Zobacz temat - [R620] Antena automatyczna
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Antena automatyczna

csdark - Pon Sty 14, 2008 18:55
Temat postu: [R620] Antena automatyczna
Witam,

Dziś miałem pecha bo jakaś gnida złamała mi antene, dałem ogłoszenie na forum że kupię oryginalną antenke, ale moje pytanie dotyczy tego czy anteny uniwersalne dostepne na allegro będą pasowały ? Wolał bym oryginał, ale obdzwoniłem wszystkich allegrowiczów którzy mogli by to mieć i bez powodzenia, czy ktoś z Was wymieniał może antene i może coś w tym temacie podpowiedzieć ?

thef - Pon Sty 14, 2008 19:07

Ktoś już to robił na forum, podobno nie ma żadnego problemu, żeby dopasować antenę uniwersalną. Spróbuj poszukać takiego tematu i skontaktować się z tą osobą, to będziesz miał pewność.
tiruces - Pon Sty 14, 2008 21:12

Witam
Wymieniłem uszkodzoną antenę oryginalną na uniwersalną z allegro i chodzi idealnie (nie opłaca się płacić dwa razy więcej za oryginał używany), z montażem też nie było żadnych problemów, przed montażem musisz tylko kupić w sklepie z częściami elektronicznymi gniazdo antenowe na kabel, bo przy antenie uniwersalnej jest wtyczka i z auta też wychodzi wtyczka.

pozdrawiam

przemo285 - Pon Sty 14, 2008 21:24

Do Rovera 600 można kupić sam wkład w oryginale ale kosztuje ok.90-100 zł mam taki na stanie
herc - Pon Sty 14, 2008 21:43

Klik poczytaj może coś znajdziesz :)
thef - Pon Sty 14, 2008 21:47

przemo285 napisał/a:
Do Rovera 600 można kupić sam wkład w oryginale ale kosztuje ok.90-100 zł mam taki na stanie
Przemo, chodzi Ci o bat, prawda? Jak się to montuje? Bo mój jest trochę zdezelowany i może bym się skusił, ale szczerze powiem nie wiem jak ten plastykowy pasek z ząbkami jest zamontowany w bacie i nie miałem odwagi próbować go z niego wyciągnąć.
herc - Pon Sty 14, 2008 21:52

thef, napisz do mnie na gg to Ci wytłumacze
thef - Wto Sty 15, 2008 10:21

Ok, już chyba wiem jak to rozmontować a potem zamontować nowy bat. W takim razie, Przemo, czy ten wkład to jest bat razem z paskiem prowadzącym (tym z ząbkami) już w nim zamontowanym?
thef - Czw Sty 17, 2008 15:41

Przemo, jakbyś mógł zerknąć w temat ;)
przemo285 - Czw Sty 17, 2008 19:49

Tak ten bat jest razem z paskiem prowadzącym z ząbkami :wink:
thef - Czw Sty 17, 2008 22:26

przemo285 napisał/a:
Tak ten bat jest razem z paskiem prowadzącym z ząbkami :wink:
To biorę :) Szczegóły na priv podam.
mcteusz - Pon Sty 21, 2008 17:20

A ja mam jeszcze takie jedno male pytanko.... Mi potrzebny tylko ten wklad z zabkami bo mam urwany i z tego powodu zntena sie nie wysuwa do konca... Tego gdzies sie nie da kupic?
piter34 - Wto Sty 22, 2008 11:09

mcteusz napisał/a:
Tego gdzies sie nie da kupic?

Obawiam się, że nie za bardzo.

przemo285 - Wto Sty 22, 2008 18:13

Oczywiście u mnie tylko właśnie ostatni sprzedałem koledze thef ale to nie jest problem
mcteusz - Sro Sty 23, 2008 09:20

przemo285 napisał/a:
Oczywiście u mnie tylko właśnie ostatni sprzedałem koledze thef ale to nie jest problem


Hmmm... Ale Ty sprzedałeś cały bat razem z paskiem plastikowym... A ja najchętniej kupiłbym sam plastikowy pasek o ile da się go zamontować do starego bata.... Ale pewno nie dam rady tak wykombinować..... :bezradny:

thef - Sro Sty 23, 2008 11:02

mcteusz, jak zamontuję nową antenę, to mogę Ci wysłać starą, z której wyciągniesz sobie tą prowadniczkę plastykową. Nie wiem tylko jak ją zamontujesz w swoim bacie, bo to nie będzie takie proste zadaje się. Trzeba by chyba rozdzielić teleskopy, żeby dostać się do tego najcieńszego, tam ją jakoś wkleić i zmontować wszystko z powrotem. Pytanie tylko czy da się taka operację wykonać bez uszkodzenia bata :hmm: ?
mcteusz - Sro Sty 23, 2008 12:25

No to i fajnie jak tak.... Będę bardzo wdzięczny.... Pokombinuję i jak się uda to się uda a jak nie to zostanie najwyżej dla potomności wiedza, że się nie da :D
Choć wydaje mi się już na zdrowy rozsądek, że wezmę jakiś poksipol, nałożę większą odrobinę na brzeg, wcisnę i powinno być na cacy.... (taki średniowieczny sposób :rotfl: )
Jak już zamontujesz nowy bat to daj znać na priv i się dogadamy...