Zobacz temat - [R400] Chłodnica, urwany króciec
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Chłodnica, urwany króciec

artfrik - Pią Sty 25, 2008 11:35
Temat postu: [R400] Chłodnica, urwany króciec
Urwał się klejony wcześniej króciec od powrotu płynu do chłodnicy, w związku z tym proszę o pomoc kogoś z Krakowa (jestem właśnie na AGH), trzeba mi kogoś kto klei chłodnice lub sprzedaje używki, jestem z Lublina więc proszę także o instrukcje jak tam dojechać komunikacją miejska.
arturky - Pią Sty 25, 2008 11:50

http://moto.allegro.pl/it...dnica_wody.html
piter34 - Pią Sty 25, 2008 11:55

artfrik, zadzwoń do człowieka z aukcji i zapytaj gdzie on stacjonuje. Wtedy będzie można podpowiedzieć jak do niego trafić.
artfrik - Pią Sty 25, 2008 11:57

thx, zaraz będę dzwonił, póki co googluję w poszukiwaniu gościa klejącego chłodnice

właśnie dzwoniłem: adres Igołomska 12e

maciej - Pią Sty 25, 2008 12:00

piter34 napisał/a:
Wtedy będzie można podpowiedzieć jak do niego trafić.

A po centrali telefonicznej nie zgadniesz przynajmniej dzielnicy? ;)
012 6443263 ...

artfrik - Pią Sty 25, 2008 12:06

Szukam w rozkładzie mpk Kraków tej ulicy, to jest sklep z ośwetleniem, zawieszeniem etc.
Zastanawiam się jaka to jest wersja chłodnicy, kiedyś miałem taka chudziutką, ale po potraktowaniu jej podczas stłuczki hakiem holowniczym wymieniłem na grubszą i dłuższą...

piter34 - Pią Sty 25, 2008 12:11

artfrik napisał/a:
Zastanawiam się jaka to jest wersja chłodnicy, kiedyś miałem taka chudziutką, ale po potraktowaniu jej podczas stłuczki hakiem holowniczym wymieniłem na grubszą i dłuższą...

Ta na aukcji jest to aut bez klimy. Dłuższa jest do aut z klimą chyba...

artfrik - Pią Sty 25, 2008 12:15

No przed tą stłuczką miałem klimę, ale chyba dokładaną, jak sprowadzałem roverka to dostałem książkę serwisową klimy firmy Diavia, chyba że się mylę i oryginalnie taką montowali...

Wracając do tematu już wiem gdzie to mniej więcej jest, kiedyś jeździłem do Krakowa przez Sandomierz, a to jest właśnie na wylotówce w tamtą stronę, teraz pytanie jak tam dojechać komunikacją miejską i jak zrobić lepiej, kleić starą czy wymieniać na nową...
Gdyby to się stało w Lublinie to bez wahania używkę bym wstawił, są tam goście co angliki rozkładają na części i jak na mój gust to bardzo dobrze znają się na roverkach...

maciej - Pią Sty 25, 2008 12:18

artfrik napisał/a:
No przed tą stłuczką miałem klimę, ale chyba dokładaną, jak sprowadzałem roverka to dostałem książkę serwisową klimy firmy Diavia, chyba że się mylę i oryginalnie taką montowali...

Diavie były dokładane.
artfrik napisał/a:
teraz pytanie jak tam dojechać komunikacją miejską i jak zrobić lepiej, kleić starą czy wymieniać na nową...

