Zobacz temat - [R600] Mokra turbina
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Mokra turbina

danio667 - Wto Gru 18, 2007 19:15
Temat postu: [R600] Mokra turbina
Zaglądałem pod spód samochodu i jeśli się przyjrzeć to widać to z wierzchu że mam mokrą turbinę.. cała w oleju.. co jest przyczyną..?? Co mogę z tym zrobić... Kupiłęm już go z taką... więc pewnie popłynę trochę $
Adrian355 - Wto Gru 18, 2007 19:45

Jeśli wszystko jest zabryzgane olejem i jak zdejmiesz rurę ta do intercoolera i jest w niej olej to Turbinka jest troszkę zużyta :mad: Ale jeśli olej nie cieknie i jest tylko spocona to tylko typowa przypadłość Roverków :mrgreen:
Brt - Wto Gru 18, 2007 20:28

spokojnie. Pozdejmuj węże z niej wyczyść wszystko i odtłuść. żobacz czy nie ma jakichś nieszczelności i poskładaj do kupy. To ,ze jest mokra z zewnątrz, to właśnie może wynikać z nieszczelności na wężach. A czy auto Ci kopci na niebiesko, jakie masz zużycie oleju??
danio667 - Wto Gru 18, 2007 20:40

No w tym rzecz że zdjąłem ostatnio rurę od ic i były w środku ślady oleju.. a pod pokrywą tą plastikową była taka jak by szara maź na tej aluminowej części co idzie ta rura gumowa od ic. Niewiem będę miał czas to wezmę to wszystko wyczyszczę.. złoże i zobaczę co będzie wtedy.. nie kopci niebieskim dymem tylko jak depnę to czarnym... a oleju przejechałem już jakieś tysiąca km i nie zauważyłem znaku na bagnecie..
Brt - Wto Gru 18, 2007 20:41

będzie dobrze ;) Ten olej w środku to norma ;) byle nie za dużo ;)
danio667 - Wto Gru 18, 2007 20:45

Ufff uspokoiłeś mnie.. to nic wyczyszczę poskładam jeszcze raz.. i mam nadzieje że będzie oki... a jak sprawdzić zużycie turbiny.??
Brt - Wto Gru 18, 2007 20:49

nie mam pojęcia. Sprawdziłbym luzy wałka turbiny, obejrzał łopatki .... nic innego nie przychodzi mi do głowy. Zawsze można jeszcze zmierzyć ciśnienie ;)