Zobacz temat - [R420] Słaby nawiew na przednią szybę
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Słaby nawiew na przednią szybę

k.wrobel - Nie Lut 03, 2008 23:11
Temat postu: [R420] Słaby nawiew na przednią szybę
Witam mam problem z nawiewem. nawet na 4 biegu po przylozeniu reki do wylotu powietrza na szybe czuc tylko lekki podmuch. co moze byc przyczyna??
wsl - Nie Lut 03, 2008 23:36

Witam,
Zapraszam do przeczytania TEGO tematu. To najprawdopodobniejsza przyczyna.

Pozdrawiam
ps. zachęcam do korzystania z opcji "szukaj"

giewu - Pon Lut 04, 2008 08:45


--------------------------------------------------
dopisek od moderatora:
k.wrobel jeśli chcesz, by temat nadal funkcjonował i nadal chcesz uzyskiwać
odpowiedzi na swoje pytanie to popraw proszę nazwę tematu na
obowiązującą na naszym forum (użyj funkcji w swoim pierwszym poście) ...
a wystarczyło przeczytać TO :cool:
--------------------------------------------------
wsl napisał/a:
... ps. zachęcam do korzystania z opcji "szukaj"
ja także do tego zachęcam :mrgreen:
rybakowy - Pon Lut 18, 2008 20:41

Ja dzis reperowałem nawiew w 420Di to ten sam co SDi nawiew VALEO jesli chodzi o wyciągnięcie zamego silnika od nawiewu to nic skomplikowanego,miałem problem z potwornym hałaso-piskiem i po sprawie:) :cool:
sTERYD - Pon Lut 18, 2008 20:51

zanurkuj jeszcze do pedałów i sprawdź, czy jak ruszasz pokrętłem od kierunku nawiewu to coś się rusza (jak działa, to nie da się nie zauważyć ;) ). Te linki potrafią czasem się odczepiać.
Mi jakiś czas temu ułamało sie mocowanie pancerzyka linki ciepło-zimno i też miałem zagwózdkę łokrutną :/

adambla - Pon Lut 18, 2008 23:24

ja nadal mam ten problem pomimo wymiany filtra
thef - Wto Lut 19, 2008 00:01

Dlatego posłuchaj co mówi sTERYD. Może tylko spadła linka, a może pękło mocowanie. Mała rzecz, a może dać popalić.
JohnnyB - Wto Lut 19, 2008 07:39

jezeli chodzi o szybkie odparowanie przedniej szyby to warto zablokowac nawiew na gorze deski po srodku, wtedy wiecej leci na szybe
bisi394 - Sro Sty 04, 2017 11:46
Temat postu: Słaby nawiew Rover 400 sdi
Witam, mam następujący problem w moim Roverku. Mianowicie bardzo słaba działa mi nawiew. Filtr kabinowy wyczyszczony, silnik nawiewu również, linki od strony pedałow działają bez zarzutów. Dodam, że po wyjęciu filtra kabinowego nawiew w otworze po nim jest silny. Nawiew bez filtra kabinowego jest nadal słaby. Co może być przyczyną? Jest jeszcze jakieś miejsce, które mogło się zapchać?
natsu9 - Sro Sty 04, 2017 16:28
Temat postu: Re: Słaby nawiew Rover 400 sdi
bisi394 napisał/a:
Witam, mam następujący problem w moim Roverku. Mianowicie bardzo słaba działa mi nawiew. Filtr kabinowy wyczyszczony, silnik nawiewu również, linki od strony pedałow działają bez zarzutów. Dodam, że po wyjęciu filtra kabinowego nawiew w otworze po nim jest silny. Nawiew bez filtra kabinowego jest nadal słaby. Co może być przyczyną? Jest jeszcze jakieś miejsce, które mogło się zapchać?



Jak wieje dobrze wiatrak to musisz dostać się do środka gdzie jest nagrzewnica/skraplacz od kurzu pewnie się przyblokował, dobrze przeczyścić kanały wentylacyjne

bisi394 - Czw Sty 05, 2017 19:24
Temat postu: Słaby nawiew Rover 400 sdi
A wiesz może jak dostać się do nagrzewnicy? W którym jest ona miejscu?