Zobacz temat - [R420] Migająca check enigne + nie działa obrotomierz
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Migająca check enigne + nie działa obrotomierz

wertetab - Nie Lut 03, 2008 15:02
Temat postu: [R420] Migająca check enigne + nie działa obrotomierz
Witam forumowiczów,

w moim roverku 420Di (mam tak odkąd go kupiłem) zapala się kontrolka check enigne, przez co roverek traci mocy (tak jakby się turbina wyłanczała). Po zgaśnięciu kontrolki wszystko wraca do normy. Początkowo podejrzewałem brudny filtra paliwa, ale po wymianie na nowy i przejechaniu ok. 1000km, kontrolka zapaliła się ponownie. Dodatkowo od jakiegoś czasu zaczął szwankować obrotomierz, tzn. raz wskazuje obroty, raz nic nie wskazuje.
Po sprawdzeniu błędów na komputerze wyskoczył błąd nr 41 (MAP sensor – niskie napięcie. Zwarcie do masy, przerwa w obwodzie, uszkodzenie MAP, uszkodzenie ECM).

Pytanie do forumowiczów czy ktoś wie jak usunąć tą usterkę?

Dodatkowo załanczam zdjęcie na którym widać że brak jest jednego bezpiecznika, czy to może być przyczyną tych problemów??

Pozdrawiam

Brt - Pon Lut 04, 2008 12:03

Zacząć od sprawdzenia kabelków i wężyka do MAP sensora. Map sensor jest na ścianie grodziowej takie szare "pudełeczko" plastikowe z wtyczką (4 kabelki) i wężykiem biegnącym od turbiny ;)
wertetab - Czw Lut 07, 2008 07:50
Temat postu: czyżby się naprawił
Wymieniłem filtr powietrza (stary był zasyfiony) dodatkowo zauważyłem ze klema od minusa byłą luźna i prawie nie trzymała bolca akumulatora. Wymieniłem na nową, skasowałem błąd na kompie i narazie jest ok. W kodzie błędu pisało coś o zwarciu do masy i przerwa w obwodzie, może to była przyczyna. Co prawda obrotomierz nadal nie chodzi ale to może te zimne luty. W weekend jadę w dłuższą trasę to zobaczę czy kontrolka sie zapali