewiu
Spiro napisał/a:
...mam taki oto dylemat, ze wpadają mi jakieś śmieci do nawiewu...

zawsze w razie braku miejsca na filtr lub problemami z jego zamontowaniem możesz użyć starej, sprawdzonej metody czyli zdjąć tą zewnętrzną kratkę , przez którą autko zaciąga powietrze do wnętrza i od spodu podkleić ją np. pończochą lub gazą ;)

Spiro - Czw Lis 29, 2007 01:38

a gdzie jest to miejsce w którym mogę znaleźć ten filtr ? wspominaliście ze pod schowkiem pasażera ?
Nie wiem dokładnie którędy, ale wpadają np liście, już kilka razy musiałem je wyciągać z kratek, bo szeleściły trochę.
Jak nie będzie wyjścia to spróbuje to czym podkleić ;-)

Dzięki za porady !!

giewu - Czw Lis 29, 2007 09:56

Spiro napisał/a:
a gdzie jest to miejsce w którym mogę znaleźć ten filtr ? wspominaliście ze pod schowkiem pasażera ?...

by być bardziej precyzyjnym powiedziałbym, że za schowkiem ;) ...
poniższy obrazek dotyczy także i Twojego autka ...

sTERYD - Czw Lis 29, 2007 10:53

dla uzupełnienia powiem, że może to być w tym samym miejscu, ale otwierać się od spodu :cool:
PTE - Czw Lis 29, 2007 11:01

Ja też nie mam klimatyzacji a pojemnik na filtr przeciwpyłkowy jest. Niedawno zamówiłem w tomateam filtr węglowy, ale jeszcze nie miałem czasu go zamontować. Aby dostać się do pojemnika musisz odkręcić schowek - trzymają go 2 śruby od spodu - jak włożysz głowę pod deskę rozdzielczą to je ujrzysz. :smile:

Aha, filtr w wersji z klimatyzacją ma inne wymiary niż w wersji bez.

Lechos - Czw Lis 29, 2007 11:48

a spotkal sie juz ktos z wystepujacym filtrem przy dokladanej klimie Diavia (tam jest to cale pudlo zmieniane na inne)?