Zobacz temat - [R75] Ile wytrzyma silnik?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Ile wytrzyma silnik?

SzymonSz - Pią Sty 25, 2008 16:16
Temat postu: [R75] Ile wytrzyma silnik?
Koledzy mam pytanko czy 250 tys km to juz koniec czy jeszcze troche na nim pojezdze ?
Z gory dziekuje za wszystkie odp . pozdrowienia

Dam-Kam - Pią Sty 25, 2008 16:38

jesli silnik był zadbany i wszystko bylo wymieniane na czas to silnik jest jak najbardziej do jazdy. Nie wiem co osądzą Ci mądrzejsi i z wiekszym doświadczeniem ale ja bym wymienil jedynie rozrząd i katalizator (sam mam odrobine ponad 200tys i tez sie do tego przymierzam - od tak dla bezpieczenstwa i ułatwienia wydechu)
PHJOWI - Pią Sty 25, 2008 17:30

w cdt nie ma rozrządu ! jest łancuch i dopiero się wymienia jak zaczyna czaskać, przebieg 250 tyś km to jest dobry prebieg tzn. drugie tyle bez problemu przejedzie , bmw daJE temu silnikowi 500 tyś km bez problemu i ja to mogę potwierdzić gdyz robiłem taką 75 gdzie miałą ponad 450 tyś , chodziła jak zegarek tylko pompa CR siadła dostał nową i dalej jak pszczółka chodzi.
Dam-Kam - Pią Sty 25, 2008 20:40

PHJOWI, a kto pisze ze ma pasek :?: a wspomniany łańcuch jest chyba do rozrządu prawda? A pisze ze wymienic dla bezpieczenstwa, raz na cały zywot silnika chyba nie zaszkodzi...
Rowan - Pią Sty 25, 2008 21:16

Ja wątpie czy taki łańcuszek wogóle dostaniesz....
PHJOWI - Sob Sty 26, 2008 09:05

jak masz dużo siana to czemu nie :) , można wymieniać ale wszystko dostaniesz w orginałach i mam lekkie obawy czy 1000 na same części starczy
Dam-Kam - Sob Sty 26, 2008 09:40

PHJOWI, a powiedz mi jak sie ma sprawa z katalzatorem? Jeszcze nie patrzylem ale on jest sam do wymiany czy np z dwururką i bardziej sie opłaca wspawanie jakiegos zamiannika?
przemo285 - Sob Sty 26, 2008 16:22

Z zamiennikiem w tym silniku nie jest taka pojedyncza sprawa on jest krótki i jest umiejscowiony z tyłu silnika w pionie , ale w oryginale nie jest aż tak tragicznie drogi ok.730 zł
Dam-Kam - Sob Sty 26, 2008 16:42

Rowan napisał/a:
Ja wątpie czy taki łańcuszek wogóle dostaniesz....

a wracając do łancucha to czego bedzie ciezko go dostac? jakbym szukał do BMW to nie znajde?
przemo285 napisał/a:
Z zamiennikiem w tym silniku nie jest taka pojedyncza sprawa on jest krótki i jest umiejscowiony z tyłu silnika w pionie , ale w oryginale nie jest aż tak tragicznie drogi ok.730 zł

wiec bede musial sie zapytac moich mechanikow, oni wiem ze robia tego typu zamiany wiec moze cos wymysla :wink: ale to dopiero na wiosne... kalendarzową :>