Zobacz temat - [R214i rok 97 LPG 4gen] Pierwsze usterki po zakupie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214i rok 97 LPG 4gen] Pierwsze usterki po zakupie

dagoon - Sro Gru 12, 2007 16:07
Temat postu: [R214i rok 97 LPG 4gen] Pierwsze usterki po zakupie
Witam, to moj pierwszy post na forum więc chciałem się ze wszystkimi przedewszystkim przywitać. Dwa tygodnie temu odebrałem dokument prawa jazdy i tego samego dnia kupiłem rovera 214i z 97 sprowadzonego z holandii, niestety troche niedomaga. Czasami przy ruszaniu ze skrzyzowania traci moc, wciskam gaz i silnik nie "ciągnie", często rusza spowrotem kiedy wcisne niższy bieg ale czasami ma poprostu objawy duszenia się. Domyślam się że nie jest to kopółka paluch i kable ponieważ silnik pracuje równo na wyższych biegach. Dodatkowo mój ojciec który sprowadzał ten samochód twierdził iż słyszał stuki przy prędkości około 140km/h. ja tego jak do tej pory nie stwierdziłem.

Miałem równierz awarię węża płynu chłodniczego, wąż ten wymieniam na nowy ponieważ podejrzewam że ten jest zniszczony.

Mam równierz pytanie, czy ktoś może mnie podlączyć do komputera?

Koledzy moją niefachowość, ale cały czas sie ucze.. ;)

Pozdrawiam Mirek

ROVERO: Zapoznaj się z regulaminem i zasadami forum! Zmień temat na zgodny z zasadami kącika usterki i porady techniczne.

dzieki poprawiłem temat

piter34 - Sro Gru 12, 2007 17:29

dagoon, podjedź do ECC Babice albo Morgan Cars.
Zerknij do www.roverki.pl/garage.php

dagoon - Sro Gru 12, 2007 17:43

Dzwoniłem do morgana ale mają dużo pracy, i najbliższe terminy są dopiero w styczniu, a z babice są nieco daleko jak dla mnie.
piter34 - Sro Gru 12, 2007 17:46

dagoon napisał/a:
Czasami przy ruszaniu ze skrzyzowania traci moc, wciskam gaz i silnik nie "ciągnie", często rusza spowrotem kiedy wcisne niższy bieg ale czasami ma poprostu objawy duszenia się. Domyślam się że nie jest to kopółka paluch i kable ponieważ silnik pracuje równo na wyższych biegach.

A te problemy to na benzynie, czy na LPG?
Kiedy były zmieniane elementy układu zapłonowego?

dagoon - Sro Gru 12, 2007 18:08

po tym kiedy pierwszy raz miałem z nim kłopoty jeżdżony cały czas na benzynie, nie wiadomo kiedy byly wymieniane, ale rozmawiałem z kilkoma osobami i twierdziły że jeżeli po rozgrzaniu na biegu jałowym pracuje równo, albo na wysokich obrotach te wachania nie wystepuja to raczej nie są to kłopoty z zapłonem.

pozdrawiam

piter34 - Sro Gru 12, 2007 22:38

dagoon napisał/a:
nie wiadomo kiedy byly wymieniane

Generalnie w takiej sytuacji, w autach kupowanych przeze mnie wymieniam wszystko co się da (świece, kopułka, palec, przewody WN).
Wszystkie te zabiegi uwzględniam planując zakup samochodu.

Kozik - Czw Gru 13, 2007 06:53

piter34 napisał/a:
Generalnie w takiej sytuacji, w autach kupowanych przeze mnie wymieniam wszystko co się da (świece, kopułka, palec, przewody WN).


Tak zgadzam się powinno się to zrobić - szczególnie przy LPG.

ja wymieniłem tylko świece :shock: