Zobacz temat - [R45] Piasta
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Piasta

pajak_r45 - Sro Sty 30, 2008 18:59
Temat postu: [R45] Piasta
Witram.Mam problem z dostanim piasty do mojej 45-tki.Z uwagi ze nowa czesc jest jak dla mnie zbyt droga, i zdajac sobie sprawe ze urzywana czesc to nie to samo co nowa postanowiłem jednak poszukac urzywki.Mowa o piascie z łozyskiem do tylu z lewej strony(czy ma tu wplyw strona L-R ?)Znalazłbym juz dawno tylko problem pojawia sie w momencie pytania "czy panskie auto ma z tylu hamulce tarczowe??" odpowiedź brzmi "nie"Wszystkie auta maja bebny a moj tarcze i dowiedzialem sie ze do bebnow ida inne piasty.Wiec od czego moge podebrac piaste.Czy gdybym znalazł anglika takiego moge smiało brac i nie ma na to wplywu strona???A i jescze jedno czyod wszystkich wersji silnikowych bedzie pasowala piasta do mojego 1,8?Liczac sie chyba jak kazdy z wydatkami chciałbym sam wymienic ta czesc czy ktos taki jak jak nie majacy za wiele pojecia o motoryzacji ale potrafiasy wymienic sobie np.klocki hamulcowe dalby rade tej wymianie i czy beda mi potrzebne jakies specjale narzedzia do tego, i prosilbym o takzwany przepis tej wymiany jezeli ktos bylby tak mily, od czego zaczac (wiadome ze od zdjecia kola).Wiele pytan ale moze ktos odpowie choc na czesc.Pozdrawiam.
Ciufa - Sro Sty 30, 2008 20:27

PAJAK R45 napisał/a:
"czy panskie auto ma z tylu hamulce tarczowe??" odpowiedź brzmi "nie"Wszystkie auta maja bebny a moj tarcze i dowiedzialem sie ze do bebnow ida inne piasty

zaprzeczyles sobie trzy razy w tym zdaniu
napisz jakie masz w koncu z tylu hamulce

pajak_r45 - Sro Sty 30, 2008 20:48

Chyba nie zaprzeczylem poniewaz pytania w " ....... " stawiane byly przeze mnie.Moje auto ma tarcze z tylu tak jak i z przodu.Wyjasnilem wszystko???
przemo285 - Sro Sty 30, 2008 21:22

http://www.tomateam.pl/sklep/
piter34 - Sob Lut 02, 2008 23:08

przemo285 napisał/a:
http://www.tomateam.pl/sklep/

Do wyboru do koloru... Tarcze w dobrej cenie i uznanej firmy ;-)

kwiatekt11 - Nie Lut 03, 2008 06:54

piter34 napisał/a:
przemo285 napisał/a:
http://www.tomateam.pl/sklep/

Do wyboru do koloru... Tarcze w dobrej cenie i uznanej firmy ;-)
jemu chodzi o piaste :rotfl:
sTERYD - Nie Lut 03, 2008 10:37

z piastami jest ten problem ,ze rzeczywiscie jest kilka roznych (bebny/ tarcze/ ABS /bez ABS pierscienie walcowe/stozkowe) :( wiec jesli chcesz miec pewnosc, to zdejmij oslone tarczy i zobacz jak wyglada pierscien ABS, albo przewertuj dokladnie EPC :cool:
mozesz tez zdac sie na wiedze Tomiego, na pewno nie bedziesz zalowal :razz:

piter34 - Sro Lut 06, 2008 11:10

kwiatekt11 napisał/a:
jemu chodzi o piaste :rotfl:

No fakt. :lol:
...ale piasty u Tomiego też są na WWW.

pajak_r45 - Sro Lut 20, 2008 22:35

Ok. Zamykam tremat. Znalazłem uzywana piaste i wymienilem ja sam bez jakis specjalistycznych narzedzi ( sciagacz tez nie jest potrzebny ).Jedyny problem jaki byl to nie moglem odkrecic sruby srodkowej ktora trzyma piaste, ale po dluzszej meczarni i z tym dalem sobie rade.W razie jak by ktos wymienial piaste samodzielnie:
- odkrec zaciski klockow
- odkrec i sciag tarcze hamulcowa
- np. srubokretem podwazajac i delikatnie pukajac w niego mlotkiem sciag metalowy dekielek oslaniajacy centralna srube piasty
- odegnij blache zabespieczajaca srube przeciw odkreceniu sie
- odkrec srube ( klucz 32 oczkowy, plaski nie podchodzi )
- zsun piaste ciagajac za pierscien do siebie

W moim aucie piasta byla z pierscieniem stozkowym.

Post mozna usunac chyba ze stwierdzicie ze bedzie on przydatny komus z urzytkownikow.
Dzieki za wszystkie podpowiedzi ( szczegolnie Tomi , SterYd )
Pozdrawiam.

piter34 - Sro Lut 20, 2008 23:43

PAJAK R45 napisał/a:
Post mozna usunac chyba ze stwierdzicie ze bedzie on przydatny komus z urzytkownikow.

My tutaj nie usuwamy postów. ;-)
...a czy coś będzie przydatne, to historia pokaże.
Moim zdaniem jest pomocne.

PTE - Czw Lut 21, 2008 13:11

PAJAK R45 napisał/a:

- odkrec srube ( klucz 32 oczkowy, plaski nie podchodzi )


Takich śrub (tu chyba chodzi o nakrętkę) nawet lepiej nie próbować odkręcać płaskim kluczem. To idealny sposób na wyokrąglenie.