Zobacz temat - [R75] Lusterko fotochromatyczne
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Lusterko fotochromatyczne

argail - Pią Sty 11, 2008 20:55
Temat postu: [R75] Lusterko fotochromatyczne
Na lusterku mam taki mały dynks ... co to jest ? (proszę sie nie smiać ;))
piotrek79 - Pią Sty 11, 2008 21:31

To morze być czujnik deszczu który załącza wycieraczki gdy szyba robi się mokra.
Marrkus - Pią Sty 11, 2008 21:33

Może coś ze ściemnianiem się lusterka? Chyba był taki patent w R75
Brt - Pią Sty 11, 2008 22:09

argail, a czy to w R75 ?? ;) bo w temacie ani w poście tego nie napisałeś :P ;) :lol: Mam nadzieję, że poprawisz to drobne niedopatrzenie ;) :D
argail - Pią Sty 11, 2008 22:39

Marrkus napisał/a:
Może coś ze ściemnianiem się lusterka? Chyba był taki patent w R75

Nie, czujnik ściemniania lusterka jest od środka kabiny -reaguje na światła samochodów za tobą - i się ściemnia.
Faktem jest że to wygląda jak jakaś foto-dioda .... może czujnik zmierzchu ? Ale jeśli tak to jak działa ? ;)

Marian_K - Sob Sty 12, 2008 00:12

argail napisał/a:
Nie, czujnik ściemniania lusterka jest od środka kabiny -reaguje na światła samochodów za tobą - i się ściemnia.
A czy lusterko fotochromatyczne nie potrzebuje dwóch czujników do poprawnej pracy? Bada różnice naświetlenia obu czujników (jeden skierowany do przodu, a drugi do tyłu auta) i jeśli różnica jest duża to powoduje "ściemnienie" lusterka? Tak sobie "gdybam", bo sam mam zwykłe lustereczko :wink: .

Pozdrawiam!

Brt - Sob Sty 12, 2008 00:57

Marian_K napisał/a:
A czy lusterko fotochromatyczne nie potrzebuje dwóch czujników do poprawnej pracy?

O ile się orientujęto dwóch właśnie ;)

Rowan - Sob Sty 12, 2008 08:47

Nie jest to czujnik deszczu, on ma taką płytkę przyklejoną bezpośrednio do szyby. To jest od czujnika światła, ściemniania inaczej, dokładnie tak jak to mówi Marian_K.
argail - Sob Sty 12, 2008 10:11

No widzisz .. człowiek się całe życie uczy ;)
markwiatek - Sob Sty 12, 2008 20:49

No wlasnie, teraz wiem dlaczego czujnik w nocy mi wariuje. Lusterko nie zawsze sie sciemnia jak autko jedzie za mna nawet na dlugich swiatlac Poprostu auta jadace z naprzeciwka oszukuja czujnik. Moze dobrym wyjsciem bedzie delikatne zastawienie tego czujnika?
Rowan - Nie Sty 13, 2008 14:54

Lepiej tego nie rób :wink: Albo zrób to zobaczysz co się stanie :mrgreen: I zastaw też na próbę sam ten czujnik z drugiej strony. :lol: