Zobacz temat - [R416] Zapowietrzony
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Zapowietrzony

siwek - Wto Sty 08, 2008 20:14
Temat postu: [R416] Zapowietrzony
Witam ponownie mam nadal problem ze swoim roverkiem wymieniłem już 4 termostat tym razem oryginał , przy zalaniu płynem i następnie cała procedura odpowietrzania była ok . tylko co jest ? jak auto stoi jest wszystko dobrze zaraz po wyjechaniu od mechanika wskażnik temperatury na max rośnie wentylator się władcza i przewody puchną a płun w zbiorniczku po sam korek jeśli ktoś miał taki sam problem to proszę o radę co jest z tym autem już drugi miesiąc się mecze , uszczelkę zmieniałem na pewno to nie ona proszę o pomoc.


Brt: :???:

maciej - Wto Sty 08, 2008 20:19

Źle zmieniona uszczelka lub pęknięta głowica/blok. :(
siwek - Wto Sty 08, 2008 20:23

głowica była na sprawdzeniu jest ok i mierzone były spaliny w płynie też jest ok bez termostatu jazda była ok też .
sTERYD - Wto Sty 08, 2008 22:41

to może termostat odwrotnie założony...
kolin - Wto Sty 08, 2008 22:44

Proponuję sprawdzić drożność układu chłodzenia a w szczególności chłodnicy bo ja miałem zakamieniałą i miałem podobne objawy,tyle że mi bulgotało i ciśnienie wywalało płyn...

Przy okazji pisałeś o głowicy że była sprawdzana a Blok ślinika jak się ma :?:

Jednak stawiam na tą samą diagnozę co u mnie :wink:

ADAM1 - Sro Sty 09, 2008 19:42

Na moje oko , jest peknieta tuleja cylindra
siwek - Sro Sty 09, 2008 19:45

Prawdopodobnie znalazłem problem , do nagrzewnicy idą dwa przewody połączone bajpasem mechanik wyją te przewody i stwierdził że w bajpasie jest dziura zrobiona przez zamarzniętą wcześniej wodę i wyrzucił je dał dwa oddzielne jakieś , ja wziąłem te przewody dla ciekawości rozciąłem bajpas okazało się że tam musi być otwór , jest zrobiony fabrycznie tylko poco ? nie wiem zamówiłem nowy i ciekawe po założeniu jak będzie ? napisze jak sprawdzę.

[ Dodano: Sro Sty 09, 2008 19:50 ]
A morze ktoś wie co to daje ten otwór w bajpasie co idą dwa przewody do nagrzewnicy ? A morze już były posty na temat tego przewodu.

sTERYD - Sro Sty 09, 2008 21:54

siwek napisał/a:
A morze ktoś wie co to daje ten otwór w bajpasie co idą dwa przewody do nagrzewnicy ? A morze już były posty na temat tego przewodu.

daje to, że jak masz zamkniętą, albo chociaż przymknięta nagrzewnicę to płyn w krótkim obiegu nie stoi tylko sobie tamtędy krąży :cool:

piter34 - Sro Sty 16, 2008 11:47

siwek napisał/a:
napisze jak sprawdzę.

Sprawdziłeś?