Zobacz temat - [R75] Czujnik domknięcia drzwi.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Czujnik domknięcia drzwi.

wojcio0 - Pią Gru 21, 2007 13:31
Temat postu: [R75] Czujnik domknięcia drzwi.
Witam,

Mam problem z czujnikiem domknięcia prawych przednich drzwi. Na zimnym silniku problem nie występuje, ale po przejechaniu 20-30 min najpierw zaczyna migać komunikat o niedomknięciu, a następnie wyświetla się już ciągle. Sprawdziłem po zatrzymaniu się, czy drzwi rzeczywiście są domknięte i czy działa normalnie zamek i stwierdziłem, że wszystko jest ok a komunikat dalej się świeci. Następnego dnia rano sytuacja wygląda tak samo jak to opisałem. Może wie ktoś o co w tym chodzi?

Pozdrawiam

maciej - Pią Gru 21, 2007 13:33

Ja bym szukał problemu z masą lub kabelkiem od czujnika do kompa.
PHJOWI - Pią Gru 21, 2007 14:51

w 75 nie ma czujnika, krańcówka jest realizowana po przez zamek drzwi. Proponuje rozebrać zamek przesikać wd-40 wszystko , potem nasmarować smarem i powinno pomóc.
przemo285 - Pią Gru 21, 2007 18:03

Rozumiem że masz komputer pokładowy (wyświetlacz w liczniku) bo jeżeli nie to sama kontrolka może się zapalać równiedobrze od włącznika zamknięcia pokrywy silnika i to może być związane z temperaturą silnika-opisz więcej
wojcio0 - Pią Gru 21, 2007 18:08

Tak mam komputer i ewidetnie pokazuje na prawe przednie drzwi.
przemo285 - Pią Gru 21, 2007 18:21

To zmienia postać rzeczy to trzeba szukać w samym zamku jak była mowa wcześniej
Wolek - Nie Gru 23, 2007 09:46

miałem ten sam problem z tymi samymi drzwiami.Ktoś nie pamietam kto na forum zaproponował by psiknąć na zamek odmrazaczem ,pomogło na chwile ,póżniej znowu ten sam problem znów psiknołem i problem jak narazie miną bezpowrotnie.Wesołych Swiąt.