Zobacz temat - [R416] Bardzo ciężko zamykająca się klapa tylna
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Bardzo ciężko zamykająca się klapa tylna

konrad99 - Sob Gru 29, 2007 13:41
Temat postu: [R416] Bardzo ciężko zamykająca się klapa tylna
mam problem z tylna klapa, aby ja zatrzasnac musze naprawde niezle huknac co na pewno nie wplywa pozytywanie na auto. tak jakby zamek nie dochodzil do uchwytu. zamek smarowalem, nie pomoglo. sprobowac jakos skrocic odbojniki? moze to swiadczyc o jakims delikatnym dzwonie w tyl auta za kadencji poprzedniego wlasciciela? dodam ze to wersja 5-drzwiowa
herc - Sob Gru 29, 2007 13:48

konrad99 napisał/a:
oze to swiadczyc o jakims delikatnym dzwonie w tyl auta za kadencji poprzedniego wlasciciela?


Duże prawdopodobieństwo że był kiedyś dzwon. Ja miałem tak samo w R600, ale już mam to zrobione sam zrobiłem, wystarczyło wyregulować uchwyt :)

konrad99 - Sob Gru 29, 2007 14:47

wyjalem tylne odbojniki i zamyka sie jak marzenie, sprobuje je jakos skrocic
Paul - Sob Gru 29, 2007 18:14

Nie skracaj odbojów tylko spróbuj podregulować zaczepem.
sTERYD - Nie Gru 30, 2007 00:58

tez tak mialem, jakies pol roku po tym jak kupilem Roverka wystarczylo poluzowac ucho lapiace zamek i dopasowac do reszty :)

PS przepraszam za brak ogonkow (PPC)

truten23 - Nie Gru 30, 2007 18:45

nie ucinaj odbojów, jeśli są do końca wkręcone, to luzuj uchwyt zamka i go troche podnieś. bedzie ok :grin:
rybakowy - Wto Sty 01, 2008 20:08

Mam 420Di sedan i jest problem,tylna klapa mi leci nałeb BOLI jak ma to naprawic jak patrzyłem na to to tam są dwa lub trzy druty stalowe powkładane i sie krzyżują i tyle,czy czegos brakuje czyy to wszystko,porsze o jakies fotki jesli ktos ma to dobre a inaczej niz ja,moze cos wykombinuje:)
sTERYD - Sro Sty 02, 2008 00:20

to niestetyy jest bul w sedanach :(
musialbys wyjacc i podgiac te "druty" ale to sporo rozbierania, jesli jednak jestes zawziety i chcesz to poprawic to sciagnij RAVE ulatwi Ci demontaz i montaz ;)

truten23 - Sro Sty 02, 2008 08:37

u mnie też jest problem z tymi drutami... Mogli zastosować siłowniki... :???:
piter34 - Czw Sty 10, 2008 15:59

Paul napisał/a:
Nie skracaj odbojów tylko spróbuj podregulować zaczepem.

...ewentualnie można jeszcze pilnikiem powiększyć otwory regulacyjne w odbojniku (zwiększy się zakres regulacji)