Zobacz temat - [wszystkie] Pęknięta szyba
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) - [wszystkie] Pęknięta szyba

leenaa - Czw Gru 13, 2007 13:15
Temat postu: [wszystkie] Pęknięta szyba
Dzis rano z przerazeniem dostrzegłam rysę na przedniej szybie.. Mniej więcej na środku między kierowcą a pasażerem. Pęknięcie idzie od dołu i ma już kilka centumetrów!!
Co powinnam zrobić? Myślicie, że będę wymieniać całą szybę? Ile to może kosztować? :sad:
Mój Roverek to 200

thef - Czw Gru 13, 2007 13:20

Skoro pęknięcie ma już kilka cm to chyba nie obejdzie się bez wymiany szyby. Trzeba by chyba też spróbować sprawdzić czego jest ono wynikiem :hmm: , żeby kolejna szyba znów nie zaczęła pękać. Koszt, tak sobie myślę, kilkaset zł - szyba z używki plus założenie.
maciej - Czw Gru 13, 2007 13:29

Nie przesadzaj thef - nowa szyba Piklinkton lub Jaan powinna kosztować 200-300 zł + założenie.
Najlepiej zadwonić i dowiedzieć się, gdzie masz najbliższy warsztat:
http://www.pilkington.com...+-+kontakty.htm
lub
http://www.jaan.com.pl/autoglass/pl/

thef - Czw Gru 13, 2007 13:32

maciej napisał/a:
Nie przesadzaj thef - nowa szyba Piklinkton lub Jaan powinna kosztować 200-300 zł + założenie.
No to mnie mile zaskoczyłeś, bo używane szybki na allegro to koszt rzędu 200-300 zł. Do tego robocizna.
maciej - Czw Gru 13, 2007 13:39

Wydaje mi się, że ostatnio słyszałem cenę około 300 zł z przednią szybę do R600.
Kalah - Czw Gru 13, 2007 15:20

To raczej ci sie wydaje bo ja na wiosne za wymiane szyby czolowiej placilem 450 w R400 :) Czesto slysze takie komentarze, ze szyba nowa kosztuje 200 zl, ale to chyba do malego fiata niestety :/
A zeby tego malo to w nowa szybe tez dostalem kamykiem i maly odprysk, tylko nie zdazyla peknac i ja naprawilem w jakims zakladzie co zajmuje sie autoszybami. Naprawa kosztowala 60zl i podobno szyba ma nie pekac :)

leenaa - Czw Gru 13, 2007 16:21

Dziękuje za wszystkie info.. Pewnie rzeczywiscie nie obejdzie się bez wymiany :neutral: No to już chyba wiem co w tym roku dostanę od Mikołaja (i to w trybie przyspieszonym;)

maciej - dziękuję za namiary. zaraz po pracy podjade do Jaan'a lub Piklinkton'a i zobaczymy co powiedzą. Dam znać.

maciej - Czw Gru 13, 2007 16:26

Kalah napisał/a:
To raczej ci sie wydaje bo ja na wiosne za wymiane szyby czolowiej placilem 450 w R400 Czesto slysze takie komentarze, ze szyba nowa kosztuje 200 zl, ale to chyba do malego fiata niestety

To może coś mi się pomyliło...
Aaaa... Czekaj, czekaj - piszesz o całości - z usługą wymiany?
Bo u mnie to chyba było 320 zł za szybę i 150 zł za wymianę z czyszczeniem podszybia...

Kalah - Czw Gru 13, 2007 22:43

Podobno usluga wymiany miala byc gratis, tylko szyba i klej, robota po znajomosci. Co do naprawiania szyb, to slyszalem, ze nawet kilku cm rysy zaklejaja, ale osobiscie to raczej tego nie polecam, nie wierze w cuda :D
leenaa - Pią Gru 14, 2007 11:48

No więc w Autoglass Jaan za całość zapłaciłam 550 (montaż + nowa szyba + gwarancja). Na dzień dobry usłyszałam 650zl ale wytargowałam 100 :mrgreen:
Wczoraj od ręki mnie zapisali. Dziś zostawiłam auto na 2 godzinki w warsztacie i gotowe:)
Miejmy nadzieje, że będzie ok

jzu - Sob Gru 15, 2007 11:39

bedzie OK... ale ja mialem niefarta strasznego - wymienilem szybę przednią bo od kamyka mi pękała i po wymianie 3 tyg... znów to samo - na A4 p[rzy sporej prędkości kamyk od cięzarówy... qwa jak niefart to niefart... ale za to odpukac teraz już od jakiś 3 m-ce szybę mam całą :)