Zobacz temat - problem z telefonem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - problem z telefonem

mundek131 - Sro Lut 13, 2008 19:11
Temat postu: problem z telefonem
...dlaczego nie mam juz m-ca w moim Moto-rola K1. Mam go od wczoraj , przesłam sobie ok 10 dzwonków i zostało mi 1900KB pamięci???? książkowo ten model ma 20MB . czy muszę go skonf. zaktualizowac ?? ?? jest to nówka telefon - :beczy: ie :wnerw:
MarioNH - Sro Lut 13, 2008 22:19

a te dzwonki to nie ważą dużo :roll:
Eddek - Sro Lut 13, 2008 23:38

Wlasnie, to sa dzwonki, czy pelnowymiarowe MP3 uzywane jako dzwonki? :)
giewu - Czw Lut 14, 2008 09:38

mundek131 napisał/a:
czy muszę go skonf. zaktualizowac ?? ??

na Twoim miejscu dokupiłbym (jeśli nie posiadasz) kartę pamięci, przerzuciłbym na nią wgrane dzwonki ... i po problemie ;)

mundek131 - Czw Lut 14, 2008 11:37

to nie mp3. wiec nie rozumiem . mp3 to mam tylko 1 na razie. ale ten model moze odtwarzac mp3 .
a jak mozna wykasowac ich badziewiaste obrazki (orange), i dzwonki , jest tego fabrycznie ogrom i oczywiscie nie idzie zwyczajnie tego usunac.
mysle ze tak jak giewu mowi, musze sobie kupic karte, dlatego te nowe tel. sa tak zasmiecone bzdetami, ale nie wiem nawet jaka bo instrukcja nie podaje jaka to ma byc, a ja sie na tym nie znam.

Tempest - Czw Lut 14, 2008 11:45

TUTAJ masz sporo szczegółów nt. swojego telefonu
a karta jaką potrzebujesz to microSD :wink:

mundek131 - Czw Lut 14, 2008 14:09

dziekuję Tempest. Byłam na tej stronce wczoraj, ale czegoś więcej aniżeli w książce to sie nie dowiedziałam.
Tempest napisał/a:
microSD
tak wiem, myślałam tylko że jakoś bardziej konkretnie pod konkretny model będzie potrzebna, ale tez już się dowiedziałam, że to nie ma znaczenia.
Teraz muszę tylko się pozbyć śmieci orange, co jest trudne, (ale nie niemożliwe :grin: ) i powinno być ok. Nie wiem jak to zrobić , wiec jeśli ktoś ma wiedzę na ten temat to będę wdzięczna :całuski:


No to szukam :pisze:

THX :grin:

MarioNH - Czw Lut 14, 2008 15:49

myślę że najlepiej podłączyć kabelek i programem do telefonu pousuwać te zbędne rzeczy (ja tak zawsze robiłem) :wink: :smile:
giewu - Czw Lut 14, 2008 17:41

mundek131 napisał/a:
tak wiem, myślałam tylko że jakoś bardziej konkretnie pod konkretny model będzie potrzebna, ale tez już się dowiedziałam, że to nie ma znaczenia

no nie do końca to nie ma znaczenia ... musisz zakupić kartę microSD max. 1GB (nie większą) i najlepiej jakiejś lepszej firmy (osobiście polecam Sandisk lub Kingston) ...
mundek131 napisał/a:
Teraz muszę tylko się pozbyć śmieci orange, co jest trudne, (ale nie niemożliwe :grin: ) i powinno być ok.

napisz jakie "śmieci" masz konkretnie na myśli, czy chodzi o podstawowe pliki wgrywane do telefonu czy też np. słynne już orange menu ...

mundek131 - Czw Lut 14, 2008 21:48

obrazki typu tańczacy pamperek, orange spadajace gwiazdki , rollercoster etc. dalej dzwonki techno orange, bits&bytes , etc.dzwonki jedno , dwu dziesięcio sekundowe, jest tego jak policzyłam 50 szt., to co było chyba autom. w telefonie, a nie było na moim starym.
nie wiem co to jest
giewu napisał/a:
słynne już orange menu ...
. w poprzednim nie było "smieci " a tez był nowy , i wiekszosc mozna było skasowac ...???
giewu - Czw Lut 14, 2008 22:41

mundek131 napisał/a:
obrazki typu tańczacy pamperek, orange spadajace gwiazdki , rollercoster etc. dalej dzwonki techno orange, bits&bytes , etc.dzwonki jedno , dwu dziesięcio sekundowe, jest tego jak policzyłam 50 szt., to co było chyba autom. w telefonie

podejrzewam, że to standardowe wynalazki i raczej można je usunąć bezpośrednio w telefonie, jeśli się nie da to zainteresuj się którymś z poniższych programów:
P2KTools lub P2KCommander :mrgreen:

AndrewS - Pią Lut 15, 2008 00:37

jak tak czytam, to sobie mysle, cale szczescie ze moja przygoda z telefonami skonczyla sie na Nokii 7110 :mrgreen:
a teraz czesto slysze, wieszajace sie oprogramowanie, bateria gora 3 dni (kolorowy wyswieltacz), wirusy !! masakra,
ja na zlocie w radomiu dostalem baterie, zdaje sie od Docenta, bylo to na bide 2 lata temu wtedy trzymala tydzien, dzis 5 dni :smile:

Markzo - Pią Lut 15, 2008 08:11

Aloooo!!!
mam K1 juz prawie miesiac i jestem z niej cholernie zadowolony. na Twoim miejscu usunołbym to co wgralas i zrobil maly eksperyment: wywal wsio co wgralas wejdz w menu
-->ustawienia--->stane telefonu-->rodzaje pamieci. i wtedy zoabczysz ile masz faktycznego miejsca, ja mam fona z Ery i mam20MB jak podaje producent, moze zorange mu smieci napchali i masz malo miejsca....a najlepiej kup karte pamieci, ja trafilem promocje w media markt i kupilem kingstone'a 1GB za 29zl :razz:

mundek131 - Pią Lut 15, 2008 13:18

Markzo, patrz wyżej co pisałam. Smieci orange zostało 1900kb

[ Dodano: Nie Lut 17, 2008 03:45 ]
kupiłam pamięć za 25 zł :lol: i w pon. k1 bedzie czyszczona zobaczymy czy bede tak jak niektorzy rownie zadowolona. dzieki za podpowiedzi temat chyba wyczerpany

[ Dodano: Sro Lut 20, 2008 01:49 ]
1GB kingston :mrgreen: