Zobacz temat - [R45] Jaka instalacja LPG do R45
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Jaka instalacja LPG do R45

pajak_r45 - Wto Gru 18, 2007 17:01
Temat postu: [R45] Jaka instalacja LPG do R45
Mam zamiar zalozyc jak najszybciej instalacje LPG do R 45 1,8 16v z 2001r, moze ktos juz zagazowal takiego roverka i poleci mi rodzaj instalacji i spalanie Pb95 i spalanie LPG po zalozeniu instalacji.Czy jednak nie warto przerabiac.Sam nie wiem i zastanawiam sie co zrobic.Moze wy rozwiejecie moje watpliwosci.A moze pojawiaja sie jakies problemy po przerobce.Uprzedzcie mnie.mam jeszcze kilka innych pytan ale to napisze osobno.
[R45 1,8 16V 01r]

giewu - Wto Gru 18, 2007 17:05


--------------------------------------------------
dopisek od moderatora:
PAJAK R45 jeśli chcesz, by temat nadal funkcjonował i nadal chcesz uzyskiwać
odpowiedzi na swoje pytanie to popraw proszę nazwę tematu na
obowiązującą na naszym forum (użyj funkcji w swoim pierwszym poście) ...
... a wystarczyło przeczytać TO :cool:
--------------------------------------------------

piter34 - Wto Gru 18, 2007 17:28

PAJAK R45 napisał/a:
Mam zamiar zalozyc jak najszybciej instalacje LPG do R 45 1,8 16v z 2001r, moze ktos juz zagazowal takiego roverka i poleci mi rodzaj instalacji

Stag300 + wtryskiwacze MagicJet + reduktor Zavoli Zeta

PAJAK R45 napisał/a:
poleci mi rodzaj instalacji i spalanie Pb95 i spalanie LPG po zalozeniu instalacji.

Mamy Ci polecać spalanie?
Ja polecam jak najniższe. :lol:
Spalanie LPG w dobrze wyregulowanej instalacji będzie wyższe o ok. 20-30% niż spalanie benzyny.

PAJAK R45 napisał/a:
A moze pojawiaja sie jakies problemy po przerobce.

Problemy będą jak gazownik źle dobierze elementy (wtryskiwacze/reduktor), źle zamontuje instalację (np. zbyt długie i nierówne wężyki doprowadzające gaz z listwy do kolektora ssącego) i źle wyreguluje instalację (łącznie z wybraniem w programie złych typów czujników temperatury).

Gdzie chcesz ten gaz zakładać?

pajak_r45 - Wto Gru 18, 2007 18:49

dzieki za podpowiedź umawiajac sie z gazownikiem zapytam go o te elementy ktore mi poleciles.zaklad gdzie chce montowac instalacje gazowa miesci sie w Miłkowie kolo Ostrowca Św. zakladali mi tak juz do KIA BMW iFORDA takze jest koles sprawdzony, czy moze masz jakies inne propozycje.Co do pytania o spalanie to chodzilo mi o to aby porownac z kims ile jego R45 spala Pb, bo moj na autostradzie, fakt ze czasem jechal 150-190 km/h obliczajac spalił 9,4 l/100km .

[ Dodano: Wto Gru 18, 2007 18:57 ]
Aha. STAG 300 to jest...??? Bo az tak zaglebiony w motoryzacje nie jestem.I to co napisales jest do sefencji ?koles powiedzial mi ze bedzie to kosztowac mnie 2500 pln. ale nie mowil mi nic o nazwach elementow i tak by mi to nic nie dalo bo nie znam sie na tym, dzieki twojej podpowiedzi bede juz troche madrzejszy.Amoze znacie jakas firme ktora taniej to zrobi.pozdrawiam

morris - Wto Gru 18, 2007 19:26

PAJAK R45 napisał/a:
Amoze znacie jakas firme ktora taniej to zrobi

Jeśli to STAG to ze stówkę możesz próbować stargować, no i jeśli fachman wypróbowany to może nie warto na siłę szukać taniej.

snake0908 - Wto Gru 18, 2007 20:10
Temat postu: Re: [R45 1,8 16V 01r] jaka instalacja LPG do R45
PAJAK R45 napisał/a:
Mam zamiar zalozyc jak najszybciej instalacje LPG do R 45 1,8 16v z 2001r, moze ktos juz zagazowal takiego roverka i poleci mi rodzaj instalacji i spalanie Pb95 i spalanie LPG po zalozeniu instalacji.Czy jednak nie warto przerabiac.Sam nie wiem i zastanawiam sie co zrobic.Moze wy rozwiejecie moje watpliwosci.A moze pojawiaja sie jakies problemy po przerobce.Uprzedzcie mnie.mam jeszcze kilka innych pytan ale to napisze osobno.
[R45 1,8 16V 01r]


Witam

Mam dokladnie taki samochod jak ty tylko troche starszy :) .
Ja zalorzylem instalacje na STAG-300 (dokladnie Vector 4), reduktor mam zavolli do 150 KM i czerwone volteki. Spalanie gazu przy spokojnej jezdzie to jakies 8.5 na 100km. Przy szybszej jezdzie 10-11l/100km. Ogolnie jestem zadowolony z tej instalacji. pozdrawiam

piter34 - Sro Gru 19, 2007 10:12

PAJAK R45 napisał/a:
Aha. STAG 300 to jest...???

Zanim kolejnym razem zadasz tak elementarne pytanie tutaj na forum, spróbuj pogooglać ;-)
Kliknij tutaj

PAJAK R45 napisał/a:
I to co napisales jest do sefencji ?

Do "sekwencji" :twisted:

PAJAK R45 napisał/a:
ale nie mowil mi nic o nazwach elementow i tak by mi to nic nie dalo bo nie znam sie na tym,

Oby on się znał, bo to wcale nie jest takie oczywiste w wielu przypadkach... :lol: