Zobacz temat - [R 200] zbiornik paliwa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 200] zbiornik paliwa

Goktan - Wto Lut 19, 2008 20:11
Temat postu: [R 200] zbiornik paliwa
Wg informacji na stronie, zbiornik paliwa w serii 200 mieści 50litrów paliwa.

Zatankowałem 25 litrów (było baardzo blisko czerwonej kreski) i wskazówka znacznie przeskoczyła połowę skali, tak, że wskaźnik wskazywał 3/4 baku, zatem czy aby na pewno jest to 50litrów? Bardzo mnie to zdziwiło i nie wiem czy jest jakieś tego wytłumaczenie?

thef - Wto Lut 19, 2008 20:14

W roverkach, przy czerwonej kresce na wskaźniku jest jeszcze w baku ponad 10l więc to całkiem normalne ;)
zouza - Wto Lut 19, 2008 20:18

Ja tankuje jak strzałka wchodzi na rezerwę i wchodzi mi zawsze 37l czyli wychodzi, że rezerwy jest 13l.... tez mi się zawsze wydawało, że jakos dużo.
przemo285 - Wto Lut 19, 2008 21:36

To jest feler czujników paliwa w tych modelach źle skalibrowane
Goktan - Sro Lut 20, 2008 05:44

No to niezła rezerwa :D dzięki wszystkim za wyjaśnienia, teraz to już nie będę musiał co chwilę zerkać, czy już dolać, czy kiedy tam :P
Lukaszn2006 - Sro Lut 20, 2008 08:45

Tu sie zgodze, że w roverku rezerwa i mnie zaskoczyłą :) na początku brakowało mi kontrolki migającej, pokazującej że trzeba zatankować, ale teraz się przyzwyczaiłem :) raz na czerwonej kresce przejechałem ponad 100km, i wdedy się zdziwiłem, bo zmieściło mi się w baku 43 litry, czyli 7 jeszcze zostało... mi to sie to nawet podoba :)
Goktan - Czw Lut 21, 2008 06:13

A mnie na razie dręczy ta czerwona kreseczka (przynajmniej mogła być mała skala czerwona :P ) i nigdy nie wiem, czy już, czy jeszcze hehe, ale z czasem się do tego przybadam i wtedy pomiary spalania będą bardziej realne :P
PTE - Czw Lut 21, 2008 13:03

Goktan napisał/a:
A mnie na razie dręczy ta czerwona kreseczka (przynajmniej mogła być mała skala czerwona :P ) i nigdy nie wiem, czy już, czy jeszcze hehe, ale z czasem się do tego przybadam i wtedy pomiary spalania będą bardziej realne :P


Pomiary spalania oparte na odczytach ze wskaźnika poziomu paliwa nigdy nie bedą miarodajne. Jedyny dobry sposób to tankowanie za każdym razem do pełna i spisywanie przebiegu licznika dziennego. :grin:

Mi najwięcej jak do tej pory udało się zatankować 38,7l.

Goktan - Sob Lut 23, 2008 01:08

PTE, właśnie na tej zasadzie sprawdzałem apetyt mojego roverka :P i wychodzi około 8litrów, może być mniej, bo ta rezerwa przeszkadza w dokładnym rachunku :P chyba że będę z kanistrem jeździł aż padnie z braku benzyny :D
PTE - Sob Lut 23, 2008 10:34

Jak to rezerwa przeszkadza? Tankujesz od pełna. Liczbę zatankowanych litrów mnożysz przez sto i dzielisz przez liczbę przejechanych od poprzedniego tankowania kilometrów. To, czy coś zostało w baku nie ma żadnego wpływu na dokładność pomiaru. Najważniejsze aby za każdym razem dobijać do pełna.
Goktan - Sob Lut 23, 2008 11:15

A właśnie że ja nie tankowałem do pełna ;) dlatego nie mam dokładnego pomiaru heheh, ale niebawem nabiję full to sprawdzę dokładnie
lineumaciel - Sob Lut 23, 2008 11:18

dokładnie 50 litrów, przy dolnej czerwonej kresce masz 10 litrów rezerwy