Ja bym wymienił, żeby nie mieć więcej takich niespodzianek.
Cena nie jest jakaś dramatyczna.

artfrik - Pią Sty 25, 2008 12:26

Dobrze, troszkę poczekam jeszcze, może ktoś ma dobrego dostawcę używek w Krakowie, jak nie to kupię u tego gościa.
Z tego co się zorientowałem po mapie to muszę przejść z Al. Mickiewicza Karmelicką na Dunajewskiego i stamtąd 15ką na Igołomską dojadę, jak jest jeszcze jakaś opcja to czekam na info...

maciej - Pią Sty 25, 2008 12:29

Używki, to sprawdź na www.roverki.pl/garage.php gościa z ulicy Żaglowej.
artfrik - Pią Sty 25, 2008 12:37

Ale zdzierają w tym Krakowie... 180 za używkę, 260 za nową u gościa na Żaglowej, więc jak do tej pory najlepsza opcja to nowa na Igołomskiej
Brt - Pią Sty 25, 2008 12:49

Chyba nie ma się co zastanawiać ;)
piter34 - Pią Sty 25, 2008 13:00

artfrik napisał/a:
Z tego co się zorientowałem po mapie to muszę przejść z Al. Mickiewicza Karmelicką na Dunajewskiego i stamtąd 15ką na Igołomską dojadę, jak jest jeszcze jakaś opcja to czekam na info...

Jedź 15-ką ;-)

artfrik - Pią Sty 25, 2008 13:09

Brt napisał/a:
Chyba nie ma się co zastanawiać ;)

Właściwie to chyba nie, czekam do godz. 14 na dziekana, mam do niego sprawę i później zasuwam na Igołomską, aż nie wiem komu dać pomógł, tak wiele osób się udzieliło, więc wszystkim dziękuję, niech wam natura w dzieciach to wynagrodzi :wink:

piter34 - Pią Sty 25, 2008 13:17

artfrik, możesz dać "pomógł" wielu osobom. ;-)
artfrik - Pią Sty 25, 2008 13:22

No i przyznane :ok: :cool:
artfrik - Pią Sty 25, 2008 14:04

Jeszcze tylko pytanko do Pitera, w którym miejscu mam wysiąść?
piter34 - Pią Sty 25, 2008 14:14

artfrik napisał/a:
Jeszcze tylko pytanko do Pitera, w którym miejscu mam wysiąść?

Nie bardzo wiem gdzie zaczyna się numeracja ulicy Igołomskiej.
Zajrzyj sobie tutaj:
http://www.dobaku.pl/mapa...ska&submitok=OK

Podejrzewam, że zaczyna się bliżej ulicy Ptaszyckiego, a zatem wypadałoby wysiąść na przystanku Fort Mogiła albo Brama nr 4 :lol:

artfrik - Nie Sty 27, 2008 04:20

No i trafiłem - zadzwoniłem do nich i spytałem - ostatni na żądanie przed pętlą :) , wymieniłem chłodnicę i jestem już w Lublinie, ale po uszkodzeniu chłodnicy prawdopodobnie mam HGF :( (
Woda ucieka jak cholera i nie za bardzo widać gdzie....
Na drodze Kraśnik-Lublin (jakieś ~40km) wypił cały zbiorniczek płynu, a po odkręceniu korka przy rozgrzanym silniku nie ma ciśnienia, kiedyś było :(
Jak tak dalej będzie mi sprawiał tyle problemów to go sprzedam i kupię sobie beemkę albo audi, wrrr :/

piter34 - Nie Sty 27, 2008 10:38

artfrik napisał/a:
Jak tak dalej będzie mi sprawiał tyle problemów to go sprzedam i kupię sobie beemkę albo audi, wrrr :/

...że niby takie bezawaryjne? ...a może utożsamiasz się w tą grupą społeczną? ;-)
Masz bardzo wyjątkowy i oryginalny samochód. Jak już zmieniać na inną markę, to na równie wyjątkową i oryginalną. ;-)

zouza - Nie Sty 27, 2008 10:44

artfrik napisał/a:

Jak tak dalej będzie mi sprawiał tyle problemów to go sprzedam i kupię sobie beemkę albo audi, wrrr :/


Nie no, teraz to się wkurzyłam :evil: Może kupiłeś hebla, a marudzisz na markę? :razz:
Ja kupiłam mojego roverka w dobrym stanie (tak myślę) i nie narzekam, wprost przeciwnie jestem zachwycona :serduszka:

arturky - Nie Sty 27, 2008 12:51

Cytat:
Na drodze Kraśnik-Lublin (jakieś ~40km) wypił cały zbiorniczek płynu, a po odkręceniu korka przy rozgrzanym silniku nie ma ciśnienia, kiedyś było :(


Cały zbiorniczek płynu to nie jest aż tak strasznie dużo, przy wymianie układ był dobrze odpowietrzony ?

Poczekaj, obserwuj... masz typowe objawy HGF ?

ps. a myślisz, że z BMW nie będzie problemów ? :twisted:

maciej - Nie Sty 27, 2008 12:56

artfrik napisał/a:
Jak tak dalej będzie mi sprawiał tyle problemów to go sprzedam i kupię sobie beemkę albo audi

Hm... A czy to nie Ty czy też poprzedni właściciel go źle potraktował klejąc króciec, zamiast wymienić?
Moim zdaniem takie oszczędności się mszczą i nie zależy to od marki - Audi, czy BMW tak potraktowane odpłaciłoby Ci podobnie...

AndrewS - Nie Sty 27, 2008 23:08

maciej napisał/a:
Moim zdaniem takie oszczędności się mszczą i nie zależy to od marki - Audi,


znajomy ma audi B4 1.8, do bloku przykrecany jest tam plastykowy kruciec, tez ma problemy z jego uszczelnieniem :mrgreen:

artfrik - Pon Sty 28, 2008 10:14

arturky napisał/a:
Cytat:
Na drodze Kraśnik-Lublin (jakieś ~40km) wypił cały zbiorniczek płynu, a po odkręceniu korka przy rozgrzanym silniku nie ma ciśnienia, kiedyś było :(


Cały zbiorniczek płynu to nie jest aż tak strasznie dużo, przy wymianie układ był dobrze odpowietrzony ?

Poczekaj, obserwuj... masz typowe objawy HGF ?

ps. a myślisz, że z BMW nie będzie problemów ? :twisted:


Nie wiem jaką pojemność ma układ chłodzenia, ale łącznie z wymianą wlałem już mu 7,5 l płynu, jeszcze troche i druga 5 litrowa bańka się skończy...

Przy okazji spytam czy i kiedy należy wymienić szpilki? Kiedyś czytałem że ktoś je mierzy, więc jakie powinny mieć wymiary? I kiedy należy wymienić magistralę olejową, jaki jest jest koszt? Gdzie najlepiej kupić uszczelkę, nie che żeby ktoś mi wcisnął ten stary typ uszczelki, to będzie już moja trzecia.

piter34 - Pon Sty 28, 2008 10:32

artfrik napisał/a:
Przy okazji spytam czy i kiedy należy wymienić szpilki? Kiedyś czytałem że ktoś je mierzy, więc jakie powinny mieć wymiary? I kiedy należy wymienić magistralę olejową, jaki jest jest koszt? Gdzie najlepiej kupić uszczelkę, nie che żeby ktoś mi wcisnął ten stary typ uszczelki, to będzie już moja trzecia.

artfrik, czy Ty zaczynasz dopiero przygodę z forum?
Odpowiedzi na Twoje pytania padły na forum co najmniej kilka razy. Znajdziesz je również w technicznym FAQ oraz w podwieszonym wątku dot. nowego typu uszczelki głowicy. ;-)

artfrik - Pon Sty 28, 2008 11:18

W międzyczasie faktycznie znalazłem kilka informacji, sam nawet o tym pisałeś :)
Nr katalogowy uszczelki to LVB500190, znalazłem też, że nowa w odróżnieniu od tej starego typu jest cała stalowa, szkoda, że poprzednim razem tego nie wiedziałem, ehh :/ a co do szpilek to skoro już trzecia uszczelka to ich czas już chyba nadszedł, po prostu nie chce wymieniać czegoś bez potrzeby...
Nie doszukałem się jakie wymiary powinny mieć szpilki :(

piter34 - Pon Sty 28, 2008 11:34

artfrik napisał/a:
Nie doszukałem się jakie wymiary powinny mieć szpilki :(

W RAVE znajdziesz.