Zobacz temat - [R 200Vi '97] Skrzywiona połoś?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 200Vi '97] Skrzywiona połoś?

ploomy - Pon Sty 28, 2008 12:00
Temat postu: [R 200Vi '97] Skrzywiona połoś?
Witam. Ostatnio mechanior wymieniał mi łożysko w kole i przy okazji na podnośniku zauważył, że przy wyższej prędkości półoś (ta dłuższa) wpada w wibrację. Trudno stwierdzić jak duże są to odchylenia od normy ale są widoczne gołym okiem. Niestety obaj nie bardzo wiemy czy jest to normalny objaw (z racji właśnie jej długości) czy też efekt jakiegoś skrzywienia. Może to być prawdopodobne bo miałem przegięte koło po przygodzie z krawęznikiem.
Wczoraj testowałem troszkę auto i przy prędkościach powyżej 100 da się wyczuć na kole kierownicy wyraźne drgania (przy dłuższej jeździe dość uciążliwe). Czy ktoś miał coś podobnego u siebie?
Pozdrawiam

piter34 - Pon Sty 28, 2008 12:07

ploomy napisał/a:
Wczoraj testowałem troszkę auto i przy prędkościach powyżej 100 da się wyczuć na kole kierownicy wyraźne drgania (przy dłuższej jeździe dość uciążliwe). Czy ktoś miał coś podobnego u siebie?

Ja tak kiedyś miałem w R200 i nigdy nie doszedłem do tego co było "nie tak".
Półoś to dobry trop oczywiście, po wykluczeniu źle wyważonych kół, krzywych tarcz...

ploomy - Pon Sty 28, 2008 12:44

W sumie masz rację, kółek wyważyć nie zaszkodzi, ale tarcze to są chyba w porządku (we wrześniu zmienione). Ale mnie najbardziej nurtuje sprawa tej drgającej półosi - czy dopuszczalne są jakieś drgania czy też powinna się obracać idealnie równo?
piter34 - Pon Sty 28, 2008 12:51

ploomy napisał/a:
Ale mnie najbardziej nurtuje sprawa tej drgającej półosi - czy dopuszczalne są jakieś drgania czy też powinna się obracać idealnie równo?

Jakieś tolerancje są, ale drgania na pewno nie powinny być wyraźnie widoczne...

ploomy - Pon Sty 28, 2008 13:54

Właśnie o to mi chodzi. Żebym to sam widział mógłbym coś więcej powiedzieć, ale jeśli mechanik zwrócił na to uwagę to chyba jest coś nie tak. Dzięki Piter za wskazówki