Zobacz temat - [R216 1.6Si 98r] problem z radiem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R216 1.6Si 98r] problem z radiem

pawlop - Sro Lut 20, 2008 20:27
Temat postu: [R216 1.6Si 98r] problem z radiem
Witam, Mam następujący problem.Od jakiegoś czasu w moim radiu słychać odgłosy pracy silnika. Zakłócenia są słyszalne podczas włączonego silnika i tylko i wyłącznie gdy słucham stacje FM. natomiast gdy odtwarzam z płyty wszystko jest ok. Radio jest na pewno ok bo kupiłem nowe (na starym tez tak się działo). Możliwe że dostała się gdzieś woda? Aha jeśli stacja radiowa ma silny sygnał to nie słychać zakłóceń.
sTERYD - Sro Lut 20, 2008 20:57

no to trzeba sprawdzić przewód od anteny.
może ekran nie jest przymocowany ani do wtyczki przy radiu, ani do masy przy antenie, a może poprostu kabel był często ruszany i trzeba go wymienić... a może antena ma kiepski kontakt z kablem, a może a może...

giewu - Czw Lut 21, 2008 09:31

rozwiązaniem może być również zamontowanie kondensatora przeciwzakłóceniowego :mrgreen: ...
choć muszę od razu przyznać, że takie rozwiązanie to stosowałem w swoim czasie w Trabancie, a do ROVERka to mi ono jakoś nie pasuje :rotfl:

pawlop - Sob Lut 23, 2008 17:38

za dużo sie nie dowiedziałem ale dzięki
michone - Sob Lut 23, 2008 18:29

za duzo to sie rozpisales... nie mamy auta pod reka inie mozemy wszystkiego sprawdzic... sprawdzilas toco koledzy napisali?? to wyglada na pentle masy...

pociagnij + i - od akumulatora kablem 2,5 mmkw na plusie daj bezpiecznik 7,5 A. Sprawdz kabel od anteny.