Zobacz temat - [R25 1.4 '02] Kontrolka SRS, lutowanie kabli
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25 1.4 '02] Kontrolka SRS, lutowanie kabli

mt - Wto Sty 29, 2008 14:32
Temat postu: [R25 1.4 '02] Kontrolka SRS, lutowanie kabli
Witam,

Mam pytanie odnosnie lutowania kabli pod siedzeniami.
Pali sie kontrolka SRS. Probowalem poruszac wtyczkami, psikalem WD40 i nic.
Po rozlaczeniu wtyczki widze po 2 pary dziurek i po 2 pary drucikow, kazda para to jeden prosty i jeden specyficznie zagiety drucik.

Czy wtyczke musze po prostu rozciac nozem/skalpelem, wyjac wnetrze i zlutowac?
Dlaczego sa tam po 2 pary bolcow? Podejrzewam ze w "dziurkach" sa blaszki, lutowac oba bolce (z jednej pary) do tej blaszki?

Wszelkie info mile widziane.

Pozdrawiam,

PHJOWI - Wto Sty 29, 2008 16:47

nie lutuj bolców do blaszki !! !!! chyba że chcesz mieć mały wybuch :cool: , odetni gniazda i wtyczki i zalutuj na sztywno
mt - Wto Sty 29, 2008 22:59

PHJOWI napisał/a:
nie lutuj bolców do blaszki !! !!! chyba że chcesz mieć mały wybuch :cool: , odetni gniazda i wtyczki i zalutuj na sztywno


Witam,

Czyli mam obciac wtyczke i zlutowac same kabelki?

Nie lutowac bolcow bo sie moga rozlaczyc czy jest jakis inny powod?

Pozdrawiam,

PHJOWI - Wto Sty 29, 2008 23:04

tak jest, same kabelki , lutując bolce możesz doprowadzić do zwarcia i w efekcie wybuchu airbagu
mt - Czw Sty 31, 2008 09:24

PHJOWI napisał/a:
tak jest, same kabelki , lutując bolce możesz doprowadzić do zwarcia i w efekcie wybuchu airbagu



Witam,

Jeszcze jedno pytanie. Jak juz obetne wtyczke to do zlutowania beda 2 kable czy moze jest ich wiecej?
Maja jakies kolory?


Pozdrawiam,
mt

PHJOWI - Czw Sty 31, 2008 09:56

musisz patrzeć dobrze gdy są tylko 2 kable różnią się kolorami.
mt - Nie Lut 03, 2008 16:48

PHJOWI napisał/a:
musisz patrzeć dobrze gdy są tylko 2 kable różnią się kolorami.


Ok, zlutowalem.

...i swieci sie dalej.
Co teraz? Sa jeszcze jakies miejsca, ktore musze sprawdzic?
Czy moze byc tak ze kontrolka sie nie kasuje po narapwieniu awarii? (ta teoria chyba nie jest prawdziwa bo jeszcze przed "awaria" jadac widzialem jak kilka razy naprzemiennie mi sie zapalalo i gaslo jakby cos nie laczylo i po chwili zalaczalo sie a potem juz palilo sie ciagle..)

Czy pod siedzeniami to tylko 2 wtyczki? Czy jest ich wiecej? Znalazlem jeszcze jakas pod siedzeniem pasazera (prawie ze pod dywanikiem przedniego siedzenia) - jakas wieksza, chyba 4 kabelki, do czego ona?

Prosze o porade.
Pozdrawiam,

PHJOWI - Nie Lut 03, 2008 17:52

odłącz na godzine acu i zobacz co będzie.
mt - Nie Lut 03, 2008 18:25

PHJOWI napisał/a:
odłącz na godzine acu i zobacz co będzie.


Ok, zaraz pojde to zrobic.
W innych watkach przeczytalem o tasmie. Co to za tasma i gdzie ona jest?
Oraz: Co sie z nia robi w takich przypadkach?

Pozd,

piter34 - Czw Lut 07, 2008 11:16

mt napisał/a:
Ok, zaraz pojde to zrobic.

Pomogło?

mt - Nie Lut 10, 2008 19:04

piter34 napisał/a:
mt napisał/a:
Ok, zaraz pojde to zrobic.

Pomogło?


Witam,

Niestety nie pomoglo.
Kabelki pod siedzeniami mam polutowane, ruszalem wtyczka kolo bezpiecznikow oraz ta pod poduszka. Ostatnia rzecz to chyba tasma. Czy jest jakis sposob aby sprawdzic czy jest dobra? Nie chce od razu kupowac nowej/uzywanej wiec przydalaby sie jakas rada jak to sprawdzic. Poza tym juz nie mam pomyslu co tu moze byc nie teges... Moze ktos ma?



Pozdrawiam,

kharry - Nie Lip 26, 2009 02:13

Widze, że nikt nie umiał pomóc ;/ Chyba, że rozwiązałeś problem, to sie pochwal.. jestem w tej samej sytuacji ;/
leniek - Nie Lip 26, 2009 08:52

U mnie pomogło kilkukrotne wyjęcie i włączenie wtyczki przy sterowniku airbagów.Już rok mam spokój z kontrolką.
kharry - Nie Lip 26, 2009 23:11

A w którym miejscu ten sterownik jest? Zaglądałem pod kierownice i tam znalazlem bezpiecznik od SRS, ale sterownika nie umiem zlokalizować ;/
PHJOWI - Pon Lip 27, 2009 10:11

sensor w 25 jest pod tylną kanapą
kharry - Pon Lip 27, 2009 21:11

No dobra, to bedziemy rozbierać kanape :D Poszukam w rave jak to zrobic..