Zobacz temat - [R214Si '98r] Przegrzewa się...
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214Si '98r] Przegrzewa się...

srbenda - Wto Lut 05, 2008 00:12
Temat postu: [R214Si '98r] Przegrzewa się...
Sytuacja następująca - jadę sobie spokojnie (70-80km/h, V bieg) i widzę że temperatura silnika jest prawie w czerwonym polu. Włączyłem nawiew na max i usiłowałem trochę schłodzić. Bez reakcji... Zatrzymałem się, podniosłem maskę, silnik pochodził, potem wyłączyłem (nawiew cały czas na max) i po chwili temperatura opadła, ale nadal była powyżej roboczej. Płyn w normie, nie kopcił na biało, nie przerywał, wszystko cacy...
Przejechałem jeszcze 2km (jechałem na basen) i zostawiłem samochód na godzinę. Po powrocie, jak dałem kontakt, wskazówka skoczyła prawie na roboczą. Uznałem że możliwe ale zawsze się szybciej schładzał...
Przejechałem około 10km i wszystko było w normie. Na wszelki wypadek ogrzewanie było na ciut mocniej ;)
Po postoju rzędu 2h odpalam samochód a wskazówka podskakuje na temp roboczą :shock: Przejechałem kawałek i od razu się zaczęła delikatnie podnosić. Po włączeniu nawiewu wszystko wróciło do normy. Przejechałem cca 20km i temp. była w normie.

Pytanie następujące - co może być? Na początku się obawiałem że termostat lub HGF ale jak widziałem jak wskazówka wariuje to już trochę wyluzowałem. Jeżeli czujnik nawalił to dlaczego pokazuje cały czas temp. roboczą? Sprawdziłem kabelki - nie ma luzów, nic nie spadło, itp.

Wydaje mi się że elektronika świruje ale sam już nie wiem... (Przebieg jest rzędu 240.000km więc jest wszystko możliwe :( )

sTERYD - Wto Lut 05, 2008 08:55

może być że czujnik od wskaźnika się spsiuł :(
na wszelki wypadek podjechałbym na komputer sprawdzić jaka jest rzeczywiście temperatura płynu, albo w jakiś inny sposób srawdził...

srbenda - Wto Lut 05, 2008 09:51

Chyba jednak wskaźnik (a może czujnik...) - dziś odpaliłem samochód po całonocnym postoju i temperatura na dzień dobry podskoczyła na roboczą :razz:
azor77 - Wto Lut 05, 2008 18:53

srbenda napisał/a:
Chyba jednak wskaźnik (a może czujnik...) - dziś odpaliłem samochód po całonocnym postoju i temperatura na dzień dobry podskoczyła na roboczą :razz:


zdejmij wtyczkę z czujnika sprawdź jaka będzie reakcja wskaźnika, następnie zewrzyj wtyczkę jakąś zworką i sprawdź wskazanie wskaźnika. Powinien po zwarciu lecieć na max do góry lub na odwrót, już nie pamiętam, ale generalnie powinna być różnica :razz:

sTERYD - Wto Lut 05, 2008 18:57

dobrze pamiętasz ;)
R-200 - Sro Lut 06, 2008 11:33

Stawiam na czujnik.