Zobacz temat - [R600] Rover nie nagrzewa się
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Rover nie nagrzewa się

danio667 - Nie Gru 09, 2007 10:01
Temat postu: [R600] Rover nie nagrzewa się
Nie wiem czy to normalne ale rover bardzo wolno się nagrzewa, czego może być to przyczyną?
ADAM1 - Nie Gru 09, 2007 10:46

danio667 napisał/a:
Nie wiem czy to normalne ale rover bardzo wolno się nagrzewa,


............. normalne

danio667 napisał/a:
czego może być to przyczyną?


.......... przyczyna jest rodzaj silnika pod maska

andrzejziom - Nie Gru 09, 2007 12:30

W moim R620 wrecz przeciwnie nagrzewa sie szybko, przejade pare km i musze zmniejszac poziom nawieu bo jest goraco .....
Brt - Nie Gru 09, 2007 12:34

ile to jest parę km?? :D jeśli 10 to normalne :D a po 5-6 wieje ciepłe ;)
Paul - Nie Gru 09, 2007 12:41

danio667 napisał/a:
rover bardzo wolno się nagrzewa

Zdefiniuj "bardzo wolno", bo to bardzo subiektywne określenie.
Jeżeli nagrzewa się do normalnej temp. dłużej niż 8-10 km, to faktycznie jest jakiś problem. Inaczej - wszystko OK.

andrzejziom - Nie Gru 09, 2007 12:47

Brt napisał/a:
ile to jest parę km?? :D jeśli 10 to normalne :D a po 5-6 wieje ciepłe ;)

Gdy np jade do mojej dziewczyny a mam do niej niewiecej niz 5 km i mam ustawione na full cieplo gdy dojezdzam jest juz bardzo goraca i czasem w drodze zmniejszam .. oczywiscie gdy zapalam silnik z rana zimny, na ogrzewanie nie narzekam ;) ....

Brt - Nie Gru 09, 2007 13:02

znaczy, że jak dojeżdżasz to wskazówka temp silnika jest już na swoim optymalnym miejscu?? jeśli tak, to pogratulować szczelnego termostatu :)
andrzejziom - Nie Gru 09, 2007 13:08

tak , jak go kupowalem pytalem sie poprzedniego wlasciciela lecz on mowil ze nie wymienial termostatu ani angrzewnicy a mial go dwa lat wiecej oby tak dalej ;) .....
michal_s. - Nie Gru 09, 2007 20:50

Najprawdopodobniej masz uszkodzony termostat, też długo mi sie nagrzewał. Po wymianie jest duża różnica, nagrzewanie następuje o wiele szybciej. Termostat masz w plastikowej obudowie na wężach, koszt na allegro 200 złociszy, ale warto :wink:
neon_4u - Sro Paź 26, 2011 12:33

podłączę się pod temat! ma ktoś jakieś fotki gdzie jest termostat w 620 SDI?? bo mój mechanik nie może znaleźć.
empe - Sro Paź 26, 2011 19:17

Stajesz przed autem, otwierasz maskę i termostat jest pomiędzy chłodnicą a silnikiem i między pompą wtryskową a pompą wspomagania. Czarna puszka z 3 grubymi wężami :)
Na allegro kupisz za około 100-120 zł :)

Przy jesiennej pogodzie auto nagrzewa się u mnie po około 3-4 km.
Wymieniony termostat i płyn chłodniczy oraz poskręcane i spasowane wszystkie osłony silnika, dolne i górna :P

kotulsky - Sro Paź 26, 2011 20:50

mam pytanie...czy termostat może być odpowiedzialny za zbyt wysoka temperaturę na zegarze na desce,przegrzanie się silnika i ubytek płytu chłodniczego ?? :roll:
empe - Sro Paź 26, 2011 20:59

Jeśli zablokuje się w pozycji zamkniętej to tak, możesz przegrzać silnik :/
sam czujnik też może być walnięty, a wycieków warto poszukać bo lecieć może wszędzie na opaskach, wężach, zaworze nagrzewnicy, korek przy zbiorniczku może nie trzymać ciśnienia i wywalać płyn, chłodnica może być pęknięta albo uszczelka pod głowicą może puszczać itp. itd. przyczyn gubienia płynu może być sporo ale najpierw warto sprawdzić opaski i węże :P

kotulsky - Sro Paź 26, 2011 21:16

2 razy mi sie zagotował w lato :sad: .niezaskoczył czyjnik 1 biegu wentylatora ale po jego wymianie i wymianie czujnika chłodziwa na deske temperatura nadal ponad kreska.wycieków brak na 1000%. jaki zaworek nagrzewnicy?? gdzie to?? kusi mnie wymiana termostatu ale żeby lipy niebyło :cool:
R.E.D. - Czw Paź 27, 2011 08:24

a probowal ktos rozbierac termostat? na allegro jest chyba taki z widocznymi sladami po kleju :???: pewnie sam wklad mozna by kupic taniej i bylby wiekszy wybor, co do temperatury :wink:
szoso - Czw Paź 27, 2011 10:30

po pierwsze podczas rozbierania mało który nie pęka a po drugie później lubi cieknąć
i wychodzi oszczędność bokiem, głupiego robota moim zdaniem
raczej nie jest przewidziana zmiana samego wkładu przez producenta a te wkłady co niby pasują są od idt chyba z tego co patrzyłem

R.E.D. - Czw Paź 27, 2011 11:02

probowales rozbierac czy tylko slyszales? bardziej pytam z ciekawosc niz oszczednosci :wink:
jaka powinna byc temperatura otwarcia? sa spotykane rozne...

szoso - Czw Paź 27, 2011 11:03

tak próbowałem, to nie jest do rozbierania, ja nie z takich co chodzą i powtarzają
temp otwarcia to bodajże 87*