Zobacz temat - [R420] Ładowanie akumulatora
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Ładowanie akumulatora

DEBEC - Pon Gru 24, 2007 16:11
Temat postu: [R420] Ładowanie akumulatora
W oczekiwaniu na wigilijną kolację przyszło mi do głowy takie pytanie. Czy ktoś pokusił się kiedyś o zmierzenie jaki dystans należy przejechać aby ponownie naładować akumulator do takiej samej wartości po po uruchomieniu w okresie zimowym przy założeniu, że świece podgrzewane są dwukrotnie :grin: , nie są włączone dodatkowe źródła energii (radio, ogrzewanie tylnej szyby, itd.), odpala od razu?
Brt - Pon Gru 24, 2007 17:29

hehe ciekawe akademicie pytanie :lol: jak mi się będzie w świeta nudziło to się zastanowię :lol:
maciej - Pon Gru 24, 2007 17:32

Najprościej to empirycznie - podłączyć miernik i przeciągnąć kable do kabiny - najpierw zmierzyć pobór przy rozruchu, a potem ilość oddawanego do aku prądu zakładając odpowiednią sprawność ładowania. ;)
DEBEC - Pon Gru 24, 2007 19:40

Empirycznie to najtrudniej, zapytać najprościej :wink:
A swoją drogą to ciekawe pytanie w kontekście wielu osób, które dojeżdżają na krótkie odcinki a potem jest pytanie, dlaczego rano nie mogę odpalić auta.

maciej - Pon Gru 24, 2007 19:52

Ja mam 12 km w korkach i benzynę, więc raczej się doładowuje. ;)
truten23 - Nie Gru 30, 2007 20:48

ciekawe :wink:
Może nie chodzi tyle o dystans, co o czas ladowania (pracy silnika), zakladajac że nie kożystasz z grzania tylniej szeby, to myślę, ze jakies pól godziny i akumulator po porannym "cheltaniu" zostanie z nawiązka doladowany :lol: , ale o calości decydują czynniki: temperatura otoczenia, obciążenie instalacji wiek naszej bateryjki... :mrgreen: