Zobacz temat - [R420] Co to za czujnik
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Co to za czujnik

radko - Czw Gru 27, 2007 11:40
Temat postu: [R420] Co to za czujnik
Przy wymianie oleju zauważyłem oderwany kabelek od czujnika. Urwał się tak paskudnie, że nie ma jak go ponownie przymocować, ukręcił sie przy samym czujniku. :cry: Chcę dokupić ten czujnik, niestety nie wiem do czego on służy, jak sie nazywa. :???: Wkręcony jest tuż nad filtrem oleju troszkę bliżej przodu w pozycji poziomej od strony prawego koła. Jest w kształcie walca o długości ok 2cm i średnicy 1,5cm, w kolorze żółto-miedzianym i jest z jakiegoś metalu. Wychodzą z niego dwa kabelki o dł. 40cm , biały i chyba czerwono-czarny, (ukręcił się biały) i łącza sie z instalacją elek. za pomocą wtyczki.

Jak się nazywa, za co odpowiedzialny jest ten czujnik?

Ps. Czujnik ciśnienia oleju wymieniałem osobiści jakiś czas temu i wygląda on zupełnie inaczej.
Czarna plastikowa wtyczka wychodzi bezpośrednio z czujnika i umiejscowiony jest, też nad filtrem na tej samej wysokości lecz od strony kabiny i wkręcony jest od góry pod skosem.

pozdr.

sTERYD - Czw Gru 27, 2007 11:49

to może być czujnik temperatury oleju od klimatyzacji
radko - Czw Gru 27, 2007 12:36

Chyba masz rację, od kilku dni nie działa klima. Jak myślicie, czy jak go wykręcę wypłynie coś, czy ok? Spróbuję wieczorem jakoś to polutować, bo z zakupem tego czujnika troszkę nie halo. :/ Dam znać jak poszło.
sTERYD - Czw Gru 27, 2007 17:55

może trochę wykapać olej ;)
w obecnych warunkach możesz spiąć kabelki na krótko i klima powinna zadziałać, ale to rozwiazanie raczej tymczasowe :cool:

Brt - Czw Gru 27, 2007 18:00

Cytat:
może trochę wykapać olej

Nie wykapie ;) "dziura" jest zaślepiona :mrgreen:
Cytat:
w obecnych warunkach możesz spiąć kabelki na krótko i klima powinna zadziałać, ale to rozwiazanie raczej tymczasowe :cool:

Tymczasowo to rozwiązanie działa u mnie ponad rok :mrgreen: i nie będę tego zmieniał :cool: ;)