Zobacz temat - [R75] Czujnik parkowania - jaki typ
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Czujnik parkowania - jaki typ

Cityman - Sro Sty 23, 2008 20:01
Temat postu: [R75] Czujnik parkowania - jaki typ
Przymierzam się do założenia czujników parkowania na tył pojazdu. Czy mógłby mi ktoś doradzić jaki typ i jakiej firmy wybrać czujnik. Żeby nie oszpecić deski rozdzielczej najlepszy chyba byłby tylko alarm dźwiękowy schowany pod nią. A może lepszy byłby wyświetlacz montowany nad tylną szybą ?
gipsy2 - Sro Sty 23, 2008 20:11

Witaj,

Ja mam założone czujniki RS-4. Są bardzo drogie,ale za to w zasadzie niepsujące się, czułe i zawsze sprawne niezależnie od warunków atmosferycznych (no chyba że masz 4cm lodu na nich). Cena z montażem to ok. 700zł. Wyświetlacz mam pod lampą stopu. Wszytko jest eleganckie :) . Zrobię fotki to pooglądasz :) .

Cityman - Sro Sty 23, 2008 20:34

Dzięki za informacje. czy mógłbyś coś o nich więcej napisać ? Przeglądałem na Allegro różne czujniki np. firmy Valeo (podobni niezłe). Problem z tym że sam nie dam rady ich założyć. Będę musiał pojechać do jakiejś firmy. Ile wzięli od ciebie za samo założenie ?
Dam-Kam - Sro Sty 23, 2008 21:39

dokladnie w sobotę zakladalem czujnik cofania, kosztowal mnie 119zł a montowałem go sam. wyswietlacz dalem tak jak juz kiedys pisalem na innym poscie na lusterku wstecznym :smile: link do zdjecia lusterko
Valander_wwa - Sro Sty 23, 2008 21:51

Dam-Kam, całkiem znośnie to wygląda, powiedz mi jaka firma produkuje to urządzenie :) ?
Dam-Kam - Czw Sty 24, 2008 08:25

Valander_wwa, to jest dokladnie z tej aukcji czujnik. Ja bylem akurat w krk i kupilem osobiscie i zawiozlem do lakiernika tak ze czujki z tylu wygladaja jak oryginalne. na jutro mage zrobic zdjecie jesli ktos chce :smile:
Cityman - Czw Sty 24, 2008 08:53

Dam-Kam jak sprawuje się czujnik. Czy jesteś z niego zadowolony? Ile wziął lakiernik za pomalowanie ?
Dam-Kam - Czw Sty 24, 2008 12:34

czujnik sie sprawuje rewelacyjnie, zreszta drugi raz mu zaufalem bo juz jeden montowalem u rodzicow i chodzi swietnie :> a lakiernik nic nie wzial bo akurat sie tak zlozylo ze odbieralem mojego roverka po lakierowaniu zderzakow i to zrobil mi za free :mrgreen: a swoja droga wczoraj nie wyhamowalem przed dziadzią ktory zatrzymal sie na zielonym (prawdopodobnie zorientowal sie ze chce w lewo skrecic) i przedni zderzak dalej mam do lakierowania :evil: