Zobacz temat - [R214]Żywotność cewki zapłonowej
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214]Żywotność cewki zapłonowej

woytek214 - Wto Sty 22, 2008 10:56
Temat postu: [R214]Żywotność cewki zapłonowej
Witam,
Jestem nowy na forum więc wybaczcie jeśli palnę jakąś gafę.
Jeżdżę roverkiem od 6 lat, więc zdążyłem poznać już uroki tego auta. Większość tematów poruszanych na tym forum znam z autopsji. Ostatnio po raz kolejny dokuczyła mi cewka zapłonowa. Objawy książkowe, rano nie odpala, później w ciągu dnia bez problemu aż w końcu stanął i w ogóle przestał odpalać. Wczoraj cewka została wymieniona i wszystko gra, przynajmniej na razie. Martwi mnie jednak żywotność tej cewki, w ciągu ostatnich 3 lat wymieniłem ją 3 razy. Obawiam się, że oprócz wilgoci jest jeszcze jakiś czynnik, który skutecznie ją "wykańcza". Jeśli forumowicze mają jakiś pomysł albo wskazówkę co to może być bardzo proszę o pomoc.

sTERYD - Wto Sty 22, 2008 11:08

jeśli chodzi o polepszenie żywotności to są na to dwa sposoby, i oba były już opisywane :cool:
po pierwsze dobrze jest uszczelnić ją.
po drugie można znaleźć dla niej lepsze miejsce (np na kielichu, lub na błotniku za akumulatorem, lub też wysoko na ścianie grodziowej)
ktoś też kombinował z zamontowaniem osłony silnika od diesla, ale nie wiem czy coś z tego wyszło...
niestety jej umiejscowienie nisko na bloku silnika powoduje częste zalewanie cewki dość dużym strumieniem wody podczas pokonywania kałuż... :/

woytek214 - Wto Sty 22, 2008 11:39

Dziękuję za szybką reakcję,
Cewkę mam zamontowaną wyżej od dwóch lat, nie ćwiczyłem jeszcze tego silikonowania, większość mechaników nie chciała się podjąć tego zadania, może nie chcą się babrać.
Kilka lat temu miałem awarie szczotek alternatora, nie pamiętam dokładnie co ale chyba włożył coś od Sieny. Zastanawiam się czy może to nie jest przyczyną szybkiego padania cewek. Mam małą wiedzę na temat mechaniki więc tylko tak gdybam. :smile: