Zobacz temat - [R400] Wymiana kopulki i palca rodzielacza
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Wymiana kopulki i palca rodzielacza

JohnnyB - Sro Lut 20, 2008 11:46
Temat postu: [R400] Wymiana kopulki i palca rodzielacza
Witam
Tak jak w temacie czy ktoś może mi podać dokładny opis jak wymienić palec rozdzielacza i kopułkę??? Czy można to zrobić samemu czy lepiej zlecić mechanikowi??? Jeśli zrobię to sam czy czekają mnie jakieś niespodzianki, na co zwrócić uwagę?
I tak przy okazji ile może kosztować czyszczenie przepustnicy oraz silniczka krokowego??

Lapa - Sro Lut 20, 2008 12:09

tak mozesz zrobic to samemy to jest jakies 10 min roboty moze nawet nie. sam nawet ostatnio wymienialem potrzebujesz do tego klucz 8 lub 7 teraz niepamietam dokladnie :D wystarczy ze napoczatku otworzysz gorna czesc filtra powietrza i przesuniesz na bok i mozesz potem zabrac sie do odkrecania pamietaj zeby kabli niepomieszac przy przekladaniu z tym niepowinno byc problemy bo wszystko jest ponumerowane ale najlepiej przekladaj pokoleji 1 do 1, 2 do 2 itd :) proste jak but :) sam chcialem isc do mechanika ale kumpel mi odradzil szkoda kasy wyrzucac na 10 min prostej roboty

a co do czyszczenia przepustnicy i silniczka korkowego to niewiem

JohnnyB - Sro Lut 20, 2008 12:20

dzieki, a co z palcem ? czy jest wcisniety czy jakos przymocowany???
jak go juz wyjme czy jest tylko jedno położenie w ktorym pasuje czy mozna cos sknocic??

Lapa - Sro Lut 20, 2008 12:25

tak kopulka i palec maja tylko jedno polozenie w ktore pasuje a palec to odkrecasz tym samym kluczem co kopulke
arturky - Sro Lut 20, 2008 14:51

JohnnyB, przepustnicę i silnik krokowy też radzę Ci wyczyścić samemu :-) .

Odkręcasz opaskę na gumowej rurze od filtra powietrza ( czerwony okrąg na foto ) i miękką szmatką czyścisz wnętrze przepustnicy. Naciśnij i przytrzymaj koniec linki gazu, żebyś mógł dokładnie wyczyścić tarczę jak i wnętrze przepustnicy.

Co do silnika krokowego: odpinasz kostkę ( zielony okrąg na foto ) musisz nacisnąć taki plastikowy ząbek i ją odciągasz. Potem potrzebujesz wkrętak typu TORX. Odkręcasz 4 śruby mocujące silnik krokowy ( niebieski okrąg na foto ). Wyczyścić go możesz np. WD40.

Nie są to specjalnie trudne "operacje", ale zachowaj spokój i działaj bez pośpiechu. POWODZENIA! :grin:


thef - Sro Lut 20, 2008 15:17

arturky napisał/a:
Wyczyścić go możesz np. WD40.
Nie czyście nic tym preparatem, on służy do czego innego ;)
KuBaB - Sro Lut 20, 2008 18:03

Podepnę się do tematu: czy ta kopułka i ten palec będą dobre? Czy zapobiegawczo zmieniać tez kable?
sTERYD - Sro Lut 20, 2008 19:24

skoro Tomi twierdzi, że będą pasować to będą :cool:
JohnnyB - Pią Lut 22, 2008 14:16

thef napisał/a:
Nie czyście nic tym preparatem, on służy do czego innego


to w takim razie czym najlepiej wyczyscic????

arturky napisał/a:
i miękką szmatką czyścisz wnętrze przepustnicy


czy ta miekka szmatka moze byc czyms nasaczona??
Jesli tak to czym??

teraz czekam na kopulke i palec a potem sam wszystko zrobie :))
mam nadzieje ze samochod potem odpali :D

sTERYD - Pią Lut 22, 2008 14:29

Cytat:
to w takim razie czym najlepiej wyczyscic????

benzyna ekstrakcyjna, aceton, rozcieńczalnik nitro itp
coś co szybko wyparuje i nie zostawi grama tluszczu, czy innego syfu :cool:
Cytat:
czy ta miekka szmatka moze byc czyms nasaczona??
Jesli tak to czym??

jw :wink:

JohnnyB - Wto Lut 26, 2008 07:54

pozwole sobie jeszcze odkopac temat narazie przepustnicy
Jak dlugo tzrba ja czyscic i jak gleboko???
Wczoraj mnie naszlo na czyszczenie ale caly czas na scierce czaaarny syf zostawal a ze bylem kiepsko przygotowany to zagleboko tego nie robilem tylko tyle ile moglem palca wsadzic.

Silniczka krokowego nie ruszalem bo mialem za dlugi srubokret i nie moglem srub odkrecic

sTERYD - Sro Lut 27, 2008 01:33

jak odkrecisz przepustnice, to wyczyscisz ja bez problemu palcem ;) a z krokowcem to niestety bez wykrecenia go porzadnie nie wyczyszcisz :(
JohnnyB - Sro Lut 27, 2008 07:31

jak przeczytalem ta instrukcje:
http://www.roverki.pl/print.php?sid=334

to tak sobie momyslalem ze czyszczenie przez samo odkrecenie rury od filtra powietrza chyba troche mija sie z celem i czy w takim razie wyczyszczenie krokowca tak jak napisal arturky cos da??

[ Dodano: Nie Mar 09, 2008 16:51 ]
wlasnie wymienilem kopulke i palec, przy okazji cze zdjetej rury od dolotu znowu troche przeczyscilem przepustnice (kurde tam caly czas syf na scierce zostaje). Wieczorkiem ide przegonic mojego "Rrrrrrr" i zobaczymy czy pomoglo.

piorun1111 - Nie Mar 16, 2008 18:27

a gdzie w silniku 1.4 16v jest kopułka , poprosze o dokładną lokalizację
blue827 - Nie Mar 16, 2008 20:50

Ja tylko dodam aby nie czyścić (lub zabezpieczać) styków kopułki WD40 czy innym podobnym silikonem. właśnie tak spryskalem w srodku kopułki sprayem do zabezpieczania styków koledze w roverku 200, i pozniej jak zamontował i sprawdzaliśmy iskre na swiecach to byla koloru pomarańczowego, poprostu taka słaba. Po wymyciu benzyną iskra była już dobra, jasno niebieska. Więc styki gdzie przeskakuje iskra muszą być suche.
sTERYD - Nie Mar 16, 2008 22:57

JohnnyB,
opis ten dotyczy silnika serii K montowanego w polonezach, więc musisz go trochę adaptować do swoich potrzeb ;)
przegrzeb trochę forum to się dowiesz (m in z moich postów) jak to powinno wyglądać u Ciebie, niemniej trudno się nie zgodzić, że lepiej jest i wygodniej wykręcić przepustnicę do czyszczenia, wszak to tylko 4 śrubki :)


piorun1111 napisał/a:
a gdzie w silniku 1.4 16v jest kopułka , poprosze o dokładną lokalizację

jak włożysz głowę pod maskę i zobaczysz napis ROVER dużymi literami na silniku to skieruj wzrok dalej w stronę gdzie kończy się napis aż skończy się silnik, później jakieś 10cm do góry i tam będzie kopułka.
Alternatywnie możesz poszukać przewodów wysokiego napięcia (5 sztuk). Tam gdzie się wszystkie zbiegają jest kopółka :cool:

lucas84 - Pon Mar 17, 2008 01:33

KuBaB napisał/a:
Podepnę się do tematu: czy ta kopułka i ten palec będą dobre? Czy zapobiegawczo zmieniać tez kable?
ja wymieniłem dokładnie na te i Roverek śmiga, że aż miło. Do zrobienia samodzielnie - maks 10 min roboty ;)