Zobacz temat - [R25i 1.4 01r.]wycieki plynu chlodniczego z silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25i 1.4 01r.]wycieki plynu chlodniczego z silnika

pasterz18 - Sro Sty 16, 2008 22:24
Temat postu: [R25i 1.4 01r.]wycieki plynu chlodniczego z silnika
witam. jestem na tymn forum nowy i niestety nie jestem samochodowym ekspertem dlatego zwracam sie o ponoc i prosze o wyrozumialosc dla malo fachowego slownictwa:)
mam R25 juz prawie rok i od jakis 3mies. zauwarzylem ze wycieka plyn chlodniczy i to w dziwny sposob bo w garazu mialem plamy tak po srodku silnika...tak jakby na wysokosci przewodow dochodzacych do silnika ale na przewodach nie bylo sladu.sprawdzalem z gory i z dolu i nic! mimo obaw zastosowalem uszczelniacz i przez 1,5mies. bylo ok a teraz na nowo zaczyna leciec i sam nie wiem dokladnie czy to plyn chlodniczy czy olej?! pomozecie?!
[R25 1.4 bezyna,2001r.]

giewu - Sro Sty 16, 2008 22:36


--------------------------------------------------
dopisek od moderatora:
pasterz18 jeśli chcesz, by temat nadal funkcjonował i nadal chcesz uzyskiwać
odpowiedzi na swoje pytanie to popraw proszę nazwę tematu na
obowiązującą na naszym forum (użyj funkcji w swoim pierwszym poście) ...
... a wystarczyło przeczytać TO :cool:
--------------------------------------------------

w jaki sposób możemy Ci pomóc jeśli nie wiemy nawet o jakim silniku piszesz :/

AndrewS - Sro Sty 16, 2008 23:33

ja bym nie lal zadnego wynalazku do ukladu chlodzenia, takie preparaty to sie nadaja do pojazdow typu zuk,
skoro masz gdzies wyciek to musisz go namierzyc, ogladnie plam pod silnikiem moze sporo naprowadzic, ale plyn czasami moze leciec po przewodzie i wprowadzac Cie w blad

do sprawdzenia wszystkie polaczenia ukladu chlodzenia, potem uszczelka kolektora ssacego, a na koncu glowica

pasterz18 - Sro Sty 16, 2008 23:37

no bylem u mechanika i twierdzil ze nic nie widac...bylem tez w firmie zajmujacej sie diagnoza chlodnic i tez nic nie wykryli...sam juz nie wiem co robic?
pasterz18 - Sro Sty 16, 2008 23:53

chcialbym jeszcze dodac ze wyciek pojawia sie gdy wracam autem z dluzszej trasy i slady widac dopiero po 6-8godzinach
AndrewS - Sro Sty 16, 2008 23:55

najpierw to moze popraw temat bo zaraz dostaniesz ostrzezenie :-)

moze tak byc, ze wyciek pojawia sie np. przy rozgrzewaniu silnika, czyli jak silnik jest zimny
szukaj tez zaciekow wyschnietego petryga na bloku

pasterz18 - Czw Sty 17, 2008 00:05

dzieki kolego