Zobacz temat - Program do torrentów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Program do torrentów

kolin - Czw Sty 31, 2008 11:02
Temat postu: Program do torrentów
Panowie i Panie

Jakim waszym zdaniem jest najlepszy program przez który ściągamy torrentami,bo siedzę i próbuję różne ale wszystkie jakieś kichowato jadą po skonfigurowaniu :?:

Podajcie swój typ i pi razy oko jak skonfigurować bo może coś źle robię

Moja szybkość neta to 1MB/S

ray0579 - Czw Sty 31, 2008 16:23

Ja używałem BITCOMET i mój koleś, który studiuje informatykę go chwalił. Jest darmowy. Ale jak dla mnie to wszystko za wolno chodzi. I zrezygnowałem z torrentów i ściągam z www.forum.dvhk.pl. Ma ograniczenia, ale jeśli nie masz stałego IP to nie przeszkadza. Abonament miesięczny kosztuje 7€ i ciągniesz do woli
sTERYD - Czw Sty 31, 2008 19:33

shareaza 2,4
prosta jak dla amerykanów i całkiem sprawnie zasysa. I też darmowa :)

michone - Czw Sty 31, 2008 19:50

tylko utorrent... szybko ssie :) a pozatym w pamieci zabiera 3mb a azereus conajmniej 10 razy tyle... pozatym po polsku i latwa konfiguracja... u mnie sie w dzien kolo 50-70kb a w nocy 120-200 ale to dlatego ze w nocy mam dp 4razy szybciej :P
maslo227 - Czw Sty 31, 2008 19:57

potwierdzam tylko utorrent
giewu - Pią Lut 01, 2008 09:52

Ja również korzystam tylko i wyłącznie z µTorrent i jestem z niego strasznie zadowolony :D ...
przy czym drobna uwaga: nie zawsze klient torrenta i jego odpowiednie skonfigurowanie świadczyć będzie o szybkości pobierania. Pamiętaj, że to użytkownicy decydują jak szybko i z jaką prędkością Ci coś "oddadzą" ;)

kolin - Pią Lut 01, 2008 12:07

chłopaki mam utorrent ale u mnie to jakoś powoli sie człapie do 15 kb/s max co jest nie tak :cry:

coś źle skonfigurowany :?:

KuBaB - Pią Lut 01, 2008 22:38

kolin: przede wszystkim sprawdź czy porty masz udostępnione. Wpisz w goglach utorrent port checker i sprawdź, potem sprawdź czy masz zielone kółeczko w pasku stanu na dole to oznacza, że masz połączenia przychodzące. Poza tym na prawie wszystkich dowolnych stronach z gogli masz podane pełne opisy konfiguracji.

Pozdrawiam
KuBaB

kolin - Nie Lut 03, 2008 23:16

KuBaB,

Coś takiego z tymi portami wyskakuję
Welcome to the ľTorrent Port Checker.
A test will be performed on your computer to check if the specified port is opened.

Checking port 6881 on 77.252.48.11...

Error! Port 6881 does not appear to be open.

Please see www.portforward.com for more information about how to map a port.

Please make absolutely sure that PeerGuardian2 or Protowall is allowing utorrent.com (72.20.34.145) in either of those programs. Those of you using ipfilter.dat should make sure the list does not include the website's IP. After making sure of this, re-run this test by refreshing the page (F5).

Pomożesz :?: będę wdzięczny

Spiro - Pon Lut 04, 2008 02:53

Musisz zmienic port na jakiś inny np. z zakresu 50000-60000 wybierz jakiś i wpisz i sprawdz.
Jak będzie ok to ikonka obok licznika transferu będzie zielona.
Jeżeli natomiast masz router to musisz tez otworzyć ten sam port w konfiguracji.
Prędkości będziesz miał niskie (choc nie zawsze) jezeli będziesz sciągał z publicznych trackerów.
Co do utorrent to jest on bardzo dobry.

String - Pon Lut 04, 2008 08:14

Jeszcze jedna rada - jeśli posiadasz Kaspersky'ego to otwórz w module antihacker w regułach dla aplikacji porty dla uTorrent.exe (UDP i TCP).

ja sam używam uTorrenta od bardzo długiego czasu. Na razie nie znalazłem nic lepszego. Jest lekki dla systemu, prosty w obsłudze. Na routerze mam wpuszczone moje 3 kompy i działa na wszystkich wybornie (dwa chodzą po WIFI).

Poza tym nie to konca prawdą jest, że torrenty z publicznych trackerów będą sączyć :wink: to zależy oczywiście od ilości i jakości seeda. Patmiętać należy że do servisów typu Polishtracker (tu ściąga się wybornie - a dlaczego? to wiedzą Ci co wiedzą :twisted: :mrgreen: ) jest ogranioczony dostęp.

Ad rem - uTorrent to wg. mnie jeden z najlepszych klientów obecnie na rynku.

Uniżone ukłony i pozdrawiam.

piter34 - Pon Lut 04, 2008 09:40

Spiro napisał/a:
Jeżeli natomiast masz router to musisz tez otworzyć ten sam port w konfiguracji.

Ale jeśli mamy IP "niebupliczne" to nic się nie da zrobić... no chyba, że nam admin sieci przekieruje porty. :/

KuBaB - Pon Lut 04, 2008 16:13

zależy jeszcze czy jest w sieci czy sam. Jakie masz łącze i skąd? Jeśli XP, to musisz zrobic wyjątek na zaporze, reszta wedle tego co Koledzy pisali. Najlepiej podaj jeszcze raz cały swój sprzęt czyli jaki system, dostawca neta, IP zewnętrzne czy wewnętrzne itd.

Pozdrawiam
KuBaB

kolin - Pon Lut 04, 2008 18:09

Internet mam z www.mip.pl taka malutak firma :wink:

System XP

To co koledzy podawali robiłem ale lipa nic sie nie udało i jestem w kropce

piter34 napisał/a:
Ale jeśli mamy IP "niebupliczne" to nic się nie da zrobić... no chyba, że nam admin sieci przekieruje porty.

Gdzie to sprawdzić,albo jak :?:
KuBaB napisał/a:
IP zewnętrzne czy wewnętrzne

to też jak sprawdzić

W sprawach netowych aż taki łeb nie jestem więc ładnie o wszystko pytam

Pozdro chłpaki i dzieki za pomoc :wink:

String - Pon Lut 04, 2008 20:43

jak klikniesz na Moje miejsca sieciowe prawym przyciskiem ->właściwości->prawym na Połączenie lokalne->właściwości->najeżdżasz na Protokół Internetowy TCP/IP->właściwości.... i teraz jeżeli masz zaznaczoną opcję Uzyskaj adres IP automatycznie -> to znaczy że masz IP wewnętrzne, jeśli masz zaznaczoną opcję niżej i masz powpisywane numery IP, bramę, servery DNS, to znaczy że masz zewnętrzny IP.
(Mam nadzieję że najprościej i w skrócie, chyba że się mylę)

Teraz napisz co i jak i będziemy wiedzieć - jak stoisz. Czy przypadkiem Twój provider nie stwierdził że p2p jest NuNu i użytkownicy są pozbawieni radości korzystania z 100% underground'owej częsci Internetu :wink:

KuBaB - Pon Lut 04, 2008 21:57

Pośrednio swoje IP możesz sprawdzić poleceniem śledzenia czyli Start/Uruchom/cmd.exe i wpisujesz "tracert www.onet.pl" (bez ""). Jeśli w drugiej lub trzeciej linijce nie zobaczysz adresu zewnętrznych serwerów to prawdopodobnie jesteś za NAT-em czyli fatalnie. Tym bardziej jeżeli masz radiówkę, bo wtedy prawie wszyscy providerzy blokują p2p. Spróbuj jeszcze z tym testowaniem portów ustawić jakieś niższe zakresy,np. 6655 albo dłuższe typu 33321. Do tego sprawdź czy brama ma wyjątek na utorrent (pisałem o tym wcześniej, ale nie odpowiedziałeś). To chyba tyle na razie, bo na odległość ciężko powiedzieć coś więcej. Powodzenia :)

edit: również w tym czarnym okienku od cmd.exe ;) wpisz "ipconfig /all", wtedy od razu się dowiesz jakie masz IP i jakie jest IP ewentualnej bramy itp. Czekamy :)

kolin - Pon Lut 04, 2008 22:35

Panowie powpisywałem i wyszło coś takiego

Radiowe neta nie mam :)


Microsoft Windows XP [Wersja 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\Mateusz>ipconfig/all

Konfiguracja IP systemu Windows

Nazwa hosta . . . . . . . . . . . : dom-01734f67656
Sufiks podstawowej domeny DNS . . . . . . :
Typ węzła . . . . . . . . . . . . : Nieznany
Routing IP włączony . . . . . . . : Nie
Serwer WINS Proxy włączony. . . . : Nie

Karta Ethernet Połączenie lokalne:

Sufiks DNS konkretnego połączenia :
Opis . . . . . . . . . . . . . . : Karta Realtek RTL8139 Family PCI Fas
t Ethernet NIC
Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-0B-6A-2B-01-67
DHCP włączone . . . . . . . . . . : Tak
Autokonfiguracja włączona . . . . : Tak
Adres IP. . . . . . . . . . . . . : 192.168.10.24
Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Brama domyślna. . . . . . . . . . : 192.168.10.1
Serwer DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.4.1
Serwery DNS . . . . . . . . . . . : 77.252.48.10
77.252.48.67
Dzierżawa uzyskana. . . . . . . . : 4 lutego 2008 20:05:04
Dzierżawa wygasa. . . . . . . . . : 5 lutego 2008 20:05:04

C:\Documents and Settings\Mateusz>tracert

Sposób użycia: tracert [-d] [-h maks_przes] [-j lista_hostów] [-w limit_czasu]
cel

Opcje:
-d Nie rozpoznawaj adresów jako nazw hostów.
-h maks_przes Maksymalna liczba przeskoków w poszukiwaniu celu.
-j lista_hostów Swobodna trasa źródłowa według listy lista_hostów.
-w limit_czasu Limit czasu oczekiwania na odpowiedź w milisekundach.

C:\Documents and Settings\Mateusz>

sTERYD - Pon Lut 04, 2008 23:10

uuuu kepsko
IP jak z sieci wewnętrznej windows... :sad:

String - Pon Lut 04, 2008 23:31

całkiem podobne do moich IPków za routerem :mrgreen: :mrgreen:
chyba po torrencie mój drogi Watsonie :cry: :cry:

kolin - Wto Lut 05, 2008 00:07

Czyli kiczowato żeby torrentami ściągać ? tak myślałem,że coś nie tak będzie...

Ogólnie jednym zdaniem da sie coś z tym fantem zrobić czy odpuścić sobie :?:

Dodam od siebie,że jeżeli ściągam muzykę Np BearShare Tego używam to chodzi bardzo ładnie :wink:

piter34 - Wto Lut 05, 2008 12:12

kolin napisał/a:
Czyli kiczowato żeby torrentami ściągać ? tak myślałem,że coś nie tak będzie...

Będzie wolniej niż w przypadku otwartego portu, ale ściągać się da jak najbardziej (sam tak robię)

kolin - Wto Lut 05, 2008 14:33

piter34 napisał/a:
Będzie wolniej niż w przypadku otwartego portu, ale ściągać się da jak najbardziej (sam tak robię)


No tak da sie,ale jeśli mamy ściągać coś dużego to się odechciewa bo nie można wykorzystać pełnej szybkości netu i trwa to długo :wink:

Jeszcze jedno pytanie jeśli bym zadzwonił do mojego dostawcy i bym z nim pogadał to co on by musiał ze swojej strony zrobić,żeby chodziło bo koleś jest naprawdę spoko :mrgreen:

KuBaB - Wto Lut 05, 2008 21:07

Wychodzi na to, że jest sieć wewnętrzna i brama czyli kiepsko. Możesz jeszcze spróbować użyć tego samego portu co w BearShare (w ustawieniach powinien byc podany port).
Spiro - Wto Lut 05, 2008 23:35

no to i w dc będziesz passive :/
Przemek_Docent - Sro Lut 06, 2008 00:39

Jakbyście znaleźli coś na Rapidshare to służę do 28 lutego...
Login: 3512761
Password: F8DG64t9ey

MaReK - Sro Lut 06, 2008 06:18

Torrenty ida wolno? U mnie w sieci gdzie download=upload programem BitCommet wszystko co chce sciagnac idzie predkoscia 90% przyznanego pasma...
Dla wielu uzytkownikow w mojej sieci torrent to podstawowe zrodlo piractwa ;)

Pozdrawiam,

String - Sro Lut 06, 2008 08:42

Widac Kolin tez chce być Jackiem Sparrow'em :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
michone - Sro Lut 06, 2008 23:19

http://www.whatsmyip.org/ports/ kliknij p2p port test i czekaj czywyskoczy cos zielonego :P , zostaje jeszcze tunelowanie portow.
Ewentualnie azureus i ustawianie szyfrowanych polaczen (w pewnym zakresie ominiecie portow)

giewu - Czw Lut 07, 2008 08:37

kolin napisał/a:
...No tak da sie,ale jeśli mamy ściągać coś dużego to się odechciewa bo nie można wykorzystać pełnej szybkości netu i trwa to długo :wink: ...

moja skromna porada: zmień strony torrentowe na inne niż te, z których obecnie korzystasz.
Nazwa np. jednej z nich już padła w temacie. Moim zdaniem problemem w Twoim przypadku jest PRZEDE WSZYSTKIM pazerstwo i bezmyślność seedów, którzy coś Ci akurat udostepniają.
Jak napisałem wcześniej korzystam z utorrenta, jestem za NATem (internet z tv kablowej) czyli sytuacja podobna do Twojej .... zazwyczaj ciągnę niemal całym łączem (przy łączu 1024 kb/s idzie do mnie około 118-120 kB/s